Spustili jsme MARKETPLACE! Vyberte si investiční platformu, ptejte se, hodnoťte.
07.01.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 07.01.2020: Netolerantní Google, famózně rychlá Čína a díky za přízeň!

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, nevíme, jak vy, ale my za sebou máme hodně silný vstup do nového týdne. Navázali jsme na nedělní výkon a po prvních 6 dnech letošního roku již máme na kontě 143 tisíc návštěv. Do virálního světa se totiž vydal náš čtyřdílný seriál o předčasném odchodu do důchodu založený na skutečných událostech. Bohužel se nám zatím nepodařilo vypátrat, koho naše texty tak zaujaly, že našim směrem poslal v tuto chvíli již desítky a desítky tisíc čtenářů, z nichž řada se stala našimi registrovanými uživateli. Chvíli jsme si mysleli, jestli to i vzhledem k tématu nebyl třeba Jarda Jágr, ale bohužel ;-). Snad to nezůstane navždy záhadou. Úspěšný den všem!

-----

Partnerem newsletteru je RIXO.cz, online služba, která řeší pojištění za vás. Ušetřený čas a peníze investujte lépe. Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Zrovna v době, kdy se měli na podporu lidských práv zaměřit dvojnásob, se raději rozhodli pro hon za většími zisky a větším růstem hodnoty akcií. Firma se kolem mě naprosto změnila. Myslím si, že se [ostatní manažeři] bojí. Hodně z nich se rozhodne sklopit hlavu a dobře vydělávat.“

Bývalý šéf zahraničních vztahů v #Google Ross LaJeunessse se v rozhovoru pro #Bloomberg ostře opřel do společnosti, v níž 11 let pracoval. Obvinil ji z ignorování lidských práv a zaměřování se pouze na peníze a zisk. Je tohle už #whistleblower?

-----

Číslo dne

35.000 km

Čínští železničáři staví jako o závod a nechávají za sebou zbytek světa někde daleko vzadu v prachu. V loňském roce bylo na území Číny otevřeno 35 tisíc kilometrů nových vysokorychlostních tratí. Letos k nim přibudou další 2 tisíce. Neskutečné! #cina #zeleznice

-----

Vítěz a poražený

SmileDirectClub +21.60 % (10.19 USD)

Jedna ze společností, jejíž IPO loni zklamalo, se letos snaží napravit si reputaci. #SmileDirectClub zahájil prodej svých nových produktů pro ústní hygienu ve 3800 prodejnách #Walmart a akcie přidaly přes 20 %. Titul se začíná líbit i analytikům.

Under Armour -6.45 % (20.44 USD)

Akcie #UnderArmour zaznamenaly silný propad poté, co analytici #JPMorgan zhoršili svůj výhled pro tento titul na "neutrální". Myslí si totiž, že příjmy společnosti za loňský 4. kvartál zůstanou za očekáváním.

-----

Burza

#WallStreet se prostě nechce dolů. Bez ohledu na vyostřenou situaci mezi USA a Íránem včera všechny hlavní akciové indexy opět poskočily nahoru. Spekulanti (především na ropě) by se však i nadále měli mít na pozoru před možnou odvetnou akcí Íránu.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

▶Česká zbrojovka Group (#CZG) připravuje možný vstup na pražskou burzu. Získaný kapitál za prodej akcií by firma investovala do své expanze na území USA, kde chystá stavbu nové fabriky a chce se ucházet o zakázky pro americké ozbrojené složky.

Nová finská premiérka #SannaMarin chce v zemi plošně zavést čtyřdenní pracovní týden sestávající z maximálně šestihodinových pracovních dnů. Marin je nejmladší premiérkou světa a chce dát lidem víc času na jejich rodiny. Vážně plošný zákon?

▶Češi si zamilovali #elektrokola. Loni jich koupili 80 tisíc (meziročně o třetinu víc) a každý čtvrtý prodaný bicykl u nás už loni byl elektrokolem. Letos by prodeje elektrokol mohly nadále růst až na 110 tisíc prodaných kusů.

 Získali jste loni do vlastnictví nějakou nemovitou věc (pozemek, zdanitelnou stavbu, bytovou či nebytovou jednotku)? Pak nezapomeňte, že přiznání k dani z nemovitých věcí je letos nutné podat nejpozději v pátek 31. ledna. #nemovitost #dane #priznani

▶Na tradiční tokijské novoroční aukci ryb letos málem padl historický rekord. #Tunak o váze 276 kg zde byl totiž vydražen za v přepočtu 40 milionů korun (147 tisíc/kg). To je druhá nejvyšší částka v historii #aukce. Kupce to nemrzí, je totiž držitelem onoho rekordu. #tokio

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +14
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty