Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
20.10.2020 2 minuty čtení

Dopad amerických voleb na finanční trhy

Report zabývající se klíčovými informacemi týkající se voleb v USA, předvolebními průzkumy, volebními programy a možnými tržními scénáři.

Analýza voleb byla napsána hlavním měnovým analytikem společnosti DM BOŚ a celá jeho verze je dispozici na https://nabidka.bossa.cz/americke-volby 

Slovo na úvod

Letošní volby ve Spojených státech se již zapsaly do historie, přestože se dosud nekonaly. Volební kampaň a samotné hlasování bude zastíněno pandemií COVID-19, která již změnila naši realitu. Velké procento Američanů plánuje využít privilegovaného hlasování poštou, což může znamenat, že hlasovací lístky budou sečteny i po 3. listopadu.

Donald Trump se zapsal do historie USA jako jedna z nejkontroverznějších osobností Bílého domu. Někteří lidé ho nenávidí, jiní ho milují. Před čtyřmi lety varovala hlavní ekonomická média před jeho vítězstvím. V mezičase jsme měli jednu z nejlepších dob pro Wall Street a ekonomice se dařilo celkem dobře (dokud nezačala pandemie). Jeho činy v oblasti vztahů s Čínou vzbudily velkou polemiku. Podařilo se mu však snížit nadměrný schodek obchodu a připomenout ostatním, že USA je ve světě stále klíčovou mocností.

Má Donald Trump šanci na znovuzvolení? Byl by jeho soupeř, veterán americké politiky, Joe Biden, tou lepší volbou? Nebo možná na letošních volbách nezáleží, protože pandemie COVID-19 všechno zakryla?

Srdečně vás zvu k přečtení následující analýzy, která, jak doufám, poskytne v následujících týdnech podstatnou podporu.

                                                                                                                               

Marek Rogalski, Hlavní měnový analytik

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.