15.01.2021 5 minut čtení

3 podhodnocené akcie, které z vás mohou v letošním roce udělat boháče

Podhodnocené akcie se na americkém trhu, kde se momentálně rovná průměrné ohodnocení společnosti 34násobku zisku, hledají těžko. Ale stále se najít dají! Například tyto tři.

Z vývoje amerického akciového trhu je zjevné, že investoři ve velkém zapomínají na hodnotové akcie. Výkonnost akciového trhu jako celku táhly růstové akcie. Stačí si jen připomenout, jakým způsobem v roce 2020 pár z nich vyrostlo – #Shopify ($SHOP) – růst o 178 %, #Nvidia ($NVDA) - růst o 117 %, #Tesla ($TSLA) – růst o 720 % a samozřejmě akcie skupiny FAANG, které rostly mezi 30-80 %.

Jako by investoři zapomínali na odkaz Warrena Buffetta a jeho mentora Benjamina Grahama. Vždy v historii se však trendy růstu růstových akcií a hodnotových akcií střídaly,…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +31
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • Nebylo by od věci udávat aktuální ceny akcií,ze kterých vycházíte při výpočtu PE.

  +4
  • vycházím z toho, co mi hodí macrotrends nebo finviz...které tu aktualizují vždy k ceně předcházející den...samozřejmě se to může drobně lišit v aktuální čas čtení...

   0
 • HPQ i sesterskou HPE mám, obě jsou podhodnocené a vyplácí dividendu, ikdyz v minulém roce nerostli jak ostatní giganti v technologiích, návratnost očekávám lepší v tomto roce.

  +1
 • Pane Kudláčku, jaký je Váš názor u $HPQ na zápornou hodnotu vlastního jmění? Čím je to způsobeno, když celkový dluh není nijak veliký?

  0
  • Koukám do výroční zprávy, mohou to být zpětné odkupy? Díky

   0
  • Společnost na tom není nejlépe od rozdělení v roce 2015 (i proto je tak levna) a přestože je výrazně zadlužená tak stále odkupuje vlastní akcie jak říkáte... ale poslední 3 roky se jí zadlužení vůči jmění daří snižovat...proto věřím, že společnost přežije a jsem zainvestovaný...

   0
  • @PatrikKudlacek V článku uvádíte, že je bez dluhů, tak tomu nerozumím. Debt to equity je záporné právě kvůli zápornému vlastnímu jmění. Jsem z toho volaký zmätený :-)

   0