Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
27.10.2020 3 minuty čtení

Bezproblémové usínání? Zkuste techniku, kterou své svěřence učí i světové armády

Usínat za zvuku střelby, dělostřelecké palby a výbuchů je něčím, co si určitě nikdo z nás nechce ani v tom nejhorším snu představit. Přesto to jde a armády své vojáky cvičí ve schopnosti rychle usnout i v těch nejméně pohodlných podmínkách.

Nevyspaný manažér toho za den zřejmě moc neudělá ani nerozhodne a bude se často potulovat v blízkosti kávovaru. Nevyspaný voják však může za svou nepozornost a neschopnost soustředit se zaplatit vlastním životem. Proto se moderní světové armády snaží hledat způsoby, jak svým vojákům pomoci nalézt dostatek spánku za všech okolností - tedy i uprostřed bojové zóny, nebo uvnitř letící helikoptéry.

Jak ale bez problémů usnout kdekoliv? Ono je to občas oříšek i v klidu a míru domova, pokud toho máte na mysli příliš hodně nebo vás sužuje stres z nadcházejícího…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +53
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Uff tak ve vrtulníku bez sluchátek jsem usnul jenom jednou a to jsem byl opravdu úplně grogy, bylo to v zimně a uvnitř bylo zatopeno jak u krbu- to šlo hned, ale jinak si to v tom rambajzu absolutně nedokážu přesdatavit 😁😁😁

    +1
  • Skvělý článek Tomáši :) Pro začátečníky můžu doporučit meditaci, poté se pomalu dopracovávat ke spánku "kdykoliv a kdekoliv".
    +1
  • Taky jsem měl se spánek problém a nakonec mi s ním opravdu hodně pomohla metoda 4-7-8 o které se kdyžtak píše tady: https://ideaclub.cz/media/jak-rychle-usnout Technika totiž dokáže zpomalit srdeční rytmus a to s usínáním souvisí.
    0
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím