26.05.2021 4 minuty čtení

5 seriálů ze světa byznysu a peněz, které vám Google nenabídne: Aspoň 1 jste zatím určitě neviděli!

Další várka doporučené televizní zábavy pro všechny z vás, kdo se zajímáte o svět financí, byznysu a investování, je tady. Tentokrát to budou pouze seriály a jsem si poměrně jistý, že ne o všech jste doposud slyšeli.

Měli jsme tady už povinné filmy pro investory, pak sbírku nejlepších dokumentů ze světa peněz a minulý týden filmy a seriály ze světa VELKÝCH peněz.

Tento týden bych se rád podíval na seriály, které vám běžné žebříčky seriálů ze světa financí neukáží. A přesto rozhodně stojí za zhlédnutí. Za tipy do tohoto výběru díky @patrikMachacek 👌.

1. StartUp (2016-2018)

V minulém seznamu byla řeč o seriálu Silicon Valley. Pokud už jste na něj koukli, nebo jej dříve viděli a nevadila by vám trošku syrovější verze, tohle je ta správná adresa. Kontroverzní nikým neregulovaná síť Araknet, jež se tak trochu podobá reálnému dark webu a kde svůj zrod zároveň zažívá nová digitální měna, je uprostřed bezprecedentního růstu s potenciálem změnit svět, v němž chce za každou cenu pokračovat. Netuší přitom, že si na společnost brousí zuby FBI, která má zájem infiltrovat dovnitř tohoto potenciálně miliardového byznysu svého člověka. Tady nečekejte jen cool technologické inovace a skupinku IT nerdů, místy půjde do tuhého.

2. Sektor / Industry (2020)

Loňská novinka od HBO, která vás zavede až do jádra kariéry v mezinárodní investiční bance, kde stresující práci pod konstantním tlakem a finanční produkty střídají nekonečné party, drogy, sex a veskrze dělání čehokoliv, co člověku na chvíli pomůže vypnout. A právě do tohoto světa je hozena skupina dvacátníků, kteří po absolvování studií dostávají jedinečnou šanci - zkušební dobu v prestižní londýnské investiční bance, na jejímž konci několik z nich získá možnost stát se plnohodnotným zaměstnancem společnosti. Co taková výzva asi udělá s jejich vzájemnými vztahy? Seriál se rovněž skrz postavy zaobírá otázkou, zda je život opravdu jen honbou za co nejlepším kariérním postavením a co nejtučnějším platem.

3. Ozark (2017-2020)

Na první pohled introvertní finanční poradce žijící v Chicagu ve skutečnosti nežije tak klidný a spořádaný rodinný život, jak se může zdát. Jako "bokovku" má totiž s kolegou rozjetý byznys s praním špinavých peněz pro mexický drogový kartel. Jenže jak už to tak bývá, spolupráce s kluky, kteří dělají do drog, není ani snadná, ani tak úplně mimo radar bezpečnostních složek vlády. A tak se náš mazaný finančník musí naučit poměrně rychle nejen převlékat kabáty, ale i hledat nové způsoby, jak uniknout poutům, zas a znovu se chytře vymlouvat a zároveň na pozadí nepřestat vydělávat peníze. Milovníci konverzačních dramat si přijdou na své!

4. Zaprodaní bance / Bad Banks (2018-2020)

Výborný seriál pro všechny, kteří chtějí nahlédnout pod slupku bankovního světa, kde se PR a marketing na nejvyšších velmi rychle dokáže změnit v intriky, lži a manipulování všemi a vším. Jste-li fandové seriálu Miliardy, pak vás tato německá, velmi inteligentní a napínavá alternativa rozhodně bude bavit. Zároveň si zde z naprosté blízkosti přičichnete k tomu, jaké nároky na lidskou psychiku může bankovní branže zejména pro ty nejambicióznější jedince skýtat a pod jak drtivý tlak dokáží nadřízení své lidi, bezmezně závislé na pracovní kariéře, dostat. 

5. Mythic Quest: Raven's Banquet (2020)

Produkce filmů a seriálů z dílny Apple u nás ani zdaleka nepatří mezi ty nejpopulárnější. Přesto se vyplatí občas i sem nahlédnout. Zvlášť proto, že zrovna Mythic Quest vás zavede do dalšího světa, kde se dnes točí obrovské peníze - do světa tvůrců her. A herní tým z tohoto seriálu se rozhodl vytvořit něco speciálního, čím se zapíše do historie - největší multiplayerovou hru v historii. Mimo zajímavé a místy bizarní charaktery některých členů týmů se ve skutečnosti laici dozví i poměrně dost o tom, jak taková výroba hry probíhá a v čem se liší/neliší od tradiční byznysové práce v kanceláři. Jdete do toho? Zrovna minulý měsíc se objevil trailer na chystanou druhou řadu:

#serialy #inspirace #byznys #finance #bankovnictvi #financnitrhy #zabava #kultura #nacokouknout

Hodnocení: +35
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Orazk jsem videl asi 2,5 serie, ve skutecnosti ten serial temer neni o investicich ci ekonomice, pokud tedy clovek nehleda tipy, jak co nejefektivneji prat prachy z ilegalniho byzu :) Jinak 1. serie je dost chytlava a dobra, pak uz je to horsi, hlavne od 3ky. Diky za clanek a tipy v nem. Zda se, ze zadna skutecna pecka ze sveta investic v serialovem svete doposud neexistuje.P.S. vtipne se da na NYSE koupit titul Bank of Ozarks.

    0