Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
03.01.2020 6 minut čtení

Ve 34 letech odešel do důchodu - zajištěný a s 3 miliony dolarů. Zpětně toho lituje a 5 věcí by udělal jinak

Je pro vás předčasný odchod do důchodu snem? Možnost nic nemuset, být zajištěn a dělat si, co chcete, je lákavá. A přesně do této situace se dostal muž, o kterém budu psát, a časem přišel na několik věcí, které by změnil, kdyby mohl vrátit čas.

Situace, do které se Sam Dogen dostal, je pro mnoho lidí životním cílem. Ve svých 34 letech si mohl dovolit opustit svou práci a odejít do předčasného důchodu. Shromáždil jmění v hodnotě asi 3 miliony dolarů, které mu navíc ročně generuje zhruba 80 tisíc dolarů.

Nejdříve to pro něj byla příjemná změna. Mohl se probouzet, kdy chtěl. Mohl dělat, co chtěl a kdykoli chtěl. Řekl, že ten pocit je k nezaplacení. Také konečně nemusel trávit čas zbytečným a dlouhým dojížděním do práce. Nemusel v kanceláři trávit 60 hodin týdně a zabývat se vztahy s kolegy. Mohl se…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +20
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Když takhle podnikavý a pracovitý člověk odejde do důchodu už ve 34 letech, vůbec bych se nedivil tomu, že to nebude napořád. Když mu přisoudíme do budoucna dobré zdraví, není ještě ani v polovině života a má před sebou ještě 50 let. Neumím si představit, že za takovou dobu člověka svoboda, cestování a lenošení neomrzí a nedostane jednoho dne zase chuť něco tvořit a prozkoumávat. Máme to v sobě zakořeněné.
  +7
  • Přesně. Já si to dokážu představit na rok, aby pak by mě nuda totálně ubíjela. Vlastně možná ani ten rok ne, to je fakt strašně dlouho. Ale je to asi o mindsetu no...
   +4
 • Předčasný důchod je skvělá věc a také bych ho rád dosáhl, ale 34 let je opravdu velmi brzy, člověk je na vrcholu sil a může tak ještě tvořit silnější finanční polštář do budoucna. Já chci do důchodu v 50, to mi přijde ideální.
  +6
 • Souhlasím, že čekat na děti po třicítce není nejlepší nápad, sama to chci stihnout do 27 nebo 28, abych si je také trochu užila. Ale důchod ve 34 by mi nevadil :-)
  +3
 • Pokud pán žije v USA, nejsou 3 miliony dolarů a 80 tisíc dolarů roční příjem (byť pasivní) nic extra. Na jeho místě bych tomu ještě pár let dal. A hlavně bych asi ani v takovém předčasném důchodu minimálně na to investování nezanevřel. Hned ve dvou bodech zmiňuje, že kdyby víc/lépe investoval, mohl mít dnes vyšší pasivní příjem. To za těch 8 let v důchodu mohl krásně dohnat a mít dneska ještě vyšší pasivní příjem, než když do důchodu odcházel.
  +2
Doporučené příspěvky
6 minut
8 minut
6 minut
7 minut
14 minut
8 minut
7 minut
5 minut
7 minut
7 minut
7 minut
6 minut