06.11.2019 5 minut čtení

Nový CEO McDonald's poslal všem zaměstnancům první email. Zaujal už předmětem

Chris Kempczinski má před sebou novou výzvu. Prakticky přes noc se dosavadní vedoucí provozu na území USA stal ředitelem jedné z nejvýznamnějších amerických společností. První náznaky jeho plánů lze vyčíst z emailu, který poslal všem zaměstnancům.

V našich pondělních Morning News už jste určitě zaznamenali, že #McDonalds se svého dnes již bývalého #CEO Steva Easterbrooka zbavil v neděli poté, co vyšlo najevo, že měl poměr s jednou ze svých spolupracovnic. Tím totiž porušil směrnici společnosti, která výkonnému řediteli vztah s jakýmkoli zaměstnancem striktně zakazuje.

McDonald's nemusel potenciálního nástupce hledat dlouho - představenstvo se obrátilo na svého dosavadního provozního manažera pro USA Chrise Kempczinskiho a ten nabídnutou výzvu neodmítl. Náhlá změna výkonného ředitele přirozeně znepokojila nejen investory, ale i zaměstnance, kteří po 4 letech dostávají nového ředitele, u nějž zatím nic moc netuší o jeho vizi a plánech pro další vývoj společnosti.

Kempczinski si nejistotu obklopující jeho nástup do funkce zřejmě plně uvědomuje, a tak krátce po svém povýšení všem zaměstnancům zaslal hromadný email, ve kterém představil sebe a své plány.

Níže přidávám plné znění emailu, z kterého bych ale ještě chtěl vypíchnout pár zajímavých a poučných bodů, jež podle mě stojí za zmínku:

Předmět - Kempczinski měl v podstatě dvě možnosti, jak svůj první mail začít. Mohl se zmínit o okolnostech, které ho do současné pozice dostaly, a navrhnout, jak se s nimi všichni společně mohou vyrovnat. Anebo se mohl rozhodnout zcela zapomenout na minulost a soustředit všechna svá slova pouze na to, aby zítřejší výsledky překonaly včerejší kontroverze společnosti. Už prvními čtyřmi slovy "Naše společná cesta kupředu" v předmětu si očividně zvolil druhou možnost, která je za mě v tomto případě lepší. Až ke konci emailu Kempczinski jakoby mimochodem svému předchůdci vyjadřuje dík za jeho práci i skutečnost, že ho do McDonald's přivedl.

Představení - Zhruba půlka celého emailu je tvořena snahou nového CEO představit sebe a svůj vřelý vztah ke značce McDonald's. Popisuje své nejlepší vzpomínky na dětství, které jsou s fast-foodem spojeny, i to, že dodnes jej nejšťastnějším dělá návštěva některé z restaurací společnosti. Jde o chytré vyjádření vášně pro brand, které však zároveň není tak přehnané či absurdní, aby skončilo někde na novinových titulcích. Kempczinski představením svého vztahu ke společnosti rovněž ukazuje, jakou firemní kulturu bude zřejmě chtít prosazovat.

Ujištění - Přesně uprostřed emailu se nachází nejdelší odstavec, který začíná slovy: "Když jsem do McDonald's přišel, abych řídil globální strategii, rozvoj a inovace, byli jsme uprostřed kritického obratu." Tato část je velmi pravděpodobně určena investorům, majitelům franšíz či výše postaveným zaměstnancům a má poukázat na kompetentnost a prověřenost tohoto nového lídra, který chce všechny své kroky konat zásadně v dobré víře. Už jednou přece společnosti pomohl při onom "kritickém obratu".

Nyní už k plnému znění:

--------------------------------------------------------------------------

SUBJECT: Our Path Forward Together

I am excited to take the reins of this incredible company and grateful for the Board's confidence in me. I am particularly fortunate to be surrounded by such a talented team as we take this brand into the future.

I have been a lifelong fan of McDonald's. Like so many of our customers, some of my fondest childhood memories were of my experiences at a McDonald's. Since joining the company in 2015, I've been able to see up-close how all three legs of the stool work together in an incredible partnership to bring our brand to life in the restaurants and communities that we serve.

I'm happiest when I'm in our restaurants, visiting with franchisees, their crew and our customers. Listening to their stories, I'm reminded about the larger purpose that our brand plays in the lives of millions of people around the world. Yes, we serve delicious food and offer great experiences, but our brand means so much more. We stand for opportunity and empowerment for everyone. McDonald's is a special company, and it's my privilege to work with all of you to make a difference in the lives of so many.

When I joined McDonald's to lead global strategy, business development and innovation, we were in the midst of a critical turnaround. Developing a strategic plan was central to harnessing the power and relevance of the brand for our business and customers. We decided to refocus on the customer and met with almost 10,000 of our guests around the world to understand their needs and learn how we could better serve them. This "global listening tour" was the inspiration for our Velocity Growth Plan, and the success we've enjoyed ever since is a powerful reminder to always keep our focus on the customer. I expect that we will continue to use the Velocity Growth Plan as our strategic roadmap, as the retain/regain/convert framework is still highly relevant to the opportunities available to us.

I also want to thank Steve for his many contributions. Steve brought me into McDonald's and he was a patient and helpful mentor. I wish him all the best in his future endeavors.

McDonald's has a deep bench of talent and, as one of my first moves as CEO, I'm excited to announce Joe Erlinger as President, McDonald's USA. Joe and I have worked closely together since I first joined the Company. He is a respected leader who is returning to the U.S. after working around the world for McDonald's, most recently as President, International Operated Markets. He has a proven track record of driving strong results through collaboration with franchisees and a relentless focus on the customer. I am confident in all Joe will bring to the U.S. business. We're also working to identify Joe's successor.

Thank you for your commitment to McDonald's and for all you do every day, across more than 100 markets, to drive us forward and help us reach our incredible potential.

Chris Kempczinski

--------------------------------------------------------------------------

#podnikani

Hodnocení: +16
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Podle mě dobře napsané. Zmínit svůj vlastní silný vztah k dané firmě může i zaměstnancům pomoci se s firmou více ztotožnit. I s tímto šéfem.
    +5
  • Řekl bych že nadstandard, v některých firmách se nový CEO ani neobtěžuje :-)
    +5