Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
28.01.2021 9 minut čtení

Jak hledám akcie ke koupi? 10 kroků, které vám pomohou najít vysoce kvalitní společnosti

Na základě častých dotazů jsem se rozhodl zpracovat text, který shrnuje, co je pro mě při výběru akcií důležité. Jedná se o můj pohled, ale někomu může pomoci. Hledáte-li rady odborníků, neváhejte si přečíst knihy, které jsou na úvodní fotce.

Inteligentní investor od Benjamina Grahama a knihy, které napsal @DanielGladis mi byly inspirací při vytváření vlastní investiční strategie. Nijak se netajím tím, že raději investuji do pomalu a stabilně rostoucích společností a nemám problém si na zisk počkat. Nepočítejte, že dodržováním následujícího návodu budete moci investovat do společností typu #Tesla, #Zoom, #Shopify a dalších. Ano, v loňském roce přinesly investorům nevídané zisky, ale pro mě osobně je investování do růstových akcií podobného typu příliš riskantní.

Proto jsem si i…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +62
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Mockrát děkuji za ukázku. Akcie se teprve učím porovnávat a tohle jsem potřeboval. Warengo navštěvují od začátku ledna a jsem velmi překvapen informacemi, radami a pěknými články, které tady jsou. Děkuji všem, kteří tady přispívají a snad se naučím brzy vybírat kvalitní společnosti.

  Vážím si Vaší práce.

  +9
  • tak to je super zpráva :-) ..doufal jsem, že by se praktický článek snad někomu mohl i hodit... držím palce

   0
 • Chtěl bych se Patriku zeptat, jakého procentuálního zhodnocení ročně dosahujete? Můžete odpovědět i do soukromé zprávy...

  +2
  • Proč ne veřejně, na konkrétní částky jste se neptal...americké akcie jsem za loňský rok +22 %, v českých +18 %... celková zainvestovaná částka je šesticiferná...půlku peněz přitom investuji pasivně s tím, že poslení 4 měsíce dělám pouze pravidelný nákup 1. neděli v měsíci...americký akciový trh je zjevně přehřátý, tak ani ta pasivní investice teď není nijak výrazná. 

   Mám kromě hypotéky i úvěr na bydlení, tak raději splácím ten, i když tam je úrok "pouze" lehce pod 6 % - investice by mi asi přinesla lepší návratnost - bude se mi lépe spát se splaceným dluhem...

   +4
  • @PatrikKudlacek Vediete si stastistiku co Vam dari porazat pasivne indexove investovanie ? Vidim ze v 2020 ano - otazka ako je to napriklad na 5y period ? Ja osobne poznam len 2-3 ludi co to davaju dlhodobo inak plati 90% profikov aktivnej spravy neporazi index. No a mnoho ludi do toho nerata naklady na cas s tym straveny. Pasivne investovanie 5 min mesacne Aktivne desiatky hodin analyz.

   0
  • @PatrikKudlacek Výsledek přes 20% považuji za výborný. Nicméně bych ještě doplnil některé argumenty, které je třeba u výběru akcií zmínit: 1/ Fundamentální analýze - co se ve firmě během posledního minimálně půlroku stalo a událo, zda to vysílá pozitivní či negativní signály...  2/ Technická analýza (částečně jste zmínil) - jak si vede společnost mezi vlastní konkurencí, jak si vede na trhu, jak si vede v segmentu ve kterém funguje 3/ Trend - velmi důležitý faktor. Společnosti pohybující se v megatrendech mají největší šanci na růst hodnoty ceny akcií (dnes patří mezi megatrendy obnovitelná čistá energie, EV, biotechnologie, polovodiče a 5G sítě, fitech, blockchain a krypto, E-commerce...).

   0
  • @romanZavodsky dlouhodobou statistiku vám nepovím, protože tak dlouhu samozřejmě neinvestuji..alespoň nějak zodpovědně. Doby, kdy jsem zkoušel denní trading nebo obchodování forexu nelze se současností porovnávat... jinak chápu kam svou otázku směřujete..loňský rok byl "speciální" a dalo se poměrně dobře "vydělat". Proto ani své zhodnocení za loňský rok nepovažuji za něco, speciálního...až se mi to bude dařit 20 let v kuse, tak to bude jiná... 😁

   0
  • @Stan1000 číslo je to hezké :-) ..ale jak jsem psal tady o komentář výše, nepříkláním tomu příliš velkou důležitost, pokud se mi to bude dařit dlouhodobě, tak se samozřejmě zlobit nebudu :-).. a díky za to doplnění... to máte bezesporu pravdu..

   0
 • Díky za skvělý článek!

  +1
  • 😉 Díky já jsem rád za tuhle zpětnou vazbu..klidne dávejte další náměty na témata, která by vás zajímala, kde vás tlačí bota apod...pokud už není neco podobného zpracovnáno, tak není problém se na cokoliv zaměřit...

   +1
 • Super článek, já ještě k získávání informací používám Nasdaq.

  +1
 • Děkuji za článek. Zrovna včera jsem zkoušel projet Finvizem požadavky z knihy "Naučte se investovat" a nenašlo mně to nic :-)

  +1
  • nooo to se nedivím 😁 ..já když jsem to zkoušel po přečtení, což bylo tuším cca před rokem, taky mi to skoro nic nevyhledalo až na nějaké neznámé čínské akcie... v březnu to byla jiná..to splňovaly ta kritéria i poměrně zajímavé společnosti...ale neměl jsem bohužel extra volné hotovosti a taky nedostatek "invstorského sebevědomí", ale zkušenost do budoucna dobrá... 

   Jinak je opravdu potřeba občas ta kritéria trošku "ohnout", pokud se chcete dobrat nyní k nějakému výsledku...

   0
 • Moc děkuji za článek. Přesně toto nakopnutí a ukázání směru kam se dívat jsem potřeboval ;-)

  Nyní jsem objevil Vaše články: Investování pro začátečníky 1-7, tak jdu na to.

  Těším se na další Váš i dalších. Díky moc za vše :-)

  0
  • Nemáte zač @petrSulc1. Jsem rád, že někomu tyto praktické články pomohou :-))

   0
  • @PatrikKudlacek teď jsem zjistil, že těch sedm dílů pro začátečníky, jsem četl včera v e-booku, ale vy tam máte i ukázky ;-)

   0
  • jj..ten ebook vychází do značné míry z těchto článků 😁

   0
 • Dobrý den, zajímalo by mě proč se při stanovení trendu/sektoru, ve kterém vidím budoucí potenciál, raději volí akcie konkrétní firmy jako "reprezentanta" tohoto trendu namísto volby ETF, který je na náš trend zaměřen? Je to kvůli tomu, že ač je ETF více diverzifikované více společnostmi, tak akcie konkrétní firmy mají ve výsledku vyšší výnos? A u některých ETF ani pořádně nevím co vlastně nakupuji a kterými všemi firmami je tvořen? Moc děkuji za odpověď

  0
  • záleží na konkrétním investorovi, na to asi nejde obecně odpovědět. Pouze bych myslel na to, že když si vyberete jedinou akcii jako reprezentanta trendu. Můžete samozřejmě dosáhnout mnohem vyššího zhodnocení, než nákupem sektorového ETF, na druhou stranu, nákupem jediné akcie se vystavujete riziku, že se "trefíte" vedle..

   0
 • super věc, nicméně zkouším zadat kritéria, ale nic nevyskakuje. I když to zkouším přesně jak je to zde znázorněné. V posledním řádku, místo ROE mi to ukazuje Jikry :-)

  0
 • Některé metriky se přeceňují. Nejvíc podceňovaná metrika a jedna z těch nejdůležitějších je, kolik free cash-flow podnik dokáže generovat. ;-)

  0
  • to máte pravdu...je pravda, že ho primárně nesleduju, ale u takového Amazonu je růst FCF dlouhodobě velmi důležitý ukazatel...díky za podnět k přemýšlení... :-)

   0
 • Když jsem před pár lety dočetl knihu Inteligentní investor, tak mi vyjela asi jedna dvě firmy 😀😀😀 to by člověk neinvestoval nikde 😀 ale čím více člověk čte, zajímá se, tak najednou zjistí, že něco je přísnější a stanoví si hranice, které je schopný akceptovat. Vzhledem k tomu, že jsem četl i knihy od Gladiše, dále vše dostupné o Buffetovi, tak se s článkem naprosto ztotožňuji, neb na pár odchylek je styl investování téměř totožný. PS: doporučuji i knihu Sněhová koule, sice je to kniha pojednávající spíše o životě Buffetta, začínajícím byznysu, ale je zde znázorněno i jeho myšlení, díky kterému je dnes tam, kde je 👍

  0
  • musíme počkat na nějaký propad no 😁 ...díky za tip, myslím si, že ji mám na book listu, ale je poměrně dlouhý..možná ji předřadím dopředu 😊

   0
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím