Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
12.02.2020 1 minuta čtení

Pohovory nanečisto?

Myslet na svoji kariéru už na střední škole je výrazné plus. Co dál považujeme za plus, je na oplátku dát studentům možnost si nacvičit pohovor do budoucího zaměstnání.

Jak je známo, trénink dělá mistra. Při opakování činnosti z člověka opadne zbytečná nervozita z neznámého a může se soustředit na prezentaci svých kvalit. 

Při pohovorech nanečisto se studenti hlásí na fiktivní pozice, které firmy vypíší a mají tak možnost si vyzkoušet skutečné výběrové řízení na vlastní kůži. Nejen, že získají představu o tom, jak takový proces vypadá, ale od HR dostanou i zpětnou vazbu a doporučení co například zlepšit na životopisech, či motivačních dopisech.

Tuto akci, do které se i s jinými firmami zapojujeme, vnímáme jako skvělý krok. Je to akce plná zapálených studentů, kterým není budoucnost jedno. Navíc přináší nejen rozšíření obzorů, ale mnohdy i portfolia budoucích šikovných zaměstnanců. 

Jaký na to máte názor vy?

#aktuality #pohovor #hr #zamestnani

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Super. Kdybych před lety tu možnost měl, určitě bych ji využil. Jen si nejsem jistý, zda by výsledek (resp. například můj projev) nebyl ovlivněn tím, že vím, že je to nanečisto.
    +1
  • Dobrý nápad!
    +1
Doporučené příspěvky
6 minut
5 minut
4 minuty
4 minuty
6 minut
4 minuty
5 minut
5 minut
4 minuty
3 minuty
5 minut
3 minuty