nature
Příspěvků
11
Pro sledování skupiny se prosím
přihlašte nebo zaregistrujte.
author

Četli jste už někdo tu Faktomluvu, co pořád doporučuje Gates? Někde jsem četl, že to jsou v některých ohledech dost upravený věci, aby to působilo lépe, než to ve skutečnosti je. Takže jak to je? :))

Chcete pracovat jako lídr pro Gatese? Musíte mít jednu vlastnost a přečíst si tyto dvě knihy | Warengo

Bill Gates už přes 13 let nezastává v Microsoftu žádnou pozici. Stále však nabírá vysoce talentované jedince. Jeho Bill & Melinda Gates Foundation má téměř 1500 zaměstnanců a ambici pomoci všem lidem na světě vést zdravější a produktivnější životy.

https://warengo.com
author

Leonardo da Vinci mě nikdy nepřestane bavit. Z roviny útržkovitých informací, které mě vždy velmi zaujaly, jsem se dostala ke studiu (přečtení by bylo příliš málo :-)) knihy od Waltera Isaacsona - Leonardo da Vinci. Je psaná velice záživnou formou a nabytá informacemi a doplněná konkrétními ukázkami jeho vybraných děl. Z tohoto důvodu bych doporučovala knihu papírovou. Moc mě baví styl, kterým Walter Isaacson píše - respektive vypráví. Ta kniha chce klid a čas. Jsem zatím v první třetině slight_smile. A až jí "dostuduji, chystám se na další, prý výbornou knihu (dle recenzí) od Amora Towlese - Gentelman v Moskvě. Je z úplně jiného ranku (ráda střídám žánry). je to románový epos. Hlavní hrdina románu, hrabě Alexandr Iljič Rostov, člen Klubu žokejů a Mistr honu, je jako „nenapravitelný aristokrat“ odsouzen bolševickým tribunálem k doživotnímu vězení ve zmíněném hotelu. Rostov, uhlazený vzdělanec s důvtipem na rozdávání, jenž v životě neodpracoval jediný den, je nucen žít v malé podkrovní komůrce, zatímco venku se odehrávají nejbouřlivější události ruské historie. Avšak hrabě je rozeným optimistou; v souladu s životní filozofií svého kmotra velkovévody – totiž že pokud se člověk nevypořádá s okolnostmi, okolnosti se vypořádají s ním – se rozhodne nezahořknout a postavit se osudu čelem. Výsledkem je úžasné dobrodružství dalece přesahující hranice hotelu, naplněné nečekanými přátelstvími, hlubokomyslnými rozhovory, dojemnou sounáležitostí, radostí i žalem, které dávají čtenáři nahlédnout do nejhlubších zákoutí ruské duše.

author

V posledních měsících jsem kvůli práci trochu opomíjel čtení, ale vznik této skupiny mi pomůže si na to čas najít a recenzovat. Dnes jsem dočetl tento kousek. 9/10 #kniha #recenze #zen

Recenze knihy: Zenová mysl, mysl začátečníka | Warengo

Pokud nějakou knihu doporučoval legendární Steve Jobs, spoluzakladatel Applu, nebude se pravděpodobně jednat o povrchní čtení, které byste po pár stránkách odložili. Jak tedy kniha naplnila očekávání?

https://warengo.com