Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
16.10.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 16.10.2019: Češi prchají z daňových rájů, první země vyhlásila válku cukru a konečně...

A konečně je na stole dohoda mezi EU a Británií k brexitu. Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího za předešlý den.

Dobré ráno, přemýšleli jste někdy nad tím, proč vám třeba #Nike nikdy v reklamě neřekne, z čeho jsou jeho boty vyrobeny a jak jsou kvalitní, ale místo toho se vás snaží přesvědčit, že když si je koupíte, stane se z vás ultimátní sportovec s nevídanou výkonností? Nesnaží se vám prodat svůj produkt, ale zahrát vám na ego a tajné touhy. Více o tomto stylu prodeje ZDEÚspěšný den!

-----

Partnerem newsletteru je ČAF, nezisková organizace sdružující poskytovatele franchisingu. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„České firmy začaly daňové ráje opouštět ve velkém. Jen za první tři kvartály letošního roku jich z daňového ráje odešlo o 130 resp. 139 % víc než za celý rok 2018 a 2016 a dokonce o 250 % více ve srovnání s rokem 2017,“

Dle poradenské společnosti #Bisnode letos české firmy nebývalým tempem opouštějí #danoveraje. Nejčastějším důvodem pro tento krok je tlak EU, riziko ztráty reputace či prolomení bankovního tajemství. V daňových rájích stále zůstává 12 265 českých firem

-----

Číslo dne

$35,000,000,000

Korejský #Hyundai se přidává do globálního závodu o ovládnutí trhu s #elektromobily a autonomními vozy. Během následujících 5 let chce do těchto technologií investovat 35 miliard dolarů a vyrábět elektro nebo hybridní verzi každého modelu ze své nabídky. 

-----

Vítěz a poražený

Roku +11.50 % (132.82 EUR)

Streamovací platforma #Roku opět útočí na svá historická maxima z letošního září. Včera akcie poslala strmě vzhůru informace, že Roku bude nově podporovat i #AppleTV a zejména nově chystanou službu Apple TV+.

Wirecard-12.73 % (67.37 USD)

Německý fintechový gigant #Wirecard včera v jednu chvíli čelil ztrátě hodnoty akcií ve výši 23 %. Mohl za ni článek Financial Times, který odhalil opakované podezřelé účetní praktiky v této firmě. Společnost nařčení zcela odmítá.

-----

Burza

#WallStreet žije výsledkovou sezónou a na chvíli zapomíná na globální ekonomickou situaci. Pozitivní výsledky #JPMorgan (+3.03 %), #GoldmanSachs (+0.31 %), #Nvidia (+5.28 %) nebo #UnitedHealth (+8.16 %) včera přiblížily index S&P zpět k 3000 bodům

-----

Bleskově

#Ustavnisoud zrušil zákon o zdanění církevních restitucí a označil jej za protiústavní. Ve svém rozhodnutí napsal, že dle jeho názoru nebylo cílem legislativy zvýšit příjmy státu, ale především snížit finanční kompenzace za nevydané nemovitosti

Po USA a Číně se nyní na předběžné dohodě o brexitu shodli vyjednavači #EU a #Britanie. Veškeré detaily však musí dojednat co nejdříve, aby návrh dohody mohl schválit summit EU, jež začíná už ve čtvrtek. #brexit

#Singapur jako první země na světě zakázal veřejnou reklamu propagující nápoje s vysokým obsahem cukru. Zákon začne platit od příštího roku a vztahuje se i na produkty obsahující vysoké množství nasycených tuků.

Další dvě české banky po měsících čekání zavedly službu #ApplePay. Nově svými telefony či hodinkami mohou platit i klienti #Fio banky a #Raiffeisenbank. Z velkých tuzemských bank tak službu nepodporuje už jen #AirBank.

Mezinárodní měnový fond (#IMF) varuje, že globální ekonomika letos poroste nejpomaleji od finanční krize. Fond snížil svůj výhled z červencových 3,2 % na 3 %. Za největší viníky považuje obchodní války, brexita další geopolitické krize.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím