12.09.2020 4 minuty čtení

3 Robinhood akcie, které by měly okamžitě nakoupit všichni začínající investoři

Nastává ideální čas, aby mileniálové a začínající investoři investovali do těchto 3 vysoce kvalitních společností. Dlouhý časový horizont může s investicemi udělat divy, pouze je třeba správně alokovat kapitál.

I když je fantastické vidět mladé lidi, jak investují své peníze na akciovém trhu, #Robinhood těmto lidem neposkytuje nástroje ani rady k přemýšlení, které potřebují, aby byli dlouhodobě úspěšnými investory. Pokud jste jedním z nováčku na akciovém trhu, který si právě otevřel účet na Robinhood nebo kterékoliv jiné platformě, navrhuji, abyste se začali orientovat dlouhodobě a popřemýšleli o nákupu následujících akcií.

Okta

V tomto desetiletí se pravděpodobně neprofiluje bezpečnější růstový trend, než je kybernetická bezpečnost. Už před pandemií jsme viděli tlak na přesouvání k práci na dálku. Všechno, co covid-19 způsobil, pouze urychlilo tyto změny ve vztazích na pracovišti, čímž se zvýšila nezbytnost adaptabilních síťových a cloudových bezpečnostních řešení.

Společnost #Okta pro ověřování identity by měla být jednou ze společností, která bude z těchto změn těžit. Okta se opírá ve svých řešeních o umělou inteligenci a strojové učení, aby byla její bezpečnostní řešení, co možná nejchytřejší. Okta přitom není univerzální služba, klíčovým cílem tak pro ni není získávání nových zákazníků ale spíše rozšiřování nabídky pro zákazníky stávající. Jak víme, právě akvizice nových zákazníků přitom bývá většinou velmi nákladná…

Business model Okty je postaven na placení předplatného, které tvoří v současnosti cca 95 % příjmů. Výhodou je, že předplatné významně snižuje nejistotu v příjmové stránce podnikání, neboť peněžní tok generovaný z předplatného bývá vysoce předvídatelný. Skvěle se tak plánují budoucí strategická rozhodnutí. Zaměřte se na Oktu, není vyloučené, že bude v průběhu následujícího desetiletí růst pravidelným dvouciferným ročním tempem.

Amazon

O Amazonu už jsem několik článků napsal, opět se však budu opakovat. Vím, co si myslíte – Amazon je přeci těsně pod historickým maximem. Proč bych ho kupoval? Nejlepší odpovědí, kterou vám mohu dát je, že je stále levný vzhledem k potenciálu, který nabízí.

Podle analytiků Bank of America, #Amazon ovládá přibližně 44 % online prodeje a tento obrovský podíl mu dává možnost nabízet bezkonkurenční ceny za řadu produktů a udržovat tak své spotřebitele loajální vůči svému ekosystému produktů a služeb. Online prodej je však minulostí a současností Amazonu, jeho budoucností jsou technologie.

Skutečným lákadlem, které by vás mělo k Amazonu přitáhnout je segment jeho cloudové infrastruktury s výrazně vyšší marží, kde drží celých 33 % velice lukrativního trhu. Během příštích čtyř let můžete očekávat, že se provozní cash flow společnosti téměř ztrojnásobí, přičemž hlavní roli by měla hrát právě klíčová cloudová služba – Amazon Web Services. Amazon v sobě skrývá větší potenciál než kterákoliv jiná veřejně obchodovatelná společnost, a tak jsou jeho akcie ke koupi stále za poměrně atraktivní cenu.

Berkshire Hathaway

Generální ředitel Berkshire Hathaway, Warren Buffett, je jedním z nejbohatší lidí na světě a za posledních 55 let také vygeneroval akcionářům své společnosti hodnotu převyšující 400 miliard dolarů, přičemž akcie Berkshire přináší svým akcionářům od roku 1965 průměrné roční zhodnocení 20,3 %.

Při koupi tohoto titulu získávají investoři jako svého portfolio manažera časem prověřeného investičního guru a také získávají významnou vazbu na americkou ekonomiku.

„Věštec z Omahy“ americké ekonomice pevně věří, o čem svědčí, že 92 % portfolia Berkshire Hathaway tvoří aktiva technologického, finančního a spotřebitelského odvětví, přičemž jsou všechna velmi cyklická se sídlem v USA. Jelikož americká ekonomika je mnohem častěji v růstu než v recesi (jako nyní), bude sázka na Buffetta z dlouhodobého hlediska velice chytrá.

Přestože Berkshire Hathaway nevyplácí dividendu, Warren Buffett zůstává velkým fanouškem odměňování svých investorů prostřednictvím zpětného odkupu akcií. Za poslední dva roky Buffett a jeho tým utratil téměř 13 miliard dolarů za odkupy akcií Berkshire Hathaway. Zpětné odkupy přitom mají často pozitivní dopad na měřítko zisku na akcii a způsobují, že společnost vypadá zásadně atraktivněji.

#akcie #americkeakcie #investovani #investice #aws #amazonwebservices #akciovytrh #BerkshireHathaway #buffett #berkshire

Hodnocení: +18
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.