14.07.2021 6 minut čtení

Jak utrácí své peníze boháči? Dotazník, který zodpovědělo 233 milionářů, přináší překvapivé odpovědi

Pokud vás zajímá, jak budují a budovali svůj majetek opravdu bohatí lidé, jste na správném místě. Rozsáhlá studie odhalila mnohé o jejich výdajových návycích.

Z dotazníku, který trval 5 let a odpovědělo na něj 233 milionářům s minimálním majetkem 3,2 milionu dolarů a hrubým ročním příjmem alespoň 160 000 dolarů, vyšel jeden důležitý závěr, který vám prozradím hned v úvodu. Pravděpodobně vás to ani moc nepřekvapí, ale drtivá většina zpovídaných milionářů dosáhla na status dolarového milionáře díky svému šetrnému či skromnému výdajovému chování. Dlouhodobě spotřebovávají maximálně 80 % své čisté mzdy. Co dělají se zbytkem peněz je asi jasné – finanční přebytky dlouhodobě…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +39
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Zajímavý článek, myšlenka určitě dobrá. Jen je těžké toto někdy "napasovat" do kontextu dolarového ne-milionáře. Např. u výdaje na dovolenou není až tak těžké vyjít s dejme tomu s nějakými 11 000 USD (zdaněných 5% z hrubého příjmu 160 000 USD) či 33 000 USD u jídla+základních potřeb. Zrovna položka jídla+základních potřeb je podle mě pro mnohé nedosažitelná.

  +5
  • Naprostý souhlas, mediánová čistá mzda cca 23 čistého, tzn. dát za bydlení 6tis mesicne, a za jidlo 3,5tis mesicne… takovým výdajům jsem se stěží přiblížil na strahovských kolejích, levněji a méně důstojněji to lze už jen pod mostem.

   +2
  • @pavelSimka Ja jsem s tímhle v pohodě a nebydlíme na kolejích, a ani v malém městě. Možné to je ;)

   0
 • Dokonalé potvrzení toho co jsem si už dlouho myslel :-)

  +1