06.11.2019 3 minuty čtení

V Salesforce znají hodnotu klidné mysli, v jejich kancelářích tak najdete několik "mindfulness zón"

Pokud jde o zákazníky, neměli byste jako podnikatelé dělat kompromisy a za každých okolností doručovat tu nejvyšší možnou kvalitu. Stejné pravidlo ovšem platí také v případě vašich zaměstnanců.

Marc #Benioff je dnes sice hodně slyšet díky své nové knize a snaze propagovat vylepšenou verzi kapitalismu, která potírá rozdíly ve společnosti, ale nesmíme zapomínat na to, že se stále jedná o velmi úspěšného a inovativního podnikatele, který si už na konci devadesátých let uvědomil, že řízení vztahů se zákazníky by mohlo probíhat na internetu. Díky tomu spatřila světlo světa firma #Salesforce, jejíž valuace se dnes pohybuje kolem 130 miliard dolarů a která z Marca Benioffa dělá dolarového miliardáře a jednoho z nejbohatších lidí světa.

Ani dnes, po více než dvaceti letech, však Benioff nezapomíná na inovativní přístup a dělá vše pro to, aby jeho firma nikdy nezůstala stát na místě. K tomu mohou samozřejmě výrazně přispět produktivní zaměstnanci, kteří budou přicházet s novými nápady a inovacemi. Jenže jak něco takového v dnešní době zajistit?

Neustále přicházející emaily a pípající telefony mají jak známo velmi negativní vliv nejenom na pracovní výkonnost, ale také na kreativitu a vynalézavost. Aby člověk mohl přicházet s revolučními myšlenkami, potřebuje se dokonale soustředit

Benioff si to moc dobře uvědomuje a proto ve své firmě zavedl pravidlo, že každá kancelář Salesforce bude obsahovat kromě jiných vymožeností také zóny klidu, kam mohou zaměstnanci kdykoli přijít a nerušeni moderní elektronikou načerpat nové mentální síly. Mobilní telefon, notebook, chytré hodinky, nic z toho není dovoleno.

Tyto tzv. "mindfulness zones" navíc nejsou jen někde ve sklepení či vedle toalet, aby zbytečně nezabíraly místo. Ať už se jedná o San Francisco nebo Londýn, všude najdete hned několik stylově různorodých zón klidu, ve kterých můžete vleže či vsedě čerpat nové síly potmě nebo při sledování úchvatných scenérií.

V Salesforce se navíc snaží minimalizovat studiemi prokázané negativní dopady open space kanceláří, a proto s prostorem pracují kreativně tak, aby se zaměstnanci cítili za všech okolností příjemně a jejich pracovní výkonnost nebyla ničím rušena. Skvělé finanční výsledky firmy ukazují, že jde o správnou cestu.

"Abyste mohli inovovat, musíte mít mysl začátečníka, která vám umožní vyhnout se jednotvárnému myšlení a zbytečné zaujatosti. Tato mysl začátečníka je tím, co vám umožní všímat si příležitostí a nových možností. A abychom našim lidem tuto mysl začátečníka poskytli, vytváříme na každém patře našich kanceláří klidové zóny, do kterých si mohou přijít vyčistit hlavu od všeho vyrušení a neklidu," řekl Benioff pro Harvard Business Review.

Jen si lehněte a zavřete oči
Je libo dechberoucí výhled?
Klidná mysl znamená lepší soustředění

#podnikani #management #kancelare #mindfulness #soustredeni #produktivita

Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.