11.11.2019 4 minuty čtení

Chcete zlepšit náladu a spolupráci ve svém týmu? Tento jednoduchý krok vám s tím pomůže

Možná vás to překvapí jako příliš jednoduché řešení, ale pravdou je, že pokud stále hledáte cesty, jak motivovat svůj tým k vyšší produktivitě a zároveň posílit vzájemnou sounáležitost, může vám výrazně pomoci občasný společný oběd.

V rychle rostoucích firmách se často stává, že je každý natolik soustředěný na svojí práci, že se pro něj myšlenka poklidného oběda stane doslova noční můrou.

Na tvrdé a soustředěné práci samozřejmě není nic špatného, ale pokud jako šéf týmu alespoň jednou za čas nezajistíte, aby se všichni členové sešli u jednoho stolu ke snídani, obědu či večeři, můžete přicházet o skvělý nástroj pro motivaci týmu.

Tyto 4 důvody vás přesvědčí, že společné jídlo jednou za čas je něčím, co nemůžete jako šéf ignorovat.

1. Zvýšení produktivity

Jídlo snědené přímo u počítače se stalo v posledních letech velkým kancelářským trendem, ale řekněme si to na rovinu, ani ti nejmotivovanější zaměstnanci nejsou schopni v tomto tempu pracovat dlouhodobě. Pokud by občas trochu nezvolnili, zákonitě by došli k vyhoření, což má nakonec neblahý vliv na vaši firmu.

Právě společné obědy mohou být pro tyto zaměstnance skvělou příležitostí k malému vydechnutí a nabrání čerstvých sil. Ba co víc, díky příležitosti uvolněně mluvit s dalšími lidmi mohou získat úplně jiný pohled na svou aktuální práci a po návratu ke stolu tak pracovat mnohem efektivněji. A to je zase dobré pro vaši firmu.

2. Větší porozumění

Pokud váš byznys rychle roste a všichni zaměstnanci pracují naplno, nemají čas snažit se pohlížet na věci druhýma očima. To vede často k nepochopení druhých lidí a vzájemné nedůvěře.

Společně strávený čas u jídla může pomoci odstranit veškeré bariéry mezi členy týmu. Při jídle se lidé dokáží skutečně uvolnit a mluvit bez zábran o svém životě, svých zájmech nebo třeba výstřednostech. To vede k vzájemnému poznávání a porozumění, což eliminuje možné hádky a sváry na pracovišti.

3. Lepší nálada

Komu by jídlo nezlepšilo náladu, že? Jenže pokud si člověk zvykne na stereotypní „rychlojídlo“ nad klávesnicí, těžko to bude vyvolávat úsměv na rtech. Spíše naopak hrozí, že díky podobnému přístupu upadne zaměstnanec časem do depresí.

Někdy člověku zlepší náladu už jen to, že si může s někým uvolněně popovídat. A nemusí to být nutně jen o práci. Společné jídlo je skvělou příležitostí jak mluvit o všech možných zábavných věcech a nejednou se tak s kolegy od srdce zasmát. Posezení nad dobrým jídlem může být vhodným relaxem, který každého povzbudí na duchu a dodá mu dostatek energie na všechny pracovní výzvy.

4. Kvalitnější komunikace

Komunikace a domluva ve vystresovaném kancelářském prostředí nemusí vždy fungovat bezchybně. To může vést k mnohým chybám, které stojí vaší firmu peníze. Jako šéf musíte usilovat o to, aby všichni členové týmu byli schopni rychle a přesně komunikovat důležité informace. A právě společné jídlo v tomto směru může pomoci.

Nebojte se tedy občas vyzkoušet novou restauraci a nebo třeba společný piknik v přírodě. Domluvit se na něčem takovém nemusí být jednoduchá záležitost, ale díky uvolněné atmosféře se může jednat o skvělý trénink komunikace. Díky většímu porozumění budou zároveň členové týmu schopni mnohem lépe odhadnout, jak a kdy danou informaci komunikovat, aby byla správně a včas přijata.

Dobrou chuť!

Samozřejmě neříkám, že máte hned od zítra začít trávit většinu svého času společně s kolegy v restauracích, ale pokud vám na výkonnosti týmu opravdu záleží, měli byste zvážit zařazení pravidelného společného posezení u dobrého jídla.

Díky těmto událostem budou mít členové vašeho týmu mnohem lepší náladu, budou si více rozumět, lépe komunikovat a co je pro vás samozřejmě nejdůležitější, budou v práci mnohem produktivnější.

#podnikani #management #produktivita #spoluprace #tym

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.