Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
17.02.2021 7 minut čtení

3 hrubé omyly, kterým byste se při plánování financí na důchod měli za každou cenu vyhýbat!

Existuje něco podobně nešťastného, jako když se na veškeré spoření na penzi úplně vykašlete? Ano. Když se na něj sice nevykašlete, ale po 30 letech zjistíte, že jste vše dělali špatně a žádné komfortní stáří vás nečeká.

Předpokládám, že ne každý má chuť žit extrémně skromným životem jen proto, aby mohl do důchodu odejít třeba o deset nebo patnáct let dříve. Proto lze konstatovat, že pro většinu finančně gramotných lidí je příprava dostatečného jmění na stáří běh na dlouhou trať. Vlastně tak trochu celoživotní běh, který může trvat řadu dekád.

Velmi často v tomto smyslu skloňujeme, jak důležité je začít s tímto procesem co nejdříve. Neméně důležité je ovšem to, abyste o jeho průběhu třeba po 10 nebo 20 letech neztratili přehled. Za tak dlouhou…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +42
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • velmi pěkný článek, není co dodat, jsem rád, že jsem  před 20 lety začal nejen spořit, ale především investovat...a docela úspěšně :)..držím všem palce v jejich konání  

    a také je potřeba dodat, že nejen budoucností živ je člověk, tedy něco na stranu, trochu si také užít ted, ale osekat zbytečné výdaje. Mě pomohlo už jen to, že jsem léta jezdil ve starším autě, i když jsem si mohl koupit pěkné a drahé :), ale jenom tímto jsem ušetřil hodně a těch věcí je samozřejmě více, na začátku společného života s manželkou se nám podařilo koupit malý byt a díky tomu jsme neplatiti nájem, který v tu době k poměru platu byl extrémně vysoký.

    +5
Doporučené příspěvky
10 minut
5 minut
7 minut
7 minut
5 minut
7 minut
5 minut
8 minut
7 minut
6 minut
5 minut
6 minut
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky
10 minut
5 minut
7 minut
7 minut
5 minut
7 minut
5 minut
8 minut
7 minut
6 minut
5 minut
6 minut