Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
20.02.2021 5 minut čtení

Tyto finanční lekce vás ve škole nenaučí, ačkoliv by měli. Krutá pravda o penězích

Řekněme si to upřímně, český vzdělávací systém mladou generaci v rámci finanční gramotnosti stále příliš neobohacuje. Ať je to nedbalost nebo úmysl je to špatně. První střet s finanční realitou pak může ledaskoho nemile překvapit.

Navzdory mému intenzivnímu finančnímu vzdělávání v posledních 10 letech, mi trvalo poměrně dlouhou dobu, než jsem se naučil některé z nejdůležitějších finančních lekcí.

Tady je 10 věcí, které bych si přál, aby mi byly řečeny na začátku mé investiční cesty – nebo mi byly řečeny alespoň hlasitěji, abych je slyšel.

1. Naučte se odložit uspokojení

Princip je to jednoduchý, pokud jste k sobě dnes nároční, později ve vašem životě budete zaručeně odměněni. Naopak, pokud si dnes snažíte vše ulehčit, jednoduše na tom budete v budoucnu špatně.

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +44
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Skvělé , jen mohu tleskat tomuto rozboru. Tohle by měli učit na školách (alespoň středních) všechny dospívající mladé lidi. Nabídněte svoji erudici ministerstvu školství ( i když vím , že to je zbytečné mrhání Vaším časem) nebo nějaké střední škole v místě Vašeho bydliště. Bylo by to záslužné. Díky.

  +2
  • díky :-) ...upřímně, už jsem o něčem takové přemýšlel, ale uvažoval bych spíše o nějaké vyučovací metodice finanční gramotnosti a učení nějakých základních finančních principů, tak aby to bylo nějak "škálovatelné" upřímně... co zmůže jeden člověk, pokud by to vyučoval pár tříd někde na jedné střední škole...

   +2
 • No já bych tedy rozporoval bod 3 a 4 - na nich je postaveno právě mé úspěšné investování...

  +1
  • samozřejmě záleží na konkrétním investorovi, aktivní investor, který má dostatek času studovat trh a jednotlivé investiční příležitosti k tomu je disciplinovaný, může tímto způsobem dosahovat nadvýnosu... obecně si myslím, že může takové chování napáchat více škody než užitku...

   +1
Doporučené příspěvky
6 minut
7 minut
6 minut
7 minut
6 minut
7 minut
6 minut
6 minut
7 minut
7 minut
7 minut
8 minut
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím
Doporučené příspěvky
6 minut
7 minut
6 minut
7 minut
6 minut
7 minut
6 minut
6 minut
7 minut
7 minut
7 minut
8 minut