Spustili jsme MARKETPLACE! Vyberte si investiční platformu, ptejte se, hodnoťte.
20.02.2021 5 minut čtení

Přemýšlíte, proč vám investice stále nepřinášejí dostatečné zhodnocení? Neděláte tyto 3 časté chyby?

Jak jste na tom s vašimi investicemi, už jsou z vás boháči? Nejsou? Pravděpodobně budete chtít být bohatí, to ale neznamená, že byste měli při vytváření své investiční strategie kopírovat strategii milionářů.

Velmi často uslyšíte, že se vyplatí napodobovat zvyky zámožných lidí. Sám jsem o tom psal včera. V tomto případě se však jednalo spíše o výdajové návyky a investování je úplně jiná kategorie. Inspirace milionáři může být do jisté míry vhodná strategie, bohatí lidé mají tendence investovat své peníze, nechat je pracovat dlouhodobě, a to je moudré rozhodnutí ať jsou vaše příjmy jakékoliv. Reálné investiční strategie, které využívají skutečně bohatí lidé, však nemusí být vhodné pro každého.

Pokud se snažíte inspirovat bohatými…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • 10% se možná nezdá moc, jak říkáte,  ale je to hodnota u které se podle mého názoru začne "lámat chleba". Pokud někdo zvládne dlouhodobě držet návratnost investice na 10% (třeba 25 let) dá se do důchodu s realistickým měsíčním vkladem dojít s milionem (miliony) dolarů. Otázka je kolik z nás na 10% dlouhodobě dosáhne. Osobně by mě zajímalo jaké procentní zhodnocení je ve skutečném světě dosažitelné pro "normálního" člověka. Každopádně to hodlám zjistit:D

  +2
  • @petrDusek no v podstatě na těch 25 letech se kolem 10 % může pohybovat ten americký akciový trh. Záleží pak samozřejmě na disciplíně člověka...jestli zvládné disciplinovaně pravidelně investovat, ale i s nějakými poplatky se zkrátka někam k těm 10 % dostane, přes portu to bude kolem 9 %...

   0
 • Dobrý den, 

  Můžu se zeptat jakou platformu na investování doporučujete? 

  Děkuji za odpověď

  0
  • Za mě Trading 212. Obchodování akcií a ETF bez poplatku, účet v CZK, frakční akcie a hlavně funkce Pies - koláče. Vytvoříte si seznam akcií (např. dividendové) a pak jen posíláte měsíčně nějakou menší částku a peníze se vám zainvestovávají do všech akcií v koláči podle poměru, který si nastavíte. Mají i autoinvest dividend, takže portfolio pomalu roste i na volnoběh ;).

   +1
  • @Venak záleží kolik času tomu chcete věnovat. Můžete využít třeba portu, případně jak píše @Alejo  nějakého klasického brokera. Osobně jsem té funkci Pies nevěděl. Jaký si za to trading 212 účtuje poplatek??

   0
  • @Alejo pokud se dividendy automaticky reinvestují, musí se danit?

   0
  • @PatrikKudlacek Existují 2 verze platformy. Trading 212 Invest a pak Trading 212 CFD. V té první verzi je vše bez poplatku, platí se jenom spread. Nejsou tam ale všechny funkce, jako třeba nákup na páku a Forex. To ale zase tak nevadí, pokud vám stačí zbohatnout pomalu ;-) Někde jsem četl že poplatky od CFD uživatelů pokrývají provoz té základní verze. Je to podobné jako u eToro, kde jsou obyčejné obchody taky bez poplatku a peníze jdou hlavně ze zapákovaných pozic a gamblerů.

   Funkce Pies je super. Pokud si člověk nechce sestavit vlastní sestavu akcií, ani si nevybere z ETFek, může si nakopírovat sestavu od ostatních uživatelů, pokud ji dají veřejně. V databázi jsou dividendové sestavy, rychle rostoucí akcie, nebo disruptive. Jsou tam i kopie hůře dostupných ETF, jako třeba Ark Invest. Podobná funkce je i na eToru - CopyPortfolio

   +1
  • @petrDusek řekl bych, že by to člověk měl dodanit, protože peníze z dividendy se připíšou do hotovosti a z té se financuje dokup celé sestavy, která je autoinvestu.

   +1
  • @PatrikKudlacek Děkuji, a co si myslíte o XTB a o TORRO?

   0
  • já z různých důvodů obchoduji na eToro, ale uvažuji, že si pro dlouhodobé investování otevřů učet u Lynx/IB ještě uvidím.. jinak eToro nabízí ty popisované funkce výše, kopírování dalších obchodníků...nevýhodou je užší nabídka aktiv... více se asi dozvíte tady ze srovnání: https://warengo.com/stories/148249-velke-srovnani-brokeru-u-koho-si-v-roce-2021-otevrit-obchodni-ucet

   +1
Doporučené příspěvky
5 minut
6 minut
4 minuty
9 minut
5 minut
5 minut
4 minuty
6 minut
7 minut
6 minut
5 minut
5 minut