Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
17.12.2019 3 minuty čtení

Před vstupem do manželství si Bill Gates psal na tabuli výhody a nevýhody sňatku. Buffett s tím souhlasí

Vstup do manželství je vážná věc a své o tom ví Bill Gates, který si před tímto životním krokem psal na tabuli výhody a nevýhody sňatku. Warren Buffett mu dává za pravdu. Ale jak to působilo na Melindu a co na to s odstupem říká Bill?

Jak vlastně Bill Melindu poznal? Setkali se krátce poté, co nastoupila do společnosti Microsoft na pozici produktové manažerky. To bylo v roce 1987. Vedle sebe poprvé seděli na obchodní večeři v New Yorku. Slovo dalo slovo a byl z toho příležitostný vztah.

Časem se podle Billa dostali na křižovatku, kdy bylo potřeba se rozhodnout. Byli hluboce emocionálně propojení a tak byly dvě možnosti. Rozejít se nebo se vzít.

Melinda v třídílném dokumentu "Inside Bill’s Brain" vzpomíná, že se musel rozhodnout. A zřejmě to pro něj nebylo vůbec jednoduché, protože jednoho dne Melinda vešla k Billovi do ložnice a našla ho u tabule, na kterou si psal výhody a nevýhody sňatku. To jistě nepůsobilo nejromantičtěji, ale odráželo to váhu rozhodnutí, před kterým oba stáli. A dnes už na to Melinda vzpomíná s úsměvem.

„Myšlenku manželství jsem bral vážně,“ říká Bill. Melinda dodává, že Billovi rodiče byli rovnocennými partnery a měli společné cíle. Bill se chtěl oženit, ale nevěděl, zda je připravený učinit tak velký závazek.

Melinda měla přátele, Bill měl Microsoft

Když spolu začali chodit, pro oba byl vztah jen povrchní a příležitostný. Bill říká: "Měla jiné přátele (a nápadníky) a já měl Microsoft." Nebrali vztah vážně, nevázali se k sobě navzájem a nevyžadovali po sobě společný čas. Melinda také říká, že byla v Microsoftu nová a tam bylo spousta mužů a ona se pořád rozhlížela…

Po nějaké době občasného chození si k jejich vlastnímu úžasu řekli: "Miluji tě." Zjistili, že je to vzájemné a najednou to bylo "a co bude teď?" Bill později požádal Melindu o ruku a v roce 1994 se na Havaji vzali. Billovi bylo 38, Melindě 29.

Gatesovi dnes

Z dokumentu je vidět, jak je Bill za Melindu vděčný. Dnes manželé společně řídí "Bill & Melinda Gates Foundation", která se zabývá globálními otázkami v oblasti zdraví a rozvoje. Snaží se zlepšit kvalitu života lidí v rozvojových zemích prostřednictvím zdravotnictví a osvěty.

Nyní už Bill Melindu vnímá jako plně rovnocenného partnera. Říká, že je také hodně optimistická a má zájem o vědu. S lidmi to dokonce prý umí ještě lépe než on sám.

---------------------

Je sice vtipné si představit Billa Gatese, jak na tabuli píše výhody a nevýhody manželství, ale na druhou stranu je pravda, že je to velké rozhodnutí, které by se nemělo brát na lehkou váhu. Mělo by to být rozhodnutí na celý život a Gatesovi v tom dávají dobrý příklad, protože už jsou spolu spokojeně více než 25 let.

Ačkoli je způsob, jakým se Bill rozhodoval poněkud nevšední a možná zábavný, jeho kamarád, Warren Buffett s tím souhlasí, protože uznává, že to je jedno z nejdůležitějších rozhodnutí, které člověk může udělat.

"Jste ovlivňováni lidmi, se kterými trávíte čas," řekl Buffett a dodal: "Je proto důležité být s lidmi, kteří jsou lepší než vy sami." Na závěr přidal myšlenku, že tou nejdůležitější osobou je v tomto ohledu váš manžel/manželka. A řekl: „Nedokážu zdůraznit, jak důležité to je.“

#bill #melinda #gates #waren #buffett #manzelstvi #svatba #snatek #vyhody #nevyhody

Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
6 minut
4 minuty
5 minut
3 minuty
5 minut
2 minuty