07.12.2020 4 minuty čtení

Tento slavný investor zkouší na první pohled šílenost a sází na propad akcií Tesly: Má to dnes smysl?

Snaha spekulovat na pokles akcií Tesly letos vypadá jako jedno z nejhorších možných investičních rozhodnutí, ke kterému lze dojít. Přesto se o to nyní jeden (nebo spíš další?) známý "shortař" pokouší. Není to tak trochu zbytečně velký risk?

O Michaelu Burrym na Warengo nepíšu poprvé. Jde o poměrně excentrického investičního manažera, jež svého času s předstihem správně odhadl kolaps hypotéčního trhu v roce 2008. Dnes má svůj vlastní fond a část zisků ze svých sázek na kolaps trhu před více než 10 lety od té doby investoval mimo jiné do vody a nákupu kvalitní půdy.

Na přelomu loňského a letošního roku pak varoval před možným výrazným propadem trhů, na který rovněž vsadil. A když na přelomu února a března trhy skutečně spadly dolů, podařilo se mu slušně vydělat.

Dnes si však…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +21
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Tohle bude hodně zajímavý “souboj” a sám jsem zvědav, který scénář nakonec zvítězí👍🏻

  +2
  • @Andre81cz Taky. De facto s tím poklesem ceny souhlasím, přijde mi, že ji drží jenom loajalita fanoušků a víra, že Musk jednoho dne nečekaně opět vytáhne z rukávu eso, které ohromí celý svět (se SpaceX se mu to již reálně povedlo). Ale pokud nevytáhne, myslím si, že stačí pár kvartálů bez famózního, úžasného a skvělého růstu, nebo náznaky, že velcí hráči ho stahují mílovými kroky a bude po pohádce.

   +2
 • Bohužel jsem také v short, chápu že nám to vyhnali stopshorty, ale tohle nemůže skončit dobře. Ředění, zisk pouze z prodejů emisních poukázek, starý model 3 atd. A blázni z robinhood tomu přidávají. Uvidíme co s tím udělá vodík 

  +1
 • Tak se přiznejte! Kdo tam poslal short, protože Michael Burry :-D 

  +1
 • Myslím si, že to není až tak nereálné, Tesla je nafouknutá bublina, která se veze na vlně greendealu. Nejhodnotnejsi automobilka na světě? Má nejmenší prodej produktů ze všech automobilek s pochybnou kvalitou, je jen otázkou času, kdy ji kvalitnější automobilky doženou, vlastně už nemá co dohánět. EV s bateriemi se zákonitě masivně nemůžou prosadit v masovejsim měřítku, fyzikální zákony platí pořád stejně, reálnější budoucnost spočívá ve vodíku či v jiných alternativech . Musk moc dobře ví, proto rozesílá emaily svým zaměstnancům, aby se snažili ušetřit každý cent, samozřejmě na úkor kvality. 

  +1
  • @radimTESAR Vlastně s vámi souhlasím a souhlasím všeobecně i se shortem Burryho. O kvalitě Tesel jsem si na zahraničních fórech majitelů taky přečetl své a více méně to odpovídá očekávání, kluci to bouchají na rychlost a na kvalitě je to znát. Na druhou stranu i před tím rokem 2008 musel Burry několik let držet ztrátu, než vydělal miliardový zisk. Tak si jenom říkám, jestli je teď vskutku ideální načasování pro short (osobně ho zatím nevidím, ale jsem možná z jiného těsta), nebo jestli je připraven tvrdohlavě opět držet a věřit, že dříve než margin call přijde kolaps ceny.

   0
Doporučené příspěvky
6 minut
7 minut
3 minuty
9 minut
8 minut
7 minut
6 minut
5 minut
3 minuty
4 minuty
2 minuty
6 minut
Doporučené příspěvky
6 minut
7 minut
3 minuty
9 minut
8 minut
7 minut
6 minut
5 minut
3 minuty
4 minuty
2 minuty
6 minut