author

Jak už to tak bývá, čtenářské plány a ambice se mění, tentokrát je to však pozitivní změna. Namísto Fromma a Nietzscheho, na které se chystám už od Vánoc (Junga jsem naštěstí stihl), teď přečtu knihu Boj o pozornost, kterou napsal můj dobrý známý Filip Kahoun a s milým věnováním mi ji zaslal. Po relativně krátké chvilce mám za sebou 47 stran a vím dvě věci: 1. je to kvalitní četba a 2. recenze bude do dvou dnů :))
#kniha #knihy #recenze #osobnirozvoj #psychologie #mysl

photo
author

Strach ze svobody, dílo jednoho z mých nejoblíbenějších autorů Ericha Fromma. Napsané v roce 1941, v době zuřící druhé světové války, ale stále velmi aktuální. Chystal jsem se na něj více než rok, ale vždy jsem si nakonec pořídil něco jiného. Teď konečně nadešel ten správný čas, a to i díky fenoménu, který můžeme sledovat v Česku - proč více než třetina voličů dává svůj hlas usvědčenému podvodníkovi, který chce autoritářským způsobem ovládnout jejich zemi, klidně za cenu větší chudoby? Jak Fromm zmiňuje hned na začátku, řešení kniha sice nenabízí, ale dokáže z odborného hlediska vysvětlit, jak tento psychosociální jev vzniká. Na čtení se fakt těším, ale zároveň očekávám tak trochu pocit bezradnosti a možná i trochu naštvanosti. Uvidíme, do víkendu budu mít přečteno, tak hned přinesu recenzi.

#kniha #recenze #osobnirozvoj #psychologie #sociologie #fromm

photo
author

O dva dny jsem se seknul v odhadu, ale recenze je konečně na světě. Podivín je super kniha pro všechny, kteří by o svém byznysu chtěli smýšlet jinak, než tradiční korporace, a dát svým lidem mnohem větší pravomoci. Úspěch zaručen!

Recenze knihy: Podivín | Warengo

Jak by to asi tak mohlo vypadat ve firmě, kterou řídí její zaměstnanci? Nikoli však ti na pozici ředitelů a manažerů, ale ti ve výrobě a skladech. Pokud předpokládáte chaos, tahle kniha vás vyvede z omylu. Nebo se o to alespoň pokusí.

https://warengo.com
author

Dneska jsem začal číst knihu Podivín od brazilského podnikatele Ricarda Semlera. Ten je zajímavý tím, že převzal podnik v problémech po svém otci, aby z něj během několika dalších let udělat mnohem větší a hlavně výdělečný byznys. A povedlo se mu to tak, že dal svým zaměstnancům absolutní volnost - rozhodují sami o řízení firmy, o svých výplatách, o pracovní době, prostě o všem. Zní to šíleně, ale prý to funguje, tak jsem zvědav na dojmy, recenze bude počítám do neděle :))

photo