09.01.2020 4 minuty čtení

Chcete se stát self-made miliardářem? První dva kroky jsou jednoduché, ale většina selže už na prvním

Často to bývá tak, že čím snazší je něco udělat, tím méně lidí se do toho skutečně pustí a udělá to. Na cestě k bohatství, respektive na cestě k tomu stát se self-made miliardářem, jsou dva základní kroky také snadné, a přesto je většina neudělá.

Chcete se zařadit mezi bohaté a úspěšné lidi? Máte několik možností. Můžete se narodit do bohaté rodiny a majetek zdědit. Pak tedy můžete být bohatí, ale úspěch tím zaručený nemáte. Navíc pokud vašimi rodiči budou Ashton Kutcher a Mila Kunis, tak stejně nezdědíte nic. Podobně byste dopadli jako dítě Marka Zuckerberga. Cesta zdědění majetku tedy nejspíše nepřipadá v úvahu. Další možností je dostat se k bohatství díky svatbě. Můžete se provdat nebo oženit do zajištěné rodiny a o luxus máte postaráno. Ovšem úspěch opět není zaručen.

Zbývá ještě jedna možnost, a to vydat se na dlouhou a náročnou cestu vstříc úspěchu a bohatství. Na cestu, která snad skončí statusem self-made milionáře nebo miliardáře. V takovém případě pak skutečně můžeme hovořit o tom, že daný člověk něco v životě dokázal.

Zkuste se podívat na žebříček nejbohatších lidí a pokuste se najít takové, kteří jsou řadovými zaměstnanci. Přeji vám do hledání hodně štěstí a až neúspěšně skončíte, tak se nezapomeňte vrátit a dočíst si tento článek. Zaměstnaný člověk může být bohatý a úspěšný. Může si žít šťastně a spokojeně, ale nikdy se nedostane mezi ty opravdu bohaté, protože má určité mantinely a hranice, kterými je omezen a navíc primárně vydělává někomu jinému.

Když se ale blíže podíváme na self-made miliardáře v oblasti technologií, financí nebo módy, zjistíme, že každý z nich udělal 2 věci, které jim pomohly a byly klíčové pro úspěch. O jaké kroky jde?

1) Každý z nich založil společnost

2) Společnost, kterou vytvořili, bylo možné dále rozšiřovat

Oba body spolu velmi úzce souvisí. Bez prvního by nebyl druhý, ale pro úspěch je klíčový právě ten druhý. Nicméně to nemění nic na faktu, že většina lidí, kteří sní o úspěchu a bohatství, selže už na prvním kroku. Pochopitelně by bylo krátkozraké splnit první bod (založit jakoukoli společnost) a nepřemýšlet o druhém, ale pořád by to bylo lepší než nic, protože takovou společnost by bylo například možné prodat a začít budovat novou s větším kapitálem a lepším potenciálem.

Otevřít kavárnu na rohu frekventované ulice je dobrý začátek, ale nemůžete si myslet, že to z vás udělá boháče. Budete muset růst a rozšiřovat se. Otevírat další pobočky a možná i založit e-shop. Jednoduše řečeno: expandovat. Stát se jedním z hlavních nebo ideálně hlavním hráčem na trhu v daném odvětví.

Ti nejbohatší z bohatých to udělali přesně tak. Založili podnik, který je možné neustále rozšiřovat a dosáhnout s ním obrovských rozměrů. To z nich udělalo bohaté lidi. Samozřejmě ne každý touží být miliardářem a ne každý může být mezi nejbohatšími lidmi, ale ať každý sám za sebe zváží, zda je v této nestabilní době rozumné spoléhat se na jeden příjem. Však podle Jenny Kutcher má průměrný milionář sedm zdrojů příjmů.

Nenechte se ale odradit příliš velkým cílem o mnoha příjmech a nedohledném bohatství v celosvětové společnosti. Začněte nejdříve se splněním bodu jedna, tedy se založením společnosti. Ale už u toho přemýšlejte a dbejte na to, aby bylo možné váš nápad později rozšiřovat. Nejdříve z vašeho města do celého kraje. Pak do celé České republiky. Následně možná na Slovensko, kde není tak velká jazyková bariéra. Jakmile budete mít úspěšný byznys v Čechách a na Slovensku, bude možné pokračovat do dalších zemí v Evropě a nakonec i po celém světě. Postup může být pochopitelně zcela odlišný. Po tom, co se váš produkt osvědčí ve vašem okolí, s ním můžete hned prorazit v Americe, ale princip by měl být jednoduchý a vždy stejný. Založit něco, co půjde rozšířit. To je cesta.

#podnikani #rozvoj #rust #spolecnost #podnik #expanze #bohatstvi

Hodnocení: +19
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
5 minut
6 minut
4 minuty
4 minuty
3 minuty
6 minut
6 minut
7 minut
6 minut
6 minut
6 minut
4 minuty
Doporučené příspěvky
5 minut
6 minut
4 minuty
4 minuty
3 minuty
6 minut
6 minut
7 minut
6 minut
6 minut
6 minut
4 minuty