20.10.2020 2 minuty čtení

Situace na trzích 20. října

Zhoršující se sentiment na Wall Street související s obavami o úspěch čtvrtého fiskálního balíčku (protichůdné informace byly včera večer obdrženy od obou politických táborů na toto téma) tlačí nahoru dolar a další bezpečná uložiště,ale jen nepatrně.

Není zde tak silná korelace jako dříve. Dnes uplynula lhůta ultimáta stanovená předsedou Sněmovny reprezentantů - Bílý dům má mezitím narůstající problémy se Senátem, kde republikáni tvrdohlavě prosazují mini-fiskální balíček v hodnotě 500 miliard dolarů. Hlasování je v tomto ohledu naplánováno na dnes nebo zítra. V noci agentury citovaly slova Nancy Pelosi, která uvedla, že během jednání se rozdíly v předmětu fiskálního balíčku zmenšily. Podobné prohlášení učinil i vedoucí správy Bílého domu (Meadows). Ale mění to něco? Uvidíme. Trump musí mít silný výchozí bod před závěrečnou prezidentskou debatou naplánovanou na noc ze čtvrtka na pátek.

Mezi dnes nejslabší měny patří ty, které včera posilovaly. Jedná se o NZD, které koriguje povolební nárůst v očekávání čtvrtkových čtvrtletních údajů CPI a reaguje na slova prezidenta RBNZ, který v listopadu oznámil revizi dostupných nástrojů. AUD je také slabý, což je způsobeno slovy viceprezidenta RBA Kenta (který nevyloučil snížení sazeb) a poznámkami z posledního zasedání RBA. Trh oceňuje možnost snížení úrokové sazby o 15 bazických bodů až 10 bp na schůzi 3. listopadu, ale není si jistý, jestli ještě něco bude.

Dnes bude pozornost věnována rozhodnutí Maďarské banky (ve 14:00 SEČ) a americkým údajům o trhu s bydlením (ve 14:30).

Máme také několik projevů členů FED. Klíčové však budou zprávy o čtvrtém fiskálním balíčku.

Další analýzy najdete na www.bossainfo.cz 

 

ZDROJ: www.bossafx.pl 

Autor: DM BOŚ / Marek Rogalski

UPOZORNĚNÍ: Informace v tomto článku slouží pouze ke studijním účelům a v žádném případě nejde o investiční doporučení.

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.