15.10.2020 2 minuty čtení

Nebaví tě to tady? Dáme ti 10 tisíc dolarů a založ si vlastní byznys, říká Amazon svým zaměstnancům

Jeff Bezos byl vždy tvrdým zastáncem toho, že ve firmě mají být jen ti zaměstnanci, kteří tam opravdu být chtějí. Zbytku nabídl odstupné, pokud dobrovolně odejdou. Nyní přichází ještě větší inovace.

Amazon už v předloňském roce spustil iniciativu s názvem Delivery Service Partners, která se snažila přilákat nové zájemce o podnikání v oblasti rozvozu zboží zákazníkům. Tito noví partneři si následně dávali na svůj vůz či doručovací prostředek logo Amazon Prime, čímž zajišťovali větší efektivitu doručování a rozšíření brandu Amazonu po Spojených státech. Zároveň tím pomáhali i svému byznysu – ačkoli třeba spolupracovali hlavně s UPS či FedEx.

„Od spuštění programu Delivery Service Partners v červnu 2018 umožnil Amazon vznik více než 200 malých podniků, které si najaly tisícovky místních řidičů na rozvoz balíků zákazníkům Amazonu. Nyní chceme přidat další stovky podniků, proto nabídku spolupráce rozšiřujeme také na naše zaměstnance, a to nejen ve Spojených státech, ale tak ve Velké Británii a Španělsku,“ stojí v nedávném oficiálním prohlášení společnosti ze Seattlu.

Amazon bude nyní přispívat částkou ve výši až 10 tisíc dolarů těm zaměstnancům, kteří se rozhodnou ukončit svůj pracovní poměr v Amazonu a rozjet vlastní doručovací byznys, samozřejmě s využitím značky Amazon Prime. K tomu by jim firma měla navíc vyplácet také tříměsíční hrubou mzdu jako odstupné.

Tento krok by měl firmě Jeffa Bezose jednak zajistit, že pro ni nebudou pracovat lidé s odporem k tomuto zaměstnání, ale hlavně také to, že tito lidé přejdou do role franšízantů, kteří pomohou globálně rozšířit a zefektivnit distribuční síť, která je pro rychlé doručování zásilek naprosto nezbytná.

Jak snadné!

#amazon #zamestnani #byznys #podnikani #inspirace #hr #logistika

Hodnocení: +31
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.