Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
30.12.2019 6 minut čtení

Těmto podnikatelům se podařilo svůj koníček proměnit v byznys a vydělat miliony

Mohl pokračovat v úspěšné rodinné firmě, ale raději dělal, co ho bavilo, a vybudoval úspěšný byznys. Přečtěte si tento a 2 další příběhy, kdy lidé dokázali ze svého zájmu udělat úspěšné podnikání.

Už jste možná četli podobný článek o pěti ženách, které svůj zájem proměnily na úspěšné podnikání a dnes se podíváme na jejich mužské protějšky. Platí stejná rovnice, jako v prvním článku. Tito lidé možná nevydělávají miliardy a možná ani miliony, ale dělají to, co je baví a jsou díky tomu šťastní. A že někdo z nich díky tomu zbohatl? To už je jen třešnička na dortu.

Michael Davidson

 

Jak už bylo nastíněno v úvodu, narodil se do podnikavé rodiny a bez starostí by mohl pokračovat v úspěšném rodinném podniku. Už po tři generace si jeho rodina předávala špičkovou společnost na čištění oděvů v celém Bostonu. Michael ale od útlého věku cítil, že to není ono. Že rodinný podnik není směr, kterým by se chtěl ubírat. I přes to ale část kariéry pracoval v rodinné firmě. Čas, který v ní ale strávil, využíval hledáním jiných možností.

Ve volném čase začal doma vyrábět víno. Velmi ho to bavilo a zůstal u toho několik let. Nepřitahovala ho obchodní část procesu, kdy mohl něco nabídnout nebo prodat, ale užíval si tvůrčí část výroby vína a následný pocit uspokojení z toho, že vlastníma rukama vytvořil produkt, který rodina i přátelé ocenili.

Postupem času rodinný podnik opustil a výrobě vína se začal věnovat naplno. Kromě toho našel zajímavou příležitost. Říká: "Vždy mě fascinovalo, že se víno spárovalo s mnoha druhy jídel a chutí, ale to samé se nestalo s lihovinami a koktejly."

Dnes působí jako CEO společnosti Black Infusions, jež se rozrostla v národního distributora (působí v celých Spojených státech). Od vína přešel k lihovinám a kromě výroby produktů bez jakýchkoli umělých cukrů nebo konzervantů má také uměleckou sbírku lihovin.

Od začátku jeho podnikání uteklo hodně vody a nyní říká, že by si přál, aby před začátkem podnikání věděl, jak velké množství administrativní práce ho čeká. Také by uvítal informaci, že kapitál by měl být vyšší, než kolik si sám stanovil.

Justin Weissberg

 

Justin miloval sport a na škole dělal atletiku. Fyzická aktivita mu dělala radost, ale časem zjistil, že ještě větší radost mu poskytuje hraní videoher, a to díky útěku z reality, který videohry poskytují. Později přišel i na to, že v online hrách jsou i násilníci ze školy milí, protože jim dovedl poradit a pomoci vyhrát.

Díky hrám jako World of Warcraft nebo Call of Duty navázal přátelství s lidmi z celého světa, které má i dnes po 15 letech. V hrách byl dobrý, ale důležité pro něj bylo, že okolo sebe měl úspěšné lidi, kteří zakládali své podniky, inovovali, uváděli je na burzu a tvrdě pracovali. To Justina inspirovalo a vytvořilo to v něm touhu dosáhnout něčeho podobného. Vytvořit firmu, která by pomohla druhým vyřešit důležitý problém.

Pohyboval se na rané scéně esportů a v ní uviděl prostor pro svůj projekt. Pro službu, kterou by sám využil, ale byla by užitečná i mnohým dalším hráčům. Tehdy fungovaly komunikační programy jako Skype, Ventrilo nebo TeamSpeak, ale ani jeden z nich nebyl pro esportové týmy ideální.

Dnes je Justin Weissberg spoluzakladatel a prezident společnosti Kast, která pomáhá v online světě spojovat a propojovat lidi. Zejména pak v oblastech jako je esport, streamování videa, videohry a podobné. Kanceláře mají v Helsinkách i v Kalifornii a aktuálně jejich tým čítá 21 lidí.

Dnes jde o zavedenou a úspěšnou společnost, ale vždy tomu tak nebylo a v začátcích by si Justin přál vědět například to, jak správně získat finanční prostředky, protože založení startupu není spása. Také by chtěl vědět, jak vybudovat dobrý tým a jak lidi správně vést. A nakonec také nezapomíná na organizaci času.

Mike Smith

 

Mike nijak extra nevynikal. Vyrostl v malém městečku a ve všech ohledech byl průměrný. Měl rád sport a skateboard. Během svých studijních let se proto těmto zálibám věnoval. Časem k nim ještě přidal budování vztahů s lidmi.

Vše do sebe Mikeovi zapadlo ve chvíli, kdy si uvědomil, že nemusí být nejlepší ve své vášni nebo koníčku, aby z toho mohl udělat podnikání. Říká, že nikdy nebyl nejlepší ve věcech, které dělá. V žádné z nich extra nevynikal, ale uvědomil si, že když svůj čas věnuje jedné ze svých zálib a přidá k tomu svou vášeň, dokáže se v ní prosadit a udělat z ní byznys.

Dnes je zakladatel The Bay a Skate for Change. Z vášně udělal byznys a navíc se snaží pomáhat potřebným. Organizace Skate for Change za rok 2018 rozdala lidem bez domova více než 25 tisíc ponožek.

Než svou zálibu začal měnit v podnikání, přál by si vědět, že ne každý, koho na začátku najme, s ním půjde stále dál. Lidé přicházejí a odcházejí. Také by uvítal, kdyby mu někdo za začátku řekl, aby se zaměřoval na hledání řešení a ne na problémy samotné.

----------------------

Nevím, co za uvedenými příběhy vidíte vy, ale já v nich vidím odhodlání. Odhodlání věnovat se činnosti, která dané lidi baví, a to jen s malým ohledem na peníze. To je krásně vidět z první uvedené zkušenosti. Michael Davidson mohl pokračovat v úspěšném rodinném podniku, ale raději si vybral to, co ho bavilo. To, že nakonec vybudoval ještě úspěšnější společnost, je vedlejší. Důležité je, že by se zvládl uživit svou vášní a nebál se tomu jít naproti.

#podnikani #podnikatel #uspech #byznys #milionar #zabava #prace

Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
5 minut
9 minut
4 minuty
5 minut
4 minuty
5 minut
7 minut
5 minut
5 minut
5 minut
6 minut
5 minut