Jak najít společné téma s úplně jiným člověkem
Za poslední dobu jsem se dostal do debaty s několika obchodníky o tom, jak s někým navázat vztah, když jsme na obchodním jednání.
Za poslední dobu jsem se dostal do debaty s několika obchodníky o tom, jak s někým navázat vztah, když jsme na obchodním jednání.
Často se mě obchodníci ptají, jak mají na schůzce navázat na to, že se jde řešit byznys. Znáte ty schůzky typu “Pojďme se setkat a uvidíme, jestli z toho něco vznikne.”
Nedávno jsme se s jednou obchodnicí bavili o jejích produktech a jak je prodává. Věděla o něm všechno, vyjmenovala všechny vlastnosti. A i tak byla deprimovaná, že neprodává. "Vždyť je to skvělý produkt. Lepší než konkurence. Za férovou cenu."
Máte nápad, všem se to hrozně líbí, ale ve finále si to nikdo nekoupí? S tím se velmi často setkávám u startupů. Neustále vylepšují a ladí produkt místo toho, aby šli s kůži na trh a rovnou ho šli prodat.
Ve Školicím centru Jana Laibla podporujeme obchod i našich partnerských firem.
Aktuální situace vypadá, že se docela uklidnila. Ty největší ekonomické dopady nás ale teprve čekají.
Námitek se hodně obchodníků a obchodních zástupců bojí. To není ale ten správný přístup. Námitky nejsou problém. Problém to je v případě, že s nimi neumím pracovat. Pokud se budeme držet 3 jednoduchých principů, tak řešení námitek bude mnohem snazší.
Jste začínající obchodníci a nevíte, jak začít v tomto oboru?
Pokud chcete dosahovat dobrých výsledků (a já věřím, že chcete), tak se stačí řídit pár principy.
V práci s námitkami se řídím 3 principy. V minulém článku jsem vám představil první z nich a dneska se zaměřím na druhý.
Druhý zásadní princip: Předejděte námitkám!