Nejsem otevřen investičním příležitostem
Pro sledování či spojení s uživatelem se prosím
přihlašte nebo zaregistrujte.

Začátek tohoto týdne přináší pokračování růstu cen pšenice. Kurz tohoto obilí ve Spojených státech prolomil hranici 6 USD za bušl a nyní se obchoduje kolem 6,33 $ za bušl. Toto je nejvyšší kurz pšenice v USA od roku 2014. Celý článek na www.bossainfo.cz

photo
Hodnocení: +1

OKEM ANALYTIKA - klíčovým tématem týdne je debata?

Téma statistik #COVID a diskuse o dalších omezeních mírně ustoupilo a prolomilo další témata. To, které bude tento týden zásadní, však zatím není tak viditelné.

Klíčová prezidentská debata mezi Trumpem a Bidenem je naplánována na čtvrtek večer v Tennessee. Může to být poslední šance současného prezidenta na vyrovnání ztrát v anketách - v současnosti má Biden podle průměru z RealClearPolitics výhodu 8,9 procentního bodu. To se v posledních dnech mírně snížilo na vlně mírně lepšího vnímání Trumpa, když bojoval s koronavirem. Pokud by rozdíl klesl na 5-6 pb. je to situace, ve které již nebude mít trh jistotu, že demokrat zvítězí, a že volby proběhnou hladce.

Objevily by se obavy, že by je Trump mohl žalovat na základě argumentů o nesrovnalostech při hlasování prostřednictvím korespondence. A to by zase mohlo ovlivnit trhy, které započítaly jiný scénář, zejména po první prezidentské debatě. Do této hádanky také stojí za to zahrnout téma týkající se šancí na přijetí čtvrtého fiskálního balíčku. Poté, co #Trump minulý týden dal zelenou konceptu navýšení výdajů, aby se přiblížil návrhu demokratů, Nancy Pelosi včera připustila, že šance na kompromis jsou bezprostřední, ale dala republikánům 48 hodin na přemýšlení a konečnou nabídku. Pokud ve vyjednávací strategii dá jedna ze stran druhé ultimátum a druhá ji přijme, prokáže to její slabost.

Dokáže Trump přesvědčit republikány, zejména v Senátu, že je nutné vyjít s demokraty? To nemusí být tak jednoduché. Krok Pelosi je zaměřen na posílení Bidenových hodnocení po televizní debatě, kdy bude schopen snadněji obvinit Trumpa z toho, že opět zkazil dohodu. V takové situaci by v tomto duelu zvítězil...

Další informace na www.bossainfo.cz

ZDROJ: www.bossafx.pl

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

photo
Hodnocení: +1

 

SITUACE NA TRZÍCH 19.ŘÍJNA 

V pondělí panuje o něco lepší sentiment, protože víkend nepřinesl výrazné zhoršení globálních statistik COVID-19 a optimismus se dostavil u několika místních témat. Téma americké fiskální dohody se vrací. Tentokrát mluvčí Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosi promluvila optimisticky a dala Trumpově administrativě 48 hodin na rozhodnutí. Je to jen prvek volební kampaně? S největší pravděpodobností ano, ale trhy to koupily. Totéž platí o brexitu. Britští úředníci neformálně naznačují, že by byli ochotni zmírnit kontroverzní ustanovení tzv Návrh zákona o vnitřním trhu (rovněž ve formě poskytnutí dalších záruk), který byl předmětem střetů s úředníky EU. Tento týden se má konat další kolo jednání vyjednavačů, i když Londýn vyvozuje obvinění z EU, že nejsou ochotni dělat kompromisy. Jinými slovy, vyjednávací boj pokračuje a trh považuje za nominální hodnotu, že strany chtějí pokračovat v rozhovoru (libra je dnes nejsilnější z měn G-10). Rozhodnutí agentury Moody's, které snížilo rating Spojeného království na Aa3 z Aa2, zůstalo nepovšimnuto a ponechalo hodnocení stabilní. V odůvodnění bylo uvedeno, že to bylo výsledkem obav z brexitu a pandemie.

 

Kromě libry jsou dnes silné i skandinávské měny (NOK a SEK), které obvykle rychle reagují na změny globálního sentimentu. Kromě toho se AUD a NZD daří dobře. V druhém případě jde o výsledek parlamentních voleb na Novém Zélandu, v nichž vládnoucí strana, předseda vlády Ardern, získala drtivé vítězství. Dnes jsou CHF a JPY na druhém konci, zatímco EUR zůstává stabilní. Přes noc byla zveřejněna makro data z Číny, která mírně zklamala, což se promítlo do ocenění čínských aktiv a juanů. Dynamika HDP ve třetím čtvrtletí činila 4,9%. meziročně oproti očekávaným 5,2% y / y To mírně pokryly lepší údaje o průmyslové výrobě a maloobchodních tržbách v září (6,9% r / r, 3,3% r / r). Je však třeba upozornit na další diplomatické tření s USA a na přijetí čínských úřadů kontroverzního zákona, který umožňuje zavedení omezení vývozu a dovozu na základě tzv. otázky národní bezpečnosti.

ZDROJ: www.bossafx.pL

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

photo
Hodnocení: +1
photo

Typologie tradera: Technický obchodník

Techničtí obchodníci nebo také techničtí analytici se snaží předpovědět budoucí směr ceny na základě historických a současných dat s pomocí technické analýzy. Analyzují cenové grafy a rozvíjejí své teorie o tom, jakým směrem se trh pravděpodobně bude

Hodnocení: +9
photo

Typologie tradera: Swingový obchodník

Swingoví obchodníci vyhledávají jasné tržní trendy (krátkodobé či dlouhodobé), které mají tendence tzv. swingovat. Cílí na situace, při kterých existuje pravděpodobnost, že dojde k obratu trendu, a tedy i k příležitosti pro vstup do obchodu.

Hodnocení: +14