nature
Příspěvků
25
Pro sledování skupiny se prosím
přihlašte nebo zaregistrujte.
author
Tomáš Durčák influencer
@tomasdurcak

Kimči je hit, ale naše české kvašené zelí bych rozhodně nezatracoval. Na zimu jako zeleninová příloha místo čerstvé zeleniny (která je drahá a nic moc, protože není sezóna, takže jen z dovozu) nebo pojídání Cčka naprostá pecka, naši předci věděli, co dělají. Teda pokud vám nevadí aroma.

Zvyšte svou energii a uzdravte své střevo pomocí korejské kvašené zeleniny kimči - Mirapa.cz - Blog pro zdraví

Bylo to kimči, starověké fermentované super probiotické jídlo, které jedli tisíce let. A to mě přimělo podívat se na vědu. Doslova přes noc...

https://www.mirapa.cz
author

Tak jsem si poprvé pořídil ghee a začínám si dělat každé ráno svojí verzi bulletproof coffee. Praxe s ranním nejezením se mi osvědčila, výkony i psychika šly nahoru. Zkusím tedy nyní po ranních BCAA, green mixu a matcha zařadit také kávu smíchanou s kokosovým olejem a přepuštěným máslem ghee. Samotné to však nedávám, takže si do toho přidám plnotučné mléko. Dvě takové kávy si dám kolem 9 až 10 hodiny dopoledne, což by mi mělo umožnit protáhnout "půst" a vydržet déle ve flow, kterého jsem díky rannímu půstu schopen dosahovat. Odpoledne a navečer bude pokračovat normální, ale stále zdravá!, strava. Uvidím za měsíc, jaké budou výsledky. #biohacking #bodyhack #zdravi #flow #vykon

author
Tomáš Durčák influencer
@tomasdurcak

Jak po bujaré noci champagne bojujete s bolehlavem a dalšími příznaky toho, že jste možná měli o skleničku víc, než by bylo zdrávo? Zvlášť, pokud musíte fungovat nebo dokonce pracovat necktie? Mně funguje magnesium pill + dobrý černý čaj coffee. V zimě občas dávám i Cčko, protože alkoholem zhuntovaný organismus má slabší imunitu a vyrazit do zimy a mezi lidi s opicí je dobrý způsob, jak něco chytit sneezing_face.

photo
author
Tomáš Durčák influencer
@tomasdurcak

#spanek #zdravi

Nemáte dostatek spánku? Tato nová studie prokázala, že svému mozku způsobujete doslova otravu | Warengo

A zase ten spánek. Ale tentokrát je to vážně důležité, takže než vám řeknu, abyste víc spali, trochu vás postraším tím, co se ve vaší hlavě děje, když spíte málo. Když svému mozku nedáváte šanci očistit se od toxinů, které způsobují i Alzheimera.

https://warengo.com
author
Tomáš Durčák influencer
@tomasdurcak

#Biohacking #nebo #Biohurting?

Když káva nestačí: Čím se lidé v honbě za úspěchem dopují, aby jejich mozek smrtící tempo vydržel? | Warengo

Každý člověk se čas od času dostává do stresových situací. A jistě sami uznáte, že se to stává čím dál častěji. Je potřeba ze sebe dostat maximum, předvést ten nejlepší výkon, ale co když už na to zkrátka nemáte dostatek energie a mozkové kapacity?

https://warengo.com
author

Jak to máte se snídaněma? Já si vždycky myslel, že se bez toho prostě neobejdu, ale teď začínám snídani dělat v hodně "light verzi" a cítím se mnohem lépe, včetně produktivnějšího dopoledne. Už jste s tím někdo experimentovali?

author
Tomáš Durčák influencer
@tomasdurcak

#Biohacking už je dnes neoddělitelnou součástí vrcholového sportu:

Jak vypadá denní režim špičkového Ironmana? Od 6 na nohou, 4 tréninky a v 10 večerka | Warengo

Timothy O’Donnell patří v současnosti mezi nejlepší účastníky vytrvalostních triatlonových závodů Ironman na světě. Před necelým měsícem překonal svůj osobní i americký národní rekord během Světového šampionátu na Havaji. Jak vypadá jeho běžný den?

https://warengo.com