Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
06.01.2020 8 minut čtení

Ve 42 letech musí tento milionář po 8 letech opustit předčasný důchod. Jaké 4 věci mohou za jeho selhání?

Že jste do předčasného důchodu zřejmě odešli příliš brzy, vám nemusí dojít ani měsíc, ba ani rok poté, co tak učiníte. Sam Dogen to zjistil až po 8 letech a nyní ví, že bude ze svého důchodu muset zamířit zpět do pracovního života. Co se pokazilo?

První díl: Ve 34 letech odešel do důchodu - zajištěný a s 3 miliony dolarů. Zpětně toho lituje a 5 věcí by udělal jinak

Druhý díl: S měsíčním příjmem 150 tisíc korun šel ve 34 letech do důchodu a odhaluje nevýhody, které vám nikdo neříká

Třetí díl: Proč stojí za to usilovat o předčasný důchod? Zde jsou podstatné důvody z praxe, proč se snaha vyplatí

Ve čtvrtém pokračování příběhu milionáře Sama Dogena, který ve 34 letech odešel do předčasného důchodu, se dostáváme do současnosti, respektive na úplný konec roku 2019. Ještě než se ale…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +18
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Já to nechápu, to si jako nevšiml, že mu každý měsíc chybí 5000 USD, dokud si o tom nepřečetl v novinách? Odkud ty peníze teda jako každý měsíc doložil, když si ani nevzal úvěr, ani nesáhl do investic? Neplatil za popelnici a házel odpadky přes plot? A jestli ten dům vlastní (protože nemá hypotéku), na co jde proboha těch 309 tisíc ročně? Na čištění bazénu? Obávám se, že článek je poněkud pomotaný (že by strojový překlad?) a že to je trochu jinak, zkrátka nepočítal při odchodu do důchodu s tím, že se mu narodí dítě, to bych chápal, ale že nevěděl, že ho dítě bude stát peníze navíc, dokud si to někde nepřečetl, to už moc nechápu (i když u Američanů jeden nikdy neví) a navíc, děti nepadají z nebe, tak měl minimálně 9 měsíců na to si to všechno přepočítat... Anebo jsem blbej já.
    +3
  • A přesně tomu bych se rád vyhnul, takže důchod nikdy :))
    +3
  • No Sam se trochu přepočítal :)) 8 let je dost dlouhá doba na to, aby svůj pasivní příjem dál rozvíjel a posiloval. Každopádně jak sám řekl, myslel si že je dokonce života zajištěn a zmýlil se, nepochybně by teď těch 8 let využil v tomhle ohledu aktivněji.
    +2
Doporučené příspěvky
6 minut
6 minut
7 minut
7 minut
6 minut
5 minut
7 minut
7 minut
7 minut
8 minut
6 minut
14 minut