Spustili jsme MARKETPLACE! Vyberte si investiční platformu, ptejte se, hodnoťte.
27.12.2019 4 minuty čtení

Ranní zprávy 27.12.2019: Bojíme se recese, nejvýdělečnější sportovec dekády a famózní rok pro akciové trhy

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, taky se vám zdá, že na to, jak dlouho a intenzivně se všichni na Vánoce připravují, ty svátky vždycky utečou jako voda a najednou je po všem? Člověk sotva usedne na pohovku, sáhne po cukroví a najednou je za rohem Silvestr, nový rok a s ním spojené nové výzvy. Pokud se zpět do pracovního tempa chystáte až v lednu, užívejte posledních volných dnů. Všem ostatním úspěšný a produktivní den!

-----

Partnerem newsletteru je RIXO.cz, online služba, která řeší pojištění za vás. Ušetřený čas a peníze investujte lépe.Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Světové trhy za sebou mají s malými zakolísáními 11 let růstu. Zákonitě to znamená, že řada ekonomů věští další krizi. Korekce samozřejmě dříve či později přijde. Rozhodující ale bude to, jak se projeví v konkrétní ekonomice či domácnosti a zda na ni budeme připraveni.“ - Martin Novák, Broker Consulting

Téměř polovina Čechů očekává, že během jednoho až dvou let čeká ekonomiku #recese a #krize. 15 % očekává ekonomický pokles už v roce 2020. Finanční rezervu pro případ krize však dnes má jen každý čtyřicátý Čech (2,4 % dotázaných). Zřejmě se inspirují finanční gramotnosti a hospodařením naší vlády. 

-----

Číslo dne

915,000,000 $

Nejlépe placeným atletem téměř uplynulé dekády se stal americký boxer Floyd #Mayweather, který od roku 2010 vydělal 915 mil. dolarů a nechal za sebou o 115 mil. dolarů druhého Cristiana #Ronaldo. Třetí skončil Lionel #Messi (750 mil. dolarů).

-----

Vítěz a poražený

Amazon +4.45 % (1,868.77 USD)

#Amazon má za sebou z pohledu prodejů rekordní předvánoční období. Dle #Mastercard letos američtí spotřebitelé za #Vanoce utratili o 19 % více než loni. Streamovací služba Amazon #Prime rovněž nasbírala 5 milionů nových předplatitelů.

Rakuten-3.24 % (8.66 USD)

Soukromá investiční společnost #KKR & Co. oznámila, že od japonského e-komerce giganta #Rakuten kupuje americkou digitální knihovou #OverDrive. Tato firma pomáhá zejména knihovnám a školám dostat digitální obsah k uživatelům.

-----

Burza

První povánoční obchodní seance jasně ukázala, že #WallStreet odmítá držet sváteční klid. Pozitivní čísla z trhu práce znovu hlavní indexy poslaly na historická maxima. Svá letošní maxima opět překonala i #Prazskaburza.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

 Jaderná elektrárna #Temelin kvůli opravě odstavila z provozu svůj první blok. Až do konce roku tak elektrárna poběží jen na poloviční výkon

Tuzemští ekonomové věští pro rok #2020 zpomalení ekonomického růstu z letos očekávaných 2,5 % na 2,2 %. Dalším očekáváním je růst nezaměstnanosti. Ta je však nyní tak nízko, že se už ani jiným směrem vydat nemůže. #ekonomika

▶Nejnovější díl #StarWars ságy s podtitulem Vzestup Skywalkera za první týden v kinech globálně vydělal přes 500 milionů dolarů. #Disney od ukončení dlouholeté ságy i nejnovější trilogie očekává další miliardový úspěch. Téměř jistota.

 Vyhozený CEO #Boeing Dennis Muilenburg by dle veřejně dostupných zdrojů mohl mít nárok na zlatý padák ve výši až 60 milionů dolarů. A to i přes to, že po sobě ve společnosti zanechal dlouhý list vážných problémů a komplikací.

Globální akciové trhy mají za sebou v souhrnu vysoce úspěšný rok. Celková hodnota všech obchodovaných akciových titulů letos vzrostla o 20 % a atakuje hranici 90 bilionů dolarů neboli 2,1 biliardy korun. #akcie

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +15
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty