Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
05.02.2021 5 minut čtení

Hledáte seriózní pasivní příjem? Pak byste měli koupit tyto dividendové akcie

Kdo by neměl rád dividendy? Vyplacená dividenda dává investorovi možnost část firemního zisku využít, jak uzná za vhodné. Může ji reinvestovat, nebo třeba využít jako zdroj dlouhodobého pasivního příjmu.

Dividendy jsou rozhodně významným benefitem řady akcií, zvlášť pokud už firemní vedení nedokáže investovat efektivně peníze do dalšího rozvoje podnikání nebo nevrací peníze akcionářům v podobě zpětných odkupů akcií. Častým úskalím bývá danění dividend, problémům ovšem můžete výběrem vhodného brokera předejít.

Pokud je dividenda navíc vyplácena zdravou a konzistentně rostoucí společností, jedná se o zdroj pasivního příjmu, který se bude pravděpodobně s časem navyšovat. Kromě toho dividendový výnos většiny společností překonává…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Zdravím,docela zajímavé jsou podle mého názoru i REIT jako $O nebo $WPC, realitní investiční trusty s div. výnosem u prvního cca 4.5% a výplatou každý měsíc u druhého je výnos 6% a platí se kvartálně.

    0
    • REITs znám :-) ale tady jsem se zaměřoval přímo na podniky. Pokud ale hledáte dividendový příjem, pak jsou REIT fondy určitě fajn, nakupujete-li tedy u vhodného brokera :-) ..jakého používáte?

      0
Doporučené příspěvky
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky