08.05.2021 3 minuty čtení

3 investiční triky, které dokáží zdvojnásobit vaše bohatství

Zdvojnásobení množství vašich investovaných peněz je možná dosažitelnější, než si myslíte. Reálné je dokonce ještě mnohem vyšší zhodnocení, pokud si vezmete následující rady k srdci.

„3 triky, které dokáží zdvojnásobí vaše bohatství,“ možná to může znít na první pohled jako pohádka nebo dokonce podvod. Ve skutečnosti tomu tak není, a pokud pochopíte základní principy investování, nejedná se o nic výjimečného.

Investoři své bohatství rozmnožují již po dlouhá desetiletí. Z moudrosti našich předchůdců se můžeme poučit, a navíc ji využít v náš prospěch. Zde jsou tři #triky, které vám dopomůžou ke zdvojnásobení vašeho bohatství, které můžete poté v ideálním případě ještě dále rozmnožit.

1. Investujte pravidelně s dlouhým časovým horizontem

Množství vašich peněz se jistě během několika desetiletí zdvojnásobí i na lepším spořícím účtu nebo investicí do dluhopisů. V takovém případě však vaše zůstatky porostou poměrně pomalou rychlostí. Mnohem lépe uděláte, pokud zauvažujete o akciové investici.

Investovat byste také měli pravidelně. Plánujete-li budování bohatství s myšlenkou na poklidný odchod do důchodu, pravděpodobně nebude dostačovat investovat jednorázově vyšší částku a pak čekat, až tato částka naroste. V ideálním případě byste měli investovat každý měsíc nebo čtvrtletně alespoň 10 % vašeho příjmu.

Zdvojnásobení množství vašich peněz pak nemusí trvat mnoho desetiletí. Jistou dávku trpělivosti a disciplíny však dlouhodobý investiční přístup vyžaduje.

Podívejte se na tabulku uvedenou níže:

2. Zaměřte se na solidní tempo růstu

Je zřejmé, že budou muset vaše peníze růst v poměrně dobrém tempu, pokud nechcete na jejich zdvojnásobení čekat příliš dlouhou dobu. Pro většinu lidí jsou právě #akcie nejlepší volbou pro dlouhodobý růst, což potvrzuje i níže uvedená tabulka odrážející výzkum Jeremyho Siegela, který studoval výnosy jednotlivých tříd aktiv od roku 1802 do roku 2012:

Zdroj: Stock for the long run, Jeremy Siegel

Při investování můžete dosáhnout i větších výnosů, než je 8 % ročně, což je tempo růstu amerického akciového trhu. Níže uvedená tabulka ukazuje, jak dlouho trvá zdvojnásobení vašich peněz při různých rychlostech růstu.

Jedná se o číselné znázornění pravidla 72, kde toto číslo dělíte tempem růstu a výsledkem je počet let, za který se vaše peníze zdvojnásobí.

Jednoduché pravidlo je po většinu času překvapivě přesné. Až u tempa růstu přibližně 25 % ročně se začíná objevovat ve výpočtu větší chyba.

3. Vyvarujte se omylům, které vás připravují o peníze

I když jste disciplinovaní a pravidelně do akcií investujete mnoho let, snažte se vyhnout chybám. Existuje spousta běžných investičních chyb, kterým je třeba se vyhnout. Investování do momentálně populárních akcií, neporozumění tomu, do čeho investujete nebo příliš časté obchodování.

Stejně tak je důležité vyhnout se riskantním investičním strategiím a technikám, jako je nákup penny stocks nebo pákové obchodování.

Čím více chybám se vyhnete, tím méně peněz ztratíte a uvidíte tak rychlejší růst vašeho portfolia. Pro dosažení nejlepších investičních výsledků pak studujte, čtěte investiční knihy a neustávejte ve své snaze o sebevzdělání po celý zbytek vašeho investičního života.

#jakinvestovat #investovani #návod #howto #investicnistrategie #pravidelneinvestovani #dlouhodobeinvestovani #navratnost #akcioveinvestice

Hodnocení: +40
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Rozkliknul jsem to jenom abych se podíval kdo to zase napsal :D Nic nového už jsem opravdu nečekal, a opravdu ne...

    -1