06.05.2020 5 minut čtení

Pět užitků, které vám ve firemní, telefonické komunikaci mobil nepřinese

Na svém LinkedIN profilu jsem dala příspěvek týkající se názvu používání technologie naší služby. Setkávám se totiž s názorem, jakmile se někomu představím a řeknu, co dělám a v čem dělám „pevná telefonie“.

Tak se mému posluchači vzbudí úsměv na tváři.

Jeden typ posluchače je ten, který mi říká, že pevná telefonie je stará technologie. Tak proč by si takovou technologii měl pořizovat majitel firmy do své firmy. A ten druhý typ, který mi, prakticky hned ve dveřích řekne, ne děkuji.

Tak jsem tak přemýšlela, jak tedy nazvat hlavní technologii, na které jedou naše systémy. Z diskuse na LinkedInu vyplynulo, že je vlastně úplně jedno jakým způsob a co kam připojíme. Nejdůležitější je to, jaký užitek to pro majitele firem má.

Ve svých úvahách jsem šla dál. Prohrabávala se všemi case studies, které máme a říkala si: „Co jsme těm našim klientům vlastně vyřešili a v čem jsme jim pomohli?“

Čím jsme užiteční? Ráda bych vám představila pět užitků, které přinášíme pěti našim klientům.

Užitek číslo 1

Klient měl jiného dodavatele. Chtěl po svém dodavateli změnu. Dodavatel, dnes již našemu klientovi řekl: „Ne, to nejde. To neumíme.“ No a klient, dnes již jeho bývalý, si řekl, že to přeci musí jít. Oslovil nás a my mu zadání splnili do puntíku. Pustili jsme ho do systému, na kukačku, ale zároveň jsme ho zapojili do možnosti podílet se na zlepšování našich služeb u něj. Klient chtěl a potřeboval telefonovat, ale zároveň měl potřebu se moci zapojit do realizace řešení, které si sám vymyslel.

Užitek číslo 2

Klient neměl jiného dodavatele služeb. Měl mobilní telefon. Mobilním telefonem obsluhoval všechny příchozí hovory. Přes den jich bylo kolem 70. Obsluha mobilu nedělala nic jiného, než předávala mobilní čísla na své další kolegy volajícímu. Byl taková spojovatelka. Jeho práce mu stála a on nemohl dělat nic jiného. Dnes má klient náš systém. Obsluze mobilu se uvolnily ruce. Volající zákazníci mluví přesně s tím, s kým potřebují. A nemusí vyťukávat další mobilní číslo na jiného kolegu. Uvolněné ruce obsluhy mobilu je obrovský užitek.

Užitek číslo 3

Klient je vodárna. Denně jí volá tisíc lidí, aby nahlásili poruchu výpadku vody. Klient si do textového editoru napíše hlásku: „Dobrý den, o závadě vody na ulice XY víme a řešíme ji. Děkujeme za zavolání.“ Tato hláska se přečte automatem. Dispečink vodáren je schopen díky funkcionalitě text to speech odbavit obrovské množství příchozího hovoru bez toho, aniž by hovor zvedl dispečer osobně. Nepřehlcení klientské linky a nepřetížení dispečinku klient považuje za neskutečně velký užitek.

Užitek číslo 4

Klient je call centrum. Využívá pro své služby mobilní telefony. Telefonistky sedí doma a pracují podle toho, jak mají čas. Nahrávají hovory na cloud. Určitě se jedná o jedno z těch lepších řešení. Nicméně není to pravé ořechové, co by klientovi pomohlo v obvolávání velkého počtu hovorů. Zavedením callcentrového řešení se jeho hovory nahrávají. Nadřízený má přehled o tom, kolik hovorů se denně uskutečnilo. Kolik hovorů, která telefonistka udělala. A také má přehled o tom, jestli na všechna zmeškaná volání bylo zavoláno zpět. Užitek přehlednosti pro nadřízené a zprofesionalizování služby je pro klienta obrovský užitek.

Užitek číslo 5

Klient je finanční makléř. Je sám. Nemá podřízené ani nadřízené. Stále mu ale někdo volá a hubuje mu, proč volanému klient nevolá zpátky. Makléř vůbec nevěděl, že mu volající volal. Věděli jste, že mobil vás informuje jenom o prvním dalším volajícím? Přijde vám zpráva. Ale co když vám v ten daný moment volá více lidí najednou? To se vy s mobilem bohužel nedozvíte. Klient využívá náš systém. Když se hovoru nemůže věnovat. Volající slyší: „Dobrý den, momentálně se vám nemohu věnovat, zmáčkněte jedničku, zavolám vám zpět.“ Volající mačká jedničku. Zpráva o tom, že má klient nějaké zmeškané volání mu přijde na e-mail. Klient zavolá na zmeškané volaní, až po pracovní schůzce. Pro klient je užitek to, že ho nikdo nehubuje.

Mobil ve firemní telefonické péči je cesta do pekel

Takové a mnohé další problémy pomáháme našim klientům vyřešit v jejich podnikání. Je jedno, kdo jste a v čem podnikáte. Minimálně jeden problém, z výše uvedených, jistě řešíte. A jaký užitek bychom mohli přinést zrovna vám?

1. Nechte si od nás poradit, jak zlepšit to, že vám nebudou zákazníci odcházet.

2. Pojďme prodiskutovat to, jak zlepšovat vaše cash flow.

3. Probereme i to, jak nepřicházet o ušlý zisk špatně nastaveným systémem telefonie mobilními telefony.

#podnikani #komunikace #telefon #mobil #efektivita

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.