Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
11.05.2020 4 minuty čtení

3 příležitosti, které se skrývají v pandemii a již brzy se ukážou v plné kráse

Může z toho všeho špatného vyplynout něco dobrého? Rozhodně může. Důvody k optimismu totiž existují prakticky vždy, protože by se dalo říci, že platí známé pořekadlo, jež tvrdí, že všechno špatné je pro něco dobré.

Špatné události obvykle vedou k pozitivním věcem. Když vzpomeneme na černou smrt, epidemii cholery nebo španělskou chřipku, tak vždy přišla změna k lepšímu. Jak jsme na tom tentokrát? Ať už koronavirus způsobí malou či velkou krizi, skrývají se v ní příležitosti. Některé už vyplouvají na povrch, jiné ještě vyčkávají. Krize…

1) …nám v dobrém slova smyslu splaskne bublinu

Podle profesorky filosofie a právní teorie na Columbia University, Michele Moody-Adams, nám momenty krize ukazují, že způsoby, kterými jsme nějaké věci dělali, nám ve skutečnosti brání v úspěchu a dokonce zpochybňují pocit spokojenosti a štěstí.

Na první přečtení bez většího vnímání nad tím možná mávnete rukou, ale při hlubším přemýšlení tomu jistě dáte za pravdu. Vzpomeňte si na svět před vypuknutím koronaviru. Možná se teď ptáte, proč se některé věci dělaly určitým způsobem. A jaká je odpověď? „Protože se to tak dělalo vždy.“ Lidé nemají rádi změny a nechtějí příliš přemýšlet o tom, co dělají.

V situaci, kdy nic není samozřejmé, jsme nuceni důkladně přemýšlet a vše zvažovat. To znamená, že konečně můžeme najít vůli k vytvoření změny. Krize jako je tato může změnit možnosti, které jsme vůbec ochotní brát vážně a připustit je.

Jak to bude vypadat v praxi? Podívejte se okolo sebe, protože už se to děje. Kdy naposledy jste měli skvělý nápad, ale někdo vám řekl, že to není možné? Dříve možná nebylo možné dělat veškerou vaši práci z domova a dnes to tak děláte. Právě teď je možných daleko více věcí, než kdy dříve.

2) …vytváří nové problémy, které můžete vyřešit

Virus narušil způsob, jakým žijeme a pracujeme. Vytvořil mnoho nových příležitostí a problémů, které lze vyřešit. A každý nový problém znamená příležitost, protože ho možná potřebují vyřešit další lidé, kteří za to jsou ochotní zaplatit.

S tím, jak více lidí pracuje z domova, vznikla potřeba dalších nástrojů pro videokonference a správu úkolů a pracovních postupů. Mnoho firem začalo s online prodejem, protože nemohly provozovat kamenné prodejny. Mnoho lidí pracujících z domova zase zatěžuje internet a tak vzniká prostor pro nové technologie v této oblasti. Pusťte uzdu vaší fantazie a objevte mnoho netušených možností a příležitostí, které se stále ještě skrývají.

3) …mění pravidla k lepšímu

Dříve jste si pravděpodobně nemohli v místní restauraci dát nějaké jídlo s sebou na svačinu. Teď to možné je. Dříve by vás pravděpodobně ani nenapadlo, že si se svým lékařem můžete zavolat přes Skype, Zoom nebo FaceTime. Dnes to možné je. Našlo by se mnoho dalších příkladů, které dokládají, že došlo ke změně pravidel. Samozřejmě by na tom bylo možné hledat negativa. A jsou tam, takže byste je našli. Místo toho se ale můžete soustředit na pozitiva, která tam také jsou.

Rychlá změna pravidel a zvyků usnadňuje život. Jakmile si zvykneme na tyto nové okolnosti, už se nebudeme chtít vrátit do „normálu“ - respektive toho, co je na normální považováno.

---------------

Co byste si z toho měli odnést? Co chcete, ale například to, že pokud se mění situace, vznikají příležitosti, a to je možnost jít a vybudovat něco, co bude mít pro lidi hodnotu. Svět se mění a my můžeme buď nečinně čekat až to přejde, anebo se můžeme přizpůsobit a vytěžit z toho maximum. Ať už to uděláme, nebo ne, jednoho dne se ohlédneme a řekneme si: „Tehdy to začalo.“

Máte zájem komentovat, lajkovat nebo přidat svůj vlastní článek? Registrujte se na Warengo teď hned!

#podnikani #prilezitost #potencial #moznost #krize #pandemie #koronavirus #covid19 #pravidla #problem #reseni #bublina

Hodnocení: +20
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky