nature
Příspěvků
21
Pro sledování skupiny se prosím
přihlašte nebo zaregistrujte.
author

Jak už to tak bývá, čtenářské plány a ambice se mění, tentokrát je to však pozitivní změna. Namísto Fromma a Nietzscheho, na které se chystám už od Vánoc (Junga jsem naštěstí stihl), teď přečtu knihu Boj o pozornost, kterou napsal můj dobrý známý Filip Kahoun a s milým věnováním mi ji zaslal. Po relativně krátké chvilce mám za sebou 47 stran a vím dvě věci: 1. je to kvalitní četba a 2. recenze bude do dvou dnů :)) #kniha #knihy #recenze #osobnirozvoj #psychologie #mysl

photo
author

Strach ze svobody, dílo jednoho z mých nejoblíbenějších autorů Ericha Fromma. Napsané v roce 1941, v době zuřící druhé světové války, ale stále velmi aktuální. Chystal jsem se na něj více než rok, ale vždy jsem si nakonec pořídil něco jiného. Teď konečně nadešel ten správný čas, a to i díky fenoménu, který můžeme sledovat v Česku - proč více než třetina voličů dává svůj hlas usvědčenému podvodníkovi, který chce autoritářským způsobem ovládnout jejich zemi, klidně za cenu větší chudoby? Jak Fromm zmiňuje hned na začátku, řešení kniha sice nenabízí, ale dokáže z odborného hlediska vysvětlit, jak tento psychosociální jev vzniká. Na čtení se fakt těším, ale zároveň očekávám tak trochu pocit bezradnosti a možná i trochu naštvanosti. Uvidíme, do víkendu budu mít přečteno, tak hned přinesu recenzi. #kniha #recenze #osobnirozvoj #psychologie #sociologie #fromm

photo
author

O dva dny jsem se seknul v odhadu, ale recenze je konečně na světě. Podivín je super kniha pro všechny, kteří by o svém byznysu chtěli smýšlet jinak, než tradiční korporace, a dát svým lidem mnohem větší pravomoci. Úspěch zaručen!

Recenze knihy: Podivín | Warengo

Jak by to asi tak mohlo vypadat ve firmě, kterou řídí její zaměstnanci? Nikoli však ti na pozici ředitelů a manažerů, ale ti ve výrobě a skladech. Pokud předpokládáte chaos, tahle kniha vás vyvede z omylu. Nebo se o to alespoň pokusí.

https://warengo.com
author

Dneska jsem začal číst knihu Podivín od brazilského podnikatele Ricarda Semlera. Ten je zajímavý tím, že převzal podnik v problémech po svém otci, aby z něj během několika dalších let udělat mnohem větší a hlavně výdělečný byznys. A povedlo se mu to tak, že dal svým zaměstnancům absolutní volnost - rozhodují sami o řízení firmy, o svých výplatách, o pracovní době, prostě o všem. Zní to šíleně, ale prý to funguje, tak jsem zvědav na dojmy, recenze bude počítám do neděle :))

photo
author

Taková jednohubka na středeční večer. Ideální pro ty, kteří už mají stoiky přečtené tam a zpátky.

Recenze knihy: Umění uměřenosti | Warengo

Co jiného si přečíst v tomto předvánočním čase, než knihu, která si dává za cíl naučit nás uměřenosti? Právě uměřenost se totiž v reálném životě projevuje skromností, pokorou a zdravou socializací, což má za následek jediné - lepší život na Zemi.

https://warengo.com
author

Tady je slíbená recenze knihy Zlá krev. Opravdu doporučuji každému, kdo buduje startup, částečně jako odstrašující případ, ale částečně také jako inspiraci, protože se tam dá překvapivě najít dost užitečných věcí.

Recenze knihy: Zlá krev | Warengo

Theranos. Americký startup, který se v jednu chvíli chlubil pozicí jednorožce a valuací ve výši 9 miliard dolarů. Jenže dnes už tahle firma neexistuje, ze zázraku se totiž stala neuvěřitelná snůška lží, podvodů a manipulace.

https://warengo.com
author

Tak jsem se po čtyřech letech vrátil ke knize "Od nuly k jedničce" od Petera Thiela a docela mě překvapilo, jak po té době ten obsah vnímám, je to zase úplně jiná perspektiva. A pozitivní, protože před těmi čtyřmi lety mi kniha ještě nepřišla tak zajímavá, teď už ano. Hodím sem v průběhu týdne komplet recenzi. "Na jaké důležité pravdě se s vám shodne jen velmi málo lidí?"

photo