@jsemoliver
Pro sledování či spojení s uživatelem se prosím
přihlašte nebo zaregistrujte.
author
Oliver Sálus
@jsemoliver
V rámci koučink programu "Speakerem za 6 týdnů" poskytuji během února nezávaznou konzultaci se mnou na 30 minut zdarma!

Ať už vás trápí tréma, správné držení těla, výplňková slova, udržení pozornosti publika, neschopnost prodat svou myšlenku, sebevědomí a podávání výkonu pod tlakem či jakákoliv jiná součást veřejného vystupování, neváhejte se na mě obrátit.

Své moderátorské zkušenosti a absolvování procesu "z trémisty speakerem" rád předávám dál.

Rezervujte si svůj termín pro konzultaci na tomto odkazu: https://speaker.oliversalus.cz/intro

#warengo #speaker #moderátor #publicspeaking #osobnostnírozvoj #osobnírozvoj #socialnetwork
photo
author
Oliver Sálus
@jsemoliver
Na schůzce pod tlakem?

Prezentace před úzkou skupinou lidí, prodejní proces nebo běžná schůzka. I to je veřejné vystoupování a i při něm se člověk snadno dostane do nepříjemné situace.

Tady jsou moje základní tipy, jak tento náhlý příval trémy zmírnit.

1. Otevřít neverbální komunikaci (rozpřáhnout ruce, narovnat se na židli, uvolnit svaly, sedět rovně) - tímto si uvědomíte svůj prostor, nabyjete ztracené sebevědomí.

2. Pořádný hluboký nádech do břicha - správné dýchání je prvním krokem k ovládnutí trémy a zastavení vylučování adrenalinu a kortizolu. Předejte slovo protistraně a párkrát se zhluboka nadechněte.

3. Připomenout si svoje "PROČ" - Pokud využíváte techniku vizualizace k uvolnění stresu před akcí, vzpomeňte si na ni i během akce (prezentace, schůzky. Jste připraven, hraje se podle vašich pravidel, a protože jste si už dříve vyzualizoval úspěšné zvládnutí tohoto úkolu, dobře víte, že to nemůže dopadnout jinak.

4. Připravte si příběh - "Na minulém jednání se přihodilo...", "Prodejní argument číslo 1 zrovna před týdnem zajistil firmě XY tento úspěch...", nebo jakýkoliv tematicky související příběh s obsahem vaší schůzky. Opětovně tím získáte pozornost a vtáhnete znovu posluchače do děje, uvolníte atmosféru.

A je toho mnohem víc...

Jak uvolnujete stres vy?
author
Oliver Sálus
@jsemoliver
Hlubší hrdelní hlas je vždy přesvědčivější, důvěryhodnější a tudíž i doporučovanější než hlas vyšší. Při prezentaci, prodeji, motivování zaměstnanců nebo přesvědčování dítěte, aby už odložilo ovladač od X-BOXu.Kdysi jsem narazil na průzkum jedné z předních amerických univerzit, který tohle zkoumal v praxi. Prezidentské volby ve Spojených státech prý vyhraje vždy ten kandidát s hlubším a tudíž přesvědčivějším hlasem než jeho finálový oponent.Něco na tom bude…Přitom získat přirozeně hlubší hlas, osvojit si ho a začít používat přirozeně je vcelku jednoduché. Mám na to super (a trochu i komické) cvičení.
photo
author
Oliver Sálus
@jsemoliver
Jakou důležitost na žebříčku svých dovedností řadíte veřejnému vystupování a komunikačním dovednostem?


Fascinuje mě, že i v dnešní době důležitost umění vyjádřit svou myšlenku opomíjí nejen náš vzdělávací systém, ale i lidé z velkých firem a řada podnikatelů.


Setkávám se s tím pravidelně při moderování konferencí. Přednášející jsou brutálními odborníky na dané téma. Mají svůj hard skill, ale za Boha nejsou schopni tu pokrokovou myšlenku sdělit lidem tak, aby se do ní taky zamilovali.


Co se pak stane s takovou myšlenkou? Nebude vyslyšena a pravděpodobně zanikne. Není to škoda?


Nebudu škatulkovat. Ať už se jedná o podnikatele nebo lidi z korporátů, ti všichni musí umět mluvit, zaujmout publikum a prodat jim svou myšlenku, produkt nebo službu. Mnoho takových lidí ale věnuje čas zdokonalování té myšlenky a zapomíná na důležitost komunikace.


Představte si, jak se změní váš byznys, když dokážete zasadit tutéž fantastickou myšlenku, kterou máte ve své hlavě, do mozků každého, kdo si vás vyslechne. Kolik nových klientů získáte denně, měsíčně, ročně?


Existují postupy, která zaručeně fungují. Třeba u podnikatelky Karin, mé klientky. Revoluční produkt, skvělá myšlenka, ale tréma na pódiu a nedotažený storytelling. Absolvovala se mnou 6týdenní program a její byznys nabral na obrátkách.