Listopad byl asi prvním letošním měsícem, kdy se z ničeho nic do hry naplno vrátily energetické akcie a nechaly zbytek trhu v prachu za sebou. Jsme svědky ochutnávky toho, co nás čeká příští rok s návratem světa ekonomického do normálu?
Bohatí producenti jako Saudská Arábie a Spojené arabské emiráty nadále požadují ceny ropy kolem 80 dolarů za barel, aby vyrovnali své rozpočty a vlastnili velké devizové rezervy anebo státní investiční fondy na tlumení ekonomických šoků.
Vakcína proti #koronavirus je skvělou zprávou pro ropný trh. #OPEC však varuje před přílišnou euforií. Příští rok může být stále náročný. https://bit.ly/2UmOC3K
Venezuela, která se kdysi považovala za jednu z prosperujících zemí Latinské Ameriky, se ponořila do propasti. Roky špatného ekonomického řízení a korupce vyvolaly monumentální ekonomický kolaps, kvůli kterému se země bohatá na ropu stala jednou z...
Během uplynulého týdne se na trzích objevil pocit déjà vu a někteří aktéři se začali chovat stejně jako v 1. čtvrtletí, kdy pandemie viru Covid-19 poslala výnosy z akcií i obligací rychle ke dnu.
Když médii prolétla zpráva, že barel ropy se prodává za negativní ceny, málokdo si představil, co to vlastně znamená v praxi. Bude mi někdo platit za její nákup? Skutečnost je daleko děsivější a připomíná vodní přehradu bez přepadu.
Prodává akcie Facebooku. Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za pátek a uplynulý víkend.