11.08.2020 5 minut čtení

Očekáváte tržní korekci? 2 akcie, které budou skvělou investiční příležitostí, jakmile se trhy propadnou

Historie nám naznačuje, že se blíží krach akciových trhů, nebo alespoň výrazná korekce. To je skvělá zpráva, pokud máte připravenou hotovost k investování. Pojďme se blíže podívat na dvě akcie, které bude ideální koupit, jakmile dojde k selhání trhů.

Nacházíme se v roce, o kterém bude investorská obec (a nejenom ta) hovořit po celá desetiletí. Finanční trhy během několika měsíců zaznamenaly historický pád a zotavení nebývalých rozměrů. Jsme svědky nejvyšších hodnot volatility, jaké jsme kdy u amerických akcií viděli. Dokonce i #Bitcoin je v současnosti oproti řadě akcií mnohem méně oscilujícím aktivem.

Během prvního čtvrtletí ztratil index S&P 500 více než třetinu své hodnoty za méně než 5 týdnů. Poté následovalo jedno z nejsilnějších odražení ode dna za celou historii. Obrovská otočení medvědích trhů však v historii následovaly opětovné korekce negativním směrem. Ačkoliv je nemožné předvídat, kdy k obratu směrnice vývoje akciových trhů dojde, historie nám říká, že by jedna výrazná korekce mohla přijít relativně brzy.

Nepropadejte však panice. Krach na akciových trzích nemusí být pro investory explicitně negativní událostí. Nastavíte-li si dostatečně dlouhý časový horizont, pak jsou burzovní korekce jakékoliv velikosti pouze skvělé příležitosti k nákupu se slevou. Jakmile nějaká další nevyhnutelná korekce nastane, popřemýšlejte o nákupu těchto dvou akcií.

Pinterest

Další ze sociálních sítí, která však z řady výrazně vybočuje. Pinterest nelze srovnávat se společnostmi z rodiny #Facebook, Tik Tokem, LinkedInem ani čímkoliv jiným. Ani jedna ze zmíněných platforem nepředstavuje přímou konkurenci, není tak divu, že se Pinterestu momentálně daří na všech frontách.

V červnu se počet měsíčních aktivních uživatelů (jedna z klíčových metrik) zvýšil na 416 milionů, což je o 39 % více než v předchozím roce. Ačkoliv je Pinterest původem americkou sociální sítí, nadmíru úspěšně se mu daří pronikat na trhy ve zbytku světa, když hned 90 % z nových uživatelů tvoří nerezidenti USA.

Za zmínku určitě stojí zajímavá informace o uživatelích: průměrný příjem na neamerického uživatele je pouhých 5 % z příjmů generovaných domácími uživateli. Masa nově registrovaných tak nabízí obrovský prostor pro budoucí růst příjmů, který by se měl v tomto desetiletí minimálně zdvojnásobit.

Pinterest se také stává velmi důležitým e-commerce činitelem. Většina uživatelů ho používá pro sdílení vlastních nápadů a produktů, přičemž je #Pinterest velmi účinně schopný propojit relevantní uživatele. V květnu letošního roku pak platforma velmi prozíravě uzavřela partnerství se #Shopify a vytvořila prostředí, ve kterém se mohou menší podniky snadno dostat ke svým potenciálním zákazníkům a realizovat tak zajímavé prodeje, z čehož má samozřejmě radost i CFO Pinterestu.

Díky stabilním příjmům z domácích uživatelů a obrovskému potenciálu růstu příjmů z neamerických uživatelů, skýtá Pinterest obrovský potenciál a nebylo by překvapením, kdyby dosáhl do roku 2030 tržní kapitalizace 100 miliard dolarů, což je přibližně 5x více než v současné době.

Akcie Pinterestu připsaly od březnového pádu více než 250 %

Zdroj: finance.yahoo.com

 

Alphabet

Mateřská společnost vládce online reklamy a největšího světového vyhledávače #Google, streamovacího serveru (a druhého největšího vyhledávače) #YouTube a řady dalšího je jedním z členů rozzuřeného stáda býků, často se ukrývajících pod zkratkou #FAANG. Pro investory, kteří hledají na akciovém trhu především kvalitní akcie za skvělou cenu, nemusí být snadné nalézt vhodný okamžik pro nákup těchto akcií. Pokud však dojde k akciovému krachu, neměli byste příliš otálet a nakoupit právě akcie #Alphabet.

Stejně jako většina dalších inzertních platforem (včetně Pinterestu) i Alphabet, potažmo Google, čelil monumentální krátkodobým výzvám, které způsobila pandemie koronaviru. Meziroční tržby společnosti ve druhém čtvrtletí dokonce klesly o 2 %, což se stalo vůbec poprvé od vstupu společnosti na burzu. Tímto drobným škobrtnutím bych se však nenechal odradit. Přeci jenom pořád hovoříme o dominantním poskytovateli online reklamy, streamovacích a cloudových služeb. Převahu Googlu však nejlépe odhalí čísla.

Podle GlobalStats Google během června kontroloval 92,2 % veškerého online vyhledávání, přičemž na druhé místě se nacházel #Bing se směšnými 2,78 %. Tento podíl navíc zůstává už po dlouhou dobu konstantní a drží se skálopevně mezi 91,9 a 93 %. Reklama tak nemusí být v současné době na vzestupu, ale Google je jasnou volbou pro všechny firmy, které chtějí vědomě cílit na relevantní publikum.

Kromě reklam se pak stává stále důležitější součástí podnikání Alphabetu i Google Cloud. Tato technologie přitom bude pravděpodobně psát naši budoucnost. Tržby z cloudu ve druhém čtvrtletí letošního roku překonaly 3 miliardy dolarů (2% zlepšení oproti Q2 2019). Vzhledem k tomu, že jsou marže cloudových služeb výrazně atraktivnější než z reklamy, měli bychom postupně u Alphabetu sledovat zvyšující se objemy cash-flow i rostoucí ziskovost, protože Google Cloud v rámci firmy roste a tvoří stále významnější procento prodejů.

Hodnota #Alphabet opět atakuje historická maxima

Zdroj: finance.yahoo.com

Dojde-li k tržní korekci, je pravděpodobné, že u technologických akcií opět uvidíme rychlé zotavení, jako tomu bylo na jaře. Pokud bych měl osobně volit z akcií FAANG, pak bych zvolil právě Alphabet, jako společnost, která nabízí tu nejvyšší hodnotu a potenciál vzhledem ke své ceně.

#akcie #jakinvestovat #americkeakcie #akciovytrh #krize #korekce #krach #investicnitipy #GoogleCloud #ecommerce

Hodnocení: +6
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
5 minut
5 minut
4 minuty
6 minut
7 minut
6 minut
3 minuty
3 minuty
6 minut
8 minut
5 minut
7 minut
Doporučené příspěvky
5 minut
5 minut
4 minuty
6 minut
7 minut
6 minut
3 minuty
3 minuty
6 minut
8 minut
5 minut
7 minut