Sdílejte své investiční zkušenosti!

Staňte se členem komunity Warengo a začněte tvořit obsah, který bude ostatním investorům pomáhat na jejich cestě. Je nás už 12 968.

Zaregistrovat se

Kupte si kus své nemovitosti: 3 nejlepší evropské nemovitostní crowdfundingové platformy

Crowdfunding nemovitostí je stále více oblíbeným způsobem, jak investovat do nemovitostí, protože umožňuje rychle a snadno diverzifikovat nemovitostní portfolio a budovat zcela pasivní zdroj příjmů.

Nemovitostní crowdfundingové platformy jsou místem, kde spolu s dalšími investory online realizujete investice do mnoha nemovitostí naráz. Platforma obvykle zprostředkuje obchody a postará se o veškerou práci za vás. Umožní vám navíc investovat do nemovitostí i s velmi malým množstvím peněz.

Už od investice v řádech nižších tisíců tak můžete získat poměrně bezbolestně diverzifikované portfolio mnoha nemovitostí. Pokud byste chtěli realizovat podobnou investici do fyzických nemovitostí, museli byste disponovat řádově desítkami milionů korun.

1. Crowdestate

První platforma, kterou bych chtěl zmínit, se jmenuje Crowdestate. Sídlí v Estonsku a mimo jiné jsme o ní hovořili i v rozhovoru s @wojnaradam, který s ní má sám osobní zkušenost. #Crowdestate zprostředkovává půjčky na developerské projekty. Půjčujete tak například na financování stavby nového bytového domu.

V porovnání s reálným investováním do nemovitostí nemusíte u developerských půjček řešit každodenní problémy spojené s reálným nákupem, jako je hledání nájemců nebo drobné opravy vybavení bytů. Crowdestate může na první pohled nabízet o něco menší potenciál pro růst vašeho kapitálu, protože sazba úvěru je pevně stanovená už na začátku projektu (obvykle 8-10 % ročně).

Crowdestate se mi však opravdu líbí, protože se zaměřuje na vysoce kvalitní projekty. Charakteristická je u něj rovněž vynikající historie vyplácení peněz investorům. Rozhraní platformy je velmi snadno použitelné a nabízí také funkci automatického investování. Můžete tak zhodnocováním peněz prostřednictvím této platformy strávit minimum času. Osobně Crowdestate zatím pouze testuji, ale žádných problémů jsem si doposud nevšiml, podle mého představuje platformu, která by neměla chybět v žádném diverzifikovaném portfoliu.

2. EstateGuru

Druhou platformou, kterou zde zmíním, je #EstateGuru, rovněž sídlící v Estonsku. Také zprostředkovává investice do úvěrů na developerské projekty, za což obvykle obdržíte fixní zhodnocení kolem 10-12 % ročně.

Hlavní výhodou této platformy je, že obvykle nabízí měsíční výplatu investice. Investicí do těchto developerských půjček tak získáte pasivní příjem už následující měsíce. Na EstateGuru se setkáte také s poměrně nízkou minimální investiční částkou, která začíná na 50 eurech za projekt. Své portfolio tak můžete na platformě diverzifikovat opravdu snadno.

Rozhraní EstateGuru je také velmi příjemné a snadno použitelné. Každý projekt je velmi dobře a podrobně zdokumentovaný. Služba rovněž nabízí funkci automatického investování, což je velmi příjemný benefit, pokud chcete nechat své investice žít vlastním životem.

3. Bulkestate

Poslední platforma, kterou bych rád zmínil, opět pochází z Pobaltí. #Bulkestate zprostředkovává investování do vysoce kvalitních developerských projektů v pobaltských zemích. Ve srovnání s dalšími platformami nabízí nadprůměrné výnosy kolem 14 % ročně. Na Bulkestate rovněž můžete začít investovat už od 50 EUR.

Bulkestate má také jednu unikátní vlastnost oproti dalším crowdfundingovým platformám, která spočívá v možnosti skupinového nákupu reálného investičního bytu. Vzhledem k tomu, že Bulkestate nabízí velké množství bytů, jsou ceny nižší, než kdybyste kupovali podobný byt sami. Kromě toho se jedná o zajímavou příležitost, pokud máte větší investiční kapitál, protože můžete tento kapitál diverzifikovat mezi několik bytů, které kupujete s dalšími investory, navíc s příjemnou slevou.

Kromě přísného schvalování každého investičního záměru, což by mělo být samozřejmostí, platforma také nabízí investorům změnu zainvestovaného projektu, pokud vše nejde podle plánu. Bulkestate tak poskytuje mimořádně přívětivé prostředí pro každého opatrného investora. Uvažujete-li o širším crowdfundingovém portfoliu, pak byste neměli zapomenout ani na platformu Bulkestate.

Slovo závěrem

Právě jste měli možnost si přečíst přehled 3 velmi zajímavých crowdfundingových investičních platforem, které mají skvělé reference a snad dle toho i fungují. Pokud byste se mě zeptali, kterou z těchto 3 bych si vybral, řeknu vám, ať investujete do všech 3, i když teprve začínáte. Důvodem je to, že vám tento přístup umožní diverzifikovat vaše nemovitosti v několika zemích a projektech. A nízké vstupní částky to i těm nejmenším investorům umožňují.

Navíc si na těchto platformách můžete otevřít účet zcela zdarma. Vyzkoušíte-li postupně všechny, snáze zjistíte, která vám vyhovuje nejvíce.

Máte také oblíbenou crowdfundingovou platformu pro investice do nemovitostí? Souhlasíte s mým výběrem, nebo byste doporučili nějakou další? Neváhejte komentovat níže, rád se nechám vašimi zkušenostmi inspirovat.

#nemovitosti #jakinvestovat #investovani #crowdfunding #nemovitostniinvestice #pasivniprijem #developerskeprojekty 

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

Vytvořte svůj investiční mozkový trust!

Staňte se členem komunity Warengo a diskutujte s ostatními investory v článcích a tématických skupinách. Je nás už 12 968.

Zaregistrovat se