26.12.2020 4 minuty čtení

S touto jednoduchou investiční strategií se můžete stát dolarovým milionářem. Která to je?

Dosáhnout statusu dolarového milionáře určitě není snadné, ale není to nemožné. Pojďme si projít jednoduchý návod, co je třeba splnit, abyste odešli do důchodu s 1 milionem dolarů na účtu.

Jedním z nejdůležitějších investičních rozhodnutí, která musíte udělat, je konkrétní umístění vašich investic. Indexové fondy mohou být v takovém případě skvělou volbou, neboť nabízejí poměrně zajímavý růst a díky diverzifikaci výrazně omezují celkovou rizikovost vaší investice.

Je však možné dosáhnout před odchodem do důchodu statusu dolarového milionáře pouhým investováním do indexových fondů? Je to možné, pokud máte správnou strategii.

Proč investovat do indexových fondů?

Indexové fondy jsou velké kolekce akcií, které sledují konkrétní index akciového trhu, jako je S&P 500 nebo Dow Jones Industrial Average. Jako každá investice však i tato přináší ​​výhody a nevýhody:

Výhody

  • Sledují celý trh, takže panuje vyšší pravděpodobnost, že se odrazí od dna po případném poklesu trhu.
  • Protože obsahují stovky nebo tisíce různých akcií, poskytují okamžitou diverzifikaci.
  • Obvykle účtují nižší poplatky než aktivně spravované podílové fondy.
  • Indexové fondy historicky překonávají aktivně řízené podílové fondy.

Nevýhody

  • Podle své definice nemohou výkonností porazit trh a zaznamenávají „pouze“ průměrné výnosy.
  • Nemůžete si vybrat konkrétní akcie ve fondu, takže vaše peníze putují také do společností, které byste si normálně nevybrali.
  • Pokud dojde k poklesu na akciovém trhu jako celku, klesne také hodnota indexových fondů.
  • Významný růst investic obvykle trvá desetiletí.

Navzdory nevýhodám mohou být indexové fondy skvělou investicí pro spoření na důchod. A pokud začnete dostatečně brzy, možná budete moci odejít do důchodu jako dolarový milionář.

Jak se stát dolarovým milionářem?

Protože indexové fondy nabízejí pomalý, ale stabilní růst, budete muset investovat několik desetiletí, abyste nashromáždili 1 milion dolarů. Pokud však investujete důsledně a pravidelně, indexové fondy mohou být spolehlivým způsobem, jak svého cíle dosáhnout.

Řekněme tedy, že chcete dosáhnut svými investicemi 1 milionu dolarů a máte 30 let do důchodu. Index S&P 500 zaznamenal od svého vzniku průměrný roční výnos kolem 10% a pokud vaše indexové fondy budou vykazovat také 10% roční výnos, budete muset investovat necelých 500 dolarů měsíčně po dobu 30 let, abyste dosáhli statusu dolarového milionáře. Pokud začnete už jako dvacátník a váš horizont se protáhne třeba až na 40 let, pak vám bude stačit odkládat necelých 200 dolarů měsíčně. Částka kolem 4 000 Kč měsíčně stále není nízká, ale je už dosažitelná pro celou řadu lidí.

Přesná částka, kterou byste měli každý měsíc odkládat, závisí do velké míry na tom, kolik vám je aktuálně let a kdy byste chtěli statusu dolarového milionáře dosáhnout. Začnete-li s touto strategií pozdě s investiční horizontem 20 let, pak už byste museli odkládat kolem 1 500 dolarů měsíčně, což už asi není úplně reálné.

Čím více času tedy budete investovat, tím reálnější bude dosažení vašeho cíle.

Mohou být investice prostřednictvím indexových fondů pro vás to pravé?

Investice do indexových fondů vyžaduje trpělivost, protože dosažení podstatného růstu bude trvat roky nebo dokonce desetiletí. Ale díky své diverzifikaci a schopnosti zotavit se z propadu trhu jsou jednou z nejbezpečnějších investičních alternativ, která může být ideální pro investory, kteří chtějí omezit svá rizika a věnovat investování téměř minimum času.

Mějte také na paměti, že bez ohledu na to, kam se rozhodnete investovat své peníze, je rozumné zaujmout dlouhodobý investiční přístup. Takže i když investujete spíše do jednotlivých akcií než do indexových fondů, měli byste se stále snažit nakupovat solidní akcie a držet své peníze investované co nejdéle.

Cílem vašeho #investování na akciovém trhu by nemělo být rychlé zbohatnutí. Buďte tedy připravení investovat dlouhodobě bez ohledu na to, kam své peníze vložíte.

Pokud se rozhodnete investovat do indexových fondů, brzký začátek investování a důsledné dodržování pravidelné investiční strategie vám skutečně mohou pomoci odejít do důchodu jako dolarový milionář.

#akcie #jakinvestovat #investovani #pravidelnainvestice #návod #dlouhodobeinvestovani #knowhow #indexovefondy #indexovyfond

Hodnocení: +23
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.