Hledáte investice do nemovitostí? 6 zahraničních trhů, které byste měli zvážit

Nemovitost může být jednou z nejbezpečnějších investic, jakou si lze představit. Nejenomže poroste její hodnota v čase, navíc vám zajistí pravidelný příjem z pronájmu. Pokud vám přijdou české nemovitosti drahé, proč se nepodívat za hranice?

Investice do nemovitostí jsou spojovány s negativními externalitami a často zbytečně. Jak jsme se bavili i v rozhovoru s @wojnaradam , často jsou argumenty proti investicím do nemovitostí pouze výmluvami lidí, kteří hledají důvod, proč neinvestovat. V návaznosti na tento rozhovor, ve kterém si povídáme o možnostech investování do nemovitostí v zahraničí, mě napadlo zpracovat tento článek. Ve stručnosti se pokusím shrnout, které nemovitostní trhy mohou rovněž lákat svou atraktivitou.

Pokud hledáme tu nejlepší investiční nemovitost, často se omezujeme pouze na naše území. Řada zemí má však rozvinutý nemovitostní trh, kde fungují služby, které dokážou nahradit i dlouhodobou fyzickou absenci vlastníka nemovitosti v dané zemi. Jsou schopné zajistit za poplatek veškeré nezbytnosti spojené se správou nemovitosti a dopomůžou vám k dlouhodobé návratnosti investice. Pojďme se podívat na 6 atraktivních trhů s nemovitostmi po celém světě, které by mohly stát za vaší investici.

1. Francie

Mnoho investorů může být skeptických vůči investování do francouzských nemovitostí, protože mají tendenci být poměrně nákladné. Dražší nemovitosti jsou přitom charakteristické nižší procentuální návratností investice. Jako jedna z nejnavštěvovanějších zemí světa je však země galského kohouta sázkou na jistotu. Pokud využijete vaši nemovitost ke krátkodobým pronájmům, s velkou pravděpodobností bude váš byt či dům obsazen po většinu roku, a to nejenom v Paříži, ale i v Nice, Štrasburku, Lyonu nebo jakékoliv jiné oblíbené francouzské dovolenkové destinaci.

Úspěch investic do francouzských nemovitostí je postaven na předpokladu, že nemovitosti díky vysoké poptávce neustále rostou na své hodnotě. To znamená, že když svou nemovitost nakonec prodáte i po kratší době, existuje vysoká pravděpodobnost, že tak učiníte se ziskem. V průběhu vlastnictví vám navíc bude generovat slušné cash flow. Nevýhodu samozřejmě představuje vyšší pořizovací cena, proto nejsou investice do nemovitostí ve Francii úplně pro každého.

 

2. Kypr

Tento středomořský ostrovní stát získává stále více popularity turistů díky svým nekonečným plážím a bujarému nočnímu životu. Kromě toho je také díky svým benevolentnějším regulacím regionálním byznysovým centrem a častým cílem obchodních cest.

Současným trendem pak je, že si stále více profesionálů na vícedenních obchodních cestách raději pronajme byt namísto hotelu, proč toho nevyužít? Kyperská vláda pak opravdu tvrdě pracuje na přilákání nových nemovitostních investorů. Jedním z příkladů tohoto úsilí je odpuštění daně z příjmů z pronájmu až do výše 23 000 dolarů ročně. Pro evropské investory tak je v současnosti Kypr velmi přitažlivým trhem, který byste měli prozkoumat, pokud máte zájem o výrazné výnosy.

 

3. Spojené arabské emiráty

Pokud se hodláte ucházet o členství v nejexklusivnějším klubu nemovitostních investorů, neměli byste vynechat ze svého seznamu Dubaj. Nejenže jsou Spojené arabské emiráty skvělou prázdninovou destinací, jsou také lukrativním místem k investování. Místní rostoucí populace vám navíc dává o důvod navíc, proč investovat právě tady. V SAE můžete poměrně snadno získat pro svou nemovitost solventní nájemníky, kteří vám zajistí stabilní a dlouhodobý příjem z pronájmu. Lukrativní turistický pronájem pak samozřejmě také není ze hry.

Jak turisté, tak místní obyvatelé tvoří obrovskou poptávku po pronájmech. Kromě toho jsou emiráty také jednou z nejpřívětivějších zemí, co se daní týče. Daň z pronájmu je pouhých 5 %. Díky minimálnímu zdanění práce pak zůstává místním v kapsách více peněz, které mohou utratit za vyšší nájem.

 

4. Belize

Belize pravděpodobně nebude zemí, která by vás na první pohled napadla, a právě proto představuje zajímavou investiční příležitost. Belize se nachází na karibském pobřeží střední Ameriky a rychle se mezi turisty šíří, co tato maličká země nabízí. Najdete zde vše, od pláží lemovaných palmami, přes zajímavou kulturu, až po husté džungle.

Počet návštěvníků země roste rok od roku a nic nenaznačuje, že by se měl tento trend obrátit. Máte-li zájem o investici do krátkodobých turistických pronájmů, pak by Belize mohla být trefou do černého. K dobru samozřejmě Belize přidává, že ceny nemovitostí nejsou v této latinskoamerické zemi nijak horentní.

 

5. Chorvatsko

Chorvatsko asi není třeba blíže představovat. Chorvatsko je každoročně druhou nejnavštěvovanější zemí českých občanu hned po Slovensku.

Kdo by si nechtěl uzmout svůj kousek z ohromujícího Chorvatska s více než tisícem ostrovů a 6 000 km dlouhého pobřeží Jaderského moře. Stejně jako obrovský turistický ruch i zahraniční investice v této zemi rychle rostou. Místní nemovitost můžete pronajmout Chorvatům nebo někomu z 20 milionu turistů, kteří každý rok zemi navštěvují. Ani nemovitosti určené pro krátkodobé pronájmy obvykle není problém obsadit po téměř celý rok.

 

6. Kostarika

Tato středoamerická země se chlubí jak karibským, tak pacifickým pobřežím. Rozmanité místní počasí kombinující horké suché podnebí na východě a vlhké, avšak stále horké počasí na západě, spolu s jedinečnou místní flórou láká do země každoročně stabilní a mírně rostoucí počet turistů.

Co je nejdůležitější z pohledu investora, Kostarika opět nabízí potenciálně vysoký výnos a nízké daně z pronájmu nemovitostí. Kostarická vláda je natolik otevřená zahraničním investorům, že byl legislativní proces nákupu nemovitosti upraven tak, aby byl maximálně jednoduchý a bezproblémový. Budete-li mít šťastnou ruku, Kostarika je mimořádně příznivá svými cenami nemovitostí a skvělou volbou pro investory, kteří nemají bezedné bankovní účty.

 

Slovo závěrem:

Po celém světě existují fantastické příležitosti k investování do nemovitostí, abyste si zajistili tu nejlepší návratnost je však třeba mít i trochu otevřenou mysl. Mnoho investorů je velmi skeptických vůči koupi nemovitosti ve vzdálených zemích, nicméně existuje řada specializovaných agentur, které za vás zajistí každodenní agendu. Chcete-li tak rozšířit své portfolio nemovitostí nebo diverzifikovat vaše investiční portfolio, pak můžou být některé z výše zmíněných zemí přesně trefou do černého.

Zajímá-li vás investování do nemovitostí více, doporučuji si přečíst rozhovory s experty @tomasrusnak k a @wojnaradam .

Expert Tomáš Rusňák: Krize může být příležitost investovat do nemovitosti, ale musíte se rozhodovat rychle

---

Adam Wojnar: Žádný pasivní příjem není 100% pasivní

 

#jakinvestovat #nemovitosti #investicedonemovitosti #investovani #investice #reality #zahranici

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Máte někdo, prosím, zkušenost s investiční nemovitostí v zahraničí?

  0
 • Chorvatsko by se mi líbilo...

  0
  • noo mě spíš ta Kostarika slight_smile ..ale tak určitě by se o tom dalo diskutovat smiley

   0
  • Kostarika je naprosto skvělá. Ale z hlediska blízkosti do ČR je fajn i Kypr

   2
  • Tak jsem se tam byl podívat...a vůbec bych se tam nějaké investiční aktivitě nebránil slight_smile

   1

Začínáte s investováním?

Staňte se členem komunity Warengo a získejte přehled na trzích a možnost konzultace s profesionály. Je nás už 12 220.

Zaregistrovat se