24.09.2020 6 minut čtení

6 finančních tipů, které vám pomohou zvýšit váš roční příjem minimálně na 1,000,000 Kč

Milion korun není žádná nereálná suma. Mnoho lidí ji pravidelně ročně vydělává, takže neexistuje žádný racionální důvod, proč byste se k nim nemohli přidat.

Někdo očekává krizi, někdo finanční růst a blahobyt. V každé době jde ale vydělat, takže nemusíte být horlivým zastáncem jednoho či druhého názoru. Stačí chtít vydělat. A když chcete, tak se nerozhlížejte, jaká je doba, ale prostě to udělejte. Následující strategie vám v tom mohou pomoci.

1) Zajistěte si více zdrojů příjmu

Vsadit všechno na jednu kartu neboli mít jen jeden zdroj příjmů je krátkozraké. Někomu to vyhovuje a skutečně to může přinést úspěch, ale v případě problémů se rychle vzdálíte od svého sedmimístného cíle. Zato s několika zdroji příjmu se v případě výpadku jednoho nemusíte obávat, protože máte dalších několik zdrojů financí.

Je zcela pochopitelné, že nemůžete mít 5 různých zaměstnání, ale můžete mít zaměstnání a k tomu vlastní malé podnikání. Jestliže nejste zaměstnaní a podnikáte, můžete mít více různých firem, které na sobě vůbec nemusejí být závislé.

Ať jdete jednou či druhou cestou, snažte se také budovat pasivní příjem, který může plynout z různých investic. Také může plynout z pronájmu vašich nemovitostí, z autorského práva nebo čehokoli jiného, co zajistí nějaký příjem. Každý tento zdroj, byť je malý a může se zdát zanedbatelný, vás přiblíží k cíli na cestě k jednomu milionu za rok.

V každém případě budete potřebovat umět delegovat úkoly, protože úspěšně řídit více zdrojů příjmů je náročná disciplína. Jak říká Richard Branson: „Společnost musí být založena tak, aby dokázala fungovat i bez vás.“ Naučte se delegovat a předávat úkoly, ať se můžete primárně zabývat budováním dalších zdrojů příjmu.

2) Vytvářejte produkty a služby, které lidé potřebují

Produkty a služby, které nabízíte, mají přímý dopad na vaše příjmy. A naprosto stejný dopad mají na dosažení vašeho cíle. Zaměřit se musíte na cenu, hodnotu a poptávku. Pokud máte pravidelné klienty, oslovte je s nabídkou na nový balíček služeb, který vytvoříte, ale nezapomínejte především na hodnotu vaší nabídky, která musí být skutečná, aby se zákazníci chtěli vracet. Na to pamatujte i při rozšiřování firmy.

Hlavním cílem by nemělo být vydělat, ale uspokojit poptávku. Za to zákazníci sami (většinou) rádi zaplatí. Když dokážete nabídnout něco, co potřebují, nebo jim dokážete vysvětlit, že to potřebují, jste na dobré cestě ke stanovenému cíli.

3) Využijte propagaci

Využijte všech dostupných prostředků k prezentaci vaší firmy. Svou nabídku služeb nebo produktů propagujte v celém spektru komunikačních kanálů. Snažte se ale co nejpřesněji cílit na své zákazníky. To pochopitelně vyžaduje vědět, kdo jsou vaši zákazníci. Pokud si ale stanovujete cíl "minimálně milion za rok", tak to jistě víte.

Své reklamy můžete cílit podle jednotlivých produktů nebo služeb na konkrétní cílové skupiny. K tomu, aby nabídka byla efektivní, si musíte sami naprosto přesně ujasnit, co nabízíte a jaké to má výhody. Tím se v konečném důsledku pravděpodobně zvýší vaše příjmy.

4) Investujte do své firmy a do sebe

Rozšířit podnikání bez investic je těžké, možná téměř nemožné. Do čeho můžete investovat? Například to sebe. Můžete investovat do svého zdraví. Díky tomu se zvládnete lépe soustředit, budete produktivnější a z dlouhodobého hlediska budete méně nemocní, a tudíž se budete moci více věnovat svému podnikání. Investovat do sebe můžete i formou vlastního vzdělávání, kdy si na kurzech nebo školeních můžete zlepšovat své dovednosti. Nedělejte to nejlepší jen pro své podnikání, ale i pro sebe.

Další možné investice mohou být přímo do společnosti. Pořídit můžete lepší vybavení, které zajistí rychlejší a přesnější práci. Investovat můžete do marketingu, který přitáhne další klienty. A investovat můžete i do outsourcingu nějakých činností. Díky tomu se budete moci lépe a více soustředit na hlavní odbornou část svého podnikání.

5) Vyhněte se vyhoření

Zde není o čem debatovat. Pokud přijde vyhoření, je pravděpodobně konec vašim cílům a ambicím v následujícím roce dosáhnout výrazných pokroků. Vyhoření ale nepřijde jen tak, samo od sebe a neohlášené. Většinou o sobě dopředu dává jasně vědět a mnoho lidí mu dokonce jde naproti. Někteří mu naproti přímo utíkají.

Jednotlivé fáze syndromu vyhoření i jak mu předcházet jsem popsal v článku "Syndrom vyhoření – nikdo ho nechce, jde mu předcházet, ale málokdo to dělá". Nyní navíc přidám už jen jeden tip, a to od úspěšné obchodní mentorky Merel Kriegsman, která říká, že udržovat se neustále v chodu je nebezpečné, protože vaše schopnost přijímat nové věci a dosahovat výsledků se bude snižovat postupně a z toho důvodu se může stát, že si toho snížení dlouho ani nevšimnete.

6) Pohybujte se ve společnosti podobně naladěných lidí

Téměř každý úspěšný podnikatel vám potvrdí, že být v přítomnosti jiných úspěšných podnikatelů je pro úspěch klíčové. Když budete ve společnosti dalších milionářů nebo lidí s vysokými ambicemi, dosáhnete svých cílů s větší pravděpodobností. Někteří to vzali tak vážně, že se kvůli tomu přestěhovali nebo alespoň přesídlili svou firmu. Velká města přinášejí pochopitelně více příležitostí. To ale není vybídka ke stěhování se do velkých měst. Uspět se dá i ze samoty u lesa, jen záleží, s kým jste v kontaktu.

---

Dosáhnout na vámi vytyčený cíl bude jednoznačně vyžadovat mnoho úsilí, ale není nemožné ho dosáhnout. Ať už jste si stanovili cíl vydělat milion korun nebo dolarů, analyzujte výše uvedené body ve vašem podnikání a najděte prostor ke zlepšení, protože zlepšení přinese více příjmů, a to je další krok na vaší cestě.

#podnikani #osobnirozvoj #milion #zisk #penize #prijem #byznys #prace #financnigramotnost #investovani #kontakty #vyhoreni #propagace

Hodnocení: +37
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.