Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
31.03.2020 5 minut čtení

Kris Jenner každý den v 5 ráno cvičí a nikdy nechce přestat. Spolu s kvalitním spánkem jí to pomáhá při práci

Úspěšná producentka, herečka i podnikatelka, která se proslavila vlastní reality show, říká, že spánek a pravidelné cvičení ji pomáhají zvládat hodně náročné práce a i když toho někdy má moc, nikdy nechce přestat cvičit.

Kris Jenner je poměrně známé jméno, ale zároveň ne tak moc, jako jiná podnikatelská esa, takže je docela možné, že ho mnoho z vás slyší poprvé. Pro nás ale není tak důležité, jak je jméno známé, ale to, že jde o úspěšnou podnikatelku, která pro svůj úspěch něco dělá, a z toho se budeme chtít poučit.

V současnosti je Jenner 64 let, ale stále je ve svém podnikání velmi aktivní. Působila jako herečka, ale i producentka. Nakonec se nejvíce proslavila díky reality show „Držte krok s Kardashians“. Kdo by patřil k celebritami nepolíbeným lidem, tak nutno podotknout, že Jenner byla dříve Kardashian. Jejími dětmi tedy jsou Kim Kardashian, Kourtney Kardashian, Khloé Kardashian a Rob Kardashian. Z druhého manželství má pak Kendall Jenner a Kylie Jenner.

Svým šesti dětem dělá manažerku a také stále působí jako generální ředitelka Jenner Communications v rámci které působí výše zmíněná reality show ze života Karsdahian a Jenner. Co Kris Jenner pomáhá to všechno zvládnout? V únorovém příspěvku na Instagramu sdílela své rady a zdůraznila, že vše směřuje k jedné strategii - upřednostnit své zdraví.

„Hodně spát a skutečně se o sebe starat,“ shrnula Jenner. „Myslím, že čím více cvičím, posiluji, protahuji se a dělám všechno, co se nám po celá desetiletí říká, cítím se silnější a lépe se mi pracuje.

Spánek

Spánek je hodně ožehavé téma, a to zejména pro lidi s náročným zaměstnáním nebo pro vytížené podnikatele. Pokud to nejsou vlastní potřeby, tak by dostatečnou motivací mohlo být doporučení od úspěšných lidí. Bill Gates napsal, že lidé, i když jsou lidé přesvědčeni o něčem jiném, téměř jistě potřebují sedm hodin spánku. Jeff Bezos zase uvedl, že aby měl dostatek energie a chuti do práce, potřebuje osm hodin spánku.

Jenner dříve spala jen asi čtyři nebo pět hodin, ale uvědomila si, že tím jak je starší, tak potřebuje více odpočívat, aby toho stále zvládla tolik, kolik chce. Nyní se snaží každý den spát nejméně šest nebo sedm hodin.

Cvičení

Jenner je také zastáncem ranního cvičení a každý den tak vstává brzy, aby už kolem páté hodiny mohla cvičit. „Obvykle jdu na běžícím pásu nebo dělám Pilates,“ řekla. Na běžeckém pásu je obvykle mezi 45 minutami a jednou hodinou a čas na něm využívá zároveň ke sledování aktuálního dění prostřednictvím zpráv.

„Mám pocit, že když je mé kardio hotové, jsem připravená - mentálně, emočně i fyzicky, na to, abych se během dne se vším vypořádala,“ řekla Jenner v pořadu Good American. Zdaleka ale není jedinou osobností, která v ranních nebo dopoledních hodinách cvičí. Například Satya Nadella (CEO Microsoftu) každé ráno běží 30 minut na pásu a říká, že to v jeho dnu dělá obrovský rozdíl. „Nezáleží na tom, kde jsem nebo jak pozdě jsem šel spát, vždycky ráno vstanu a jdu na 30 minut na pás,“ dodává.

U Jenner i Nadelly ale nejde jen o výstřelky, kterými by na sebe chtěli upozornit. Ranní aktivita má své zastání i ve vědě. Studie prokázaly, že cvičení zlepšuje paměť a další dovednosti při řešení různých problémů. A navíc umožní lépe snášet stres. Podle Mayo Clinic stačí 30 minut cvičení tři až pětkrát týdně a dojde ke zlepšení v oblasti depresí a úzkosti. Nezisková organizace Anxiety and Depression Association of America zase poukazuje na to, že pravidelně aerobní cvičení snižuje napětí a zvyšuje i stabilizuje náladu. Také zlepšuje spánek a posiluje sebevědomí.

Životní heslo Kris Jenner:

„Pokud vám někdo řekne ‚ne‘, mluvíte se špatnou osobou.“

Mnohokrát se v životě s odpovědí „ne“ smířila, ale později toho vždy litovala. Nyní věří, že je možné prakticky všechno a i když „ano“ vyžaduje hodně práce, stojí to za to. Jako mnoho jiných podnikatelů dostala otázku, jakou radu by dala svému mladšímu já, či zda by něco chtěla ve svém životě změnit. Na své kariéře by ale prý nic neměnila. Začala ji jako máma, a to by „nevyměnila za nic na světě“. A ostatním by poradila, aby našli něco, co opravdu milují a pak přišli na to, jak z toho udělat úžasnou kariéru.

Máte zájem komentovat, lajkovat nebo přidat svůj vlastní článek? Registrujte se na Warengo teď hned!

#osobnirozvoj #cviceni #spanek #prace #vykon #vysledek #KrisJenner #Jenner #Kardashian #podnikatel

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Souhlasím :) Na spánek doporučuji knihu "Proč spíme: Odhalte sílu spánku a snění" a určitě pořízení chytrých hodinek nebo sledujte vývoj produktu Undout :) Mám v plánu si pořídit, člověk by měl dlouhodobě sledovat a analyzovat kvalitu spánku.
  +1
  • Díky za tip :-) Chytré hodinky mám a spánek sleduji i analyzuji. Někdy se nestačím divit :D
   +1
  • To mi povídej, uvědomuji si čím dál tím více, co spánek ovlivňuje. Strava, denní režim, pohyb, stress, únava, alkohol, je toho dost :)
   0
 • Tady jsem s Kris Jenner za jedno. Kvalitní spánek a cvičení je něco, co by člověku nemělo chybět.
  +1
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím