05.08.2021 4 minuty čtení

Ashton Kutcher a Mila Kunis plánují nenechat svým dětem ani dolar. Proč?

Herec a investor Ashton Kutcher se svou ženou Milou Kunis neplánují nechat svým potomkům jakékoli dědictví - určitě nic, co si plně nezaslouží.

Narodit se dvěma slavným a bohatým rodičům se na první pohled může zdát jako trefa do černého. Od malička vám bude podstrojováno, zažijete neuvěřitelné věci, díky rodičům poznáte výjimečné lidi a vaše startovní pozice pro úspěch v životě bude s velkou pravděpodobností někde na dohled cíle, ve kterém čeká bezstarostný život a přepych. A někdy to tak opravdu může být.

Pokud jsou ale vašimi rodiči Ashton Kutcher a Mila Kunis, můžete na bezstarostný život plný peněz zapomenout. Tato dvojice totiž patří mezi (nutno podotknout velmi malou) skupinku hollywoodských rodičů, které nevěří, že rozmazlování dětí je tou správnou cestou výchovy. Proto jsou ochotni jít až tak daleko, že svým dvěma dětem, dvouletému Dimitrimu a jeho pětileté sestře Wyatt, neplánují nechat žádné finanční dědictví. Pokud si tedy sourozenci čistě náhodou už nyní plánují budoucí život plný luxusu, budou si na něj zřejmě muset vydělat sami.

Jejich rodiče totiž své zisky z Hollywoodu a investic dají na charitu - mimo jiné i na boj proti nucené prostituci a obchodu se sexem, který Kutcher dlouhodobě podporuje.

"Moje děti žijí opravdu výjimečný život a ani si to neuvědomují. Nikdy si to neuvědomí, protože budou znát jenom tento. Určitě jim nezřídím trust, nakonec naše peníze dáme na charitu a další věci."

Jestliže budou mít syn s dcerou zálusk na nějaké otcovy či matčiny peníze, budou si je muset vydělat. Naštěstí je Kutcher mimo herectví také investor, který drží skrz svou firmu A-Grade Investments podíl v několika technologických společnostech, a je ochoten dát svým dětem kapitál na jejich budoucí byznys. Ovšem jen za předpokladu, že bude dávat smysl a že jej o jeho potenciálu dokáží přesvědčit stejně uspokojivě jako kdokoli jiný.

"Pokud budou moje děti chtít založit svůj byznys a jejich byznys plán bude dávat smysl, rád do něj zainvestuji," dal svým potomkům herec, který letos oslavil 40. narozeniny, aspoň malou naději.

Jmění Ashtona Kutchera je odhadováno na 200 milionů dolarů, což z něj dělá jednoho z nejmajetnějších herců. Odhadované jmění jeho manželky Mily Kunis je 65 milionů dolarů.

Nechat své děti "na mizině" se může na první pohled od takto úspěšných rodičů zdát jako trochu přehnané. Dává to ale perfektní smysl - zvlášť proto, že jak Ashton, tak Mila sami vyrůstali ve velmi chudých poměrech a cestu k milionům si museli poctivě oddřít. Je tedy logické, že toto "dobrodružství", které se nedá vyprávět, ale musí se zažít, nechtějí svým dětem odepřít.

Je to také výborná cesta, jak se pokusit zastavit tradiční trend, kdy první chudá generace vydělá velké peníze, načež je druhá rozhází takovou měrou, že třetí generace začíná v podstatě ve stejné situaci, jako ta první. Nepustit své děti snadno k vámi vydělaným penězům, pro které nemusely samy nic udělat, ale naopak být ochoten jim je dát jako odměnu za případnou (dobře) odvedenou práci, může být účinným způsobem, jak nedopustit, aby váš úspěch vaše ratolesti příliš rozmazlil a pokřivil jejich vztah k penězům a majetku.

Podobný plán má ostatně třeba i Bill Gates. Ten bude ovšem štědřejší - každému ze svých tří potomků zanechá 10 milionů dolarů.

Hodnocení: +95
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.