Vystřelte své investice ke hvězdám!

Staňte se členem komunity Warengo a naučte se pracovat se svými financemi jako Warren Buffett. Je nás už 11 466.

Zaregistrovat se

Ranní zprávy 23.12.2019: Rekordní burzovní nadílka, nejhorší aerolinky roku a Uber nesmí do další země

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za pátek a uplynulý víkend.

Dobré ráno u posledních předvánočních Morning News. Čekají nás tři sváteční dny plné odpočinku, dobrého jídla a času stráveného s blízkými. Věříme, že si je vychutnáte plnými doušky, naberete energii do nového roku, a kdyby vám náhodou chybělo kvalitní čtivo, skočte se podívat na Warengo, kde nebude ani přes svátky nouze o inspirativní obsah. Jo a pokud nějaké kvalitní čtivo náhodou objevíte pod stromečkem, nezapomeňte se o něj podělit tady. Rady a tipy pro to, jak ve zdraví zvládnout vánoční tabule plné jídla, zase uvítáme tadyMějte úspěšný den!

-----

Partnerem newsletteru je RIXO.cz, online služba, která řeší pojištění za vás. Ušetřený čas a peníze investujte lépe.Chci vědět víc!

-----

Slova dne

„Proti verdiktu jsme se okamžitě odvolali, abychom chránili naše práva a práva více než dvou milionů lidí, kteří naši aplikaci používají.“

Ne, tohle opravdu nejsou páteční Slova dne. To jen #Uber po Německu stihl o víkendu dostat zákaz činnosti i v #Kolumbie. Opět je problémem licence a společnost se prý rovněž dopouští nekalých obchodních praktik. Málokdo asi vyhlíží konec roku tak zoufale, jako Uber, který na něj bude chtít co nejdříve zapomenout.

-----

Číslo dne

200,000,000,000 $

Páteční obchodní seance přinesla na Wall Street historický milník, když zde byly vůbec poprvé dvě společnosti oceněny na více než 1,2 bilionu dolarů. Šlo samozřejmě o #Apple a #Microsoft, který bilionovou hranici překonal teprve v červnu. Za pouhých 6 měsíců tak svou valuaci dokázal zvýšit o více než 200 miliard dolarů!

-----

Vítěz a poražený

BlackBerry +12.39 % (6.53 USD)

Pamatujete ještě na telefony #BlackBerry? Dnes se společnost věnuje na úrovni softwaru licenčnímu a bezpečnostnímu byznysu a očividně se jí daří. Třetí fiskální kvartál přinesl lepší než očekávané příjmy.

U.S. Steel Corporation -10.78 % (11.92 USD)

Americká ocelářská firma #USSteel, která mimo jiné u našich sousedů vlastní košické železárny, má za sebou slabý rok, který už díky ztrátovému #Q4 s jistotou nenaplní očekávání. Společnost v reakci snížila hodnotu dividend, jež akcionářům vyplatí.

-----

Burza

Vánoční nadílka na #WallStreet pokračovala i v pátek. Všechny tři hlavní indexy okusily historická maxima. Letošní maxima minulý týden okusila také Pražská burza, jejíž index #PX přidal 1,36 % a podíval se nad hranici 1100 bodů.

Pro více informací sledujte Investujeme.czFXstreet.cz či analytika Štěpána Křečka.

-----

Bleskově

 Chystá se potenciálně největší obchod, jaký český realitní trh doposud zažil. Do prodeje jdou totiž desetitisíce nájemních bytů po #OKD, jež aktuálně vlastní realitní společnost #Residomo. Zájem o ně projevilo několik zahraničních fondů.

I když Wall Street slaví nová maxima, #zlato letos rovněž nezahálelo. Na podzim se dokonce dostalo na historicky nejvyšší cenu v korunách, když v září vystoupalo až na 36 500 Kč za trojskou unci.

▶Nízkonákladové aerolinky #Ryanair nezklamaly ani letos. Dopravce se již po sedmé v řadě stal nejhorší aerolinkou světa pro lety na krátkou vzdálenost. Z možných 100 % mu 6,5 tisíce dotázaných turistů dalo v souhrnu pouhých 44 %. Zasloužený titul...

Maloobchodní řetězec #Tesco pozastavil výrobu v jednom ze svých čínských podniků poté, co byl obviněn, že v něm vánoční přání pro zákazníky balí vězni nucení k práci. A způsob, jakým se na tuto skutečnost přišlo, je srdcervoucí.

#Disney si na svůj z pohledu zisků neuvěřitelně sladký rok právě pokládá pomyslnou třešinku. #StarWars: Vzestup Skywalkera má za sebou úspěšný první víkend, při kterém jen v Severní Americe utržil 176 milionů dolarů. Už jste viděli?

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.cz či Euro.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

Sdílejte své investiční zkušenosti!

Staňte se členem komunity Warengo a začněte tvořit obsah, který bude ostatním investorům pomáhat na jejich cestě. Je nás už 11 466.

Zaregistrovat se