05.05.2020 4 minuty čtení

Elon drží slovo, zbavování se veškerého majetku zahájil prodejem dvou domů v hodnotě 40 milionů dolarů

O Elonu Muskovi se v poslední době mluví možná častěji než o samotné pandemii koronaviru. Není se ale čemu divit, extravagantní multimiliardář nepřestává překvapovat svým na první pohled šíleným jednáním.

Elon Musk v pátek opět činil a svým sledujícím na Twitteru dopřál hned dva velmi znepokojující tweety. Tím prvním, jak jste určitě zaregistrovali, byl komentář, že „akcie Tesly jsou příliš vysoko,“ čímž odstartoval masivní odliv akcionářů a srazil cenu akcií během pár desítek minut o 12 %. Tržní kapitalizace inovativní společnosti tím ztratila 14 miliard dolarů. Jenže Tesla má tuhý kořínek a akcie hned na počátku týdne většinu hodnoty připsaly zpět. 

Ve druhém, o nic méně znepokojivém tweetu se Musk svěřil, že se hodlá zbavit veškerého majetku. Těžko říct, zda se dal na dráhu minimalismu nebo se chystá opustit Zemi a osobně založit kolonii na Marsu, každopádně to podle všeho myslí zcela vážně. 

 

Na realitním serveru Zillow se totiž krátce poté objevily hned dvě luxusní sídla, které patří do Muskova osobního vlastnictví. Obě se nachází v exkluzivní části Los Angeles a Musk za ně žádá téměř 40 milionů dolarů. 

Jedná se o pětipokojový ranč a luxusní sídlo o šesti pokojích. Ranč za 9.5 milionu dolarů dříve patřil Gene Wilderovi, který se proslavil hlavně rolí Willieho Wonky z původního snímku Pan Wonka a jeho čokoládovna.

Právě proto Musk dodal, že podmínkou odkupu nemovitosti je Zachování v původním stavu, bývalý dům Gene Wildera nesmí být zbourán ani přestavěn,“ žádá Musk v dalším ze svých tweetů. 

 

Druhým a o poznání honosnějším panstvím je dům poblíž proslulého Bel Air Country Clubu, pro zájemce je k dispozici za lidových 30 milionů dolarů. Koho by zajímala bližší specifika nemovitostí, vřele odkazuji na starší článek: ZDE

 

Shortování vlastní firmy a teď navíc prodej luxusních nemovitostí, do kterých navíc Musk investoval spoustu peněz při rekonstrukcích? Mohlo by se zdát, že kontroverzní multimiliardář už jednoduše zešílel a neví, co dělá

Nesmíme ale zapomínat, že Musk patří v současnosti mezi největší vizionáře a nejúspěšnější podnikatele na světě a většinou se ukáže, že i ta největší „šílenost“ nakonec skrývá jasný úmysl. Sám proslulý investor a Buffettův společník Charlie Munger se k neortodoxní osobnosti Elona Muska již dříve vyjádřil následovně: 

„Nikdy nepodceňujte člověka, který se přeceňuje. Podle mě je Elon Musk podivín a přeceňuje své schopnosti, ale to ještě neznamená, že nutně neví, co dělá.“

Vzhledem k tomu, že Charlie Munger je investor disponující majetkem v hodnotě 2 miliard dolarů, jeho schopnosti předvídání a analýzy dat lze pravděpodobně důvěřovat. Celé vyjádření Mungera najdete: ZDE

Je známo, že mezi Muskovy megalomanské projekty patří i průzkum a následné vyslání lidské posádky na Mars. Právě tam chce prostřednictvím SpaceX vyslat prvního člověka už v roce 2024. Do roku 2050 potom plánuje kolonizaci rudé planety a hodlá na ni vyslat milion lidí. 

Může Muskovo náhlé rozhodnutí s touto misí souviset? Nebo prohlédl rizika nadcházející ekonomické krize a očekává prudký pokles cen na realitním trhu? Můžeme spekulovat jak chceme, stejně jako zatím nikdo neví, proč se „živoucí Tony Stark“ rozhodl podcenit Teslu, netušíme ani, co ho vedlo k prodeji jeho domů. 

Každopádně, pokud máte přebytečných pár stovek milionů korun, víte kam se můžete stěhovat.

Máte zájem komentovat, lajkovat nebo přidat svůj vlastní článek? Registrujte se na Warengo teď hned!

#ElonMusk #Tesla #Twitter #nemovitosti #LA #investovani #reality #podnikani #byznys #ekonomika #Mars #SpaceX #Munger #akcie #burza 

Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
5 minut
2 minuty
4 minuty
3 minuty
3 minuty
3 minuty
4 minuty
3 minuty
5 minut
6 minut
3 minuty
3 minuty
Doporučené příspěvky
5 minut
2 minuty
4 minuty
3 minuty
3 minuty
3 minuty
4 minuty
3 minuty
5 minut
6 minut
3 minuty
3 minuty