nature
Příspěvků
19
Pro sledování skupiny se prosím
přihlašte nebo zaregistrujte.
author
Tomáš Durčák influencer
@tomasdurcak

#Biohacking #nebo #Biohurting?

Když káva nestačí: Čím se lidé v honbě za úspěchem dopují, aby jejich mozek smrtící tempo vydržel? | Warengo

Každý člověk se čas od času dostává do stresových situací. A jistě sami uznáte, že se to stává čím dál častěji. Je potřeba ze sebe dostat maximum, předvést ten nejlepší výkon, ale co když už na to zkrátka nemáte dostatek energie a mozkové kapacity?

https://warengo.com
author

Jak to máte se snídaněma? Já si vždycky myslel, že se bez toho prostě neobejdu, ale teď začínám snídani dělat v hodně "light verzi" a cítím se mnohem lépe, včetně produktivnějšího dopoledne. Už jste s tím někdo experimentovali?

author
Tomáš Durčák influencer
@tomasdurcak

#Biohacking už je dnes neoddělitelnou součástí vrcholového sportu:

Jak vypadá denní režim špičkového Ironmana? Od 6 na nohou, 4 tréninky a v 10 večerka | Warengo

Timothy O’Donnell patří v současnosti mezi nejlepší účastníky vytrvalostních triatlonových závodů Ironman na světě. Před necelým měsícem překonal svůj osobní i americký národní rekord během Světového šampionátu na Havaji. Jak vypadá jeho běžný den?

https://warengo.com
author
Tomáš Durčák influencer
@tomasdurcak

Něco pro milovníky #kava a #nedostatekspanku

Americká armáda vyvinula algoritmus, který vám řekne, kolik kávy vypít, abyste zůstali pozorní | Warengo

Američtí armádní vědci vytvořili online algoritmus, který dokáže zjistit, kolik kávy (a kdy) potřebujete vypít, abyste v předem stanovené hodiny byli maximálně bdělí a pozorní. Algoritmus, jež vznikal za pomoci vojáků, je dostupný i pro veřejnost.

https://warengo.com
author
Tomáš Durčák influencer
@tomasdurcak

Když si ji "upravíte", lze prý jíst i kůru ze stromů smile. Zajímavý rozhovor, zejména pasáž o tom, že obézní člověk má logicky v divočině větší šanci na přežití, než vysportovaný šlachovitý jedinec. Akorát tam teda nezmínili, že ten šlachovitý má větší šanci proti vlkovi smile

Instruktor nejtěžšího kurzu přežití: Jedl jsem papírové kapesníky i kůru ze stromů, říká voják | Aktuálně.cz

Je třeba pochopit priority pro přežití, je to ochrana, poloha, voda, strava. V určité fázi člověk přestane vnímat, jestli to je realita, nebo ne.

https://video.aktualne.cz
author
Tomáš Durčák influencer
@tomasdurcak

(Pro milovníky kávy): Kdy během dne si dáváte svůj šálek / své šálky?

Kdy si dát kávu? Dva šálky v tyhle hodiny vám dodají nejvíc energie | Warengo

Pití kávy jakožto životabudiče pro povzbuzení produktivity a mysli je věda. Nejde jen o to, jakou kávu si dát, ale kdy šálek vypít, abyste z něj měli co největší užitek. Věda vidí jako ideální 2 šálky ve 2 konkrétní hodiny.

https://warengo.com
author
Tomáš Durčák influencer
@tomasdurcak

Za mě jeden z nejlepších českých webů o biohackingu, doplňcích stravy, cvičení, prevenci rakoviny atp. Píše ho doktor a zapálený biohacker, který na sobě rád cokoli zajímavého vyzkouší. Novinky zpravidla přebírá ze studií z USA, které k nám bohužel reálně dorazí se zpožděním 5 let. Doporučuji projít si články a sledovat aktuality. Nepřispívá tam příliš často, ale když už něco přidá, je to většinou hodně zajímavé čtení:

Mirapa.cz - Blog pro zdraví

Přinášíme informace o zdravém životním stylu ze zahraničí, přispíváme články z vlastních zkušeností, věnujeme se populárnímu hubnutí i rakovině.

https://www.mirapa.cz
author
Tomáš Durčák influencer
@tomasdurcak

https://www.institutmodernivyzivy.cz/ - výborný zdroj informací. Na sociálních sítích mají pravidelně super texty, ve kterých vysvětlují různé výživové mýty a pochybné "zázračné" produkty. Hlavně mají vše podloženo vědeckými studiemi a očividně se vyznají. Na webu mám nejraději sekci Blog slight_smile.

Institut moderní výživy

Vzdělávání na základě vědecky podložených informací. Aktivně pořádáme přednášky a semináře.

https://www.institutmodernivyzivy.cz