20.08.2020 2 minuty čtení

Je možné, že cena Bitcoinu stoupne na 100 000 USD?

Cena Bitcoinu letos neočekávaně klesla, ale Bitcoin se zotavuje a jeho cena stále roste. Nyní se pohybujeme kolem 12 000 dolarů.

Pojďme se podívat, jestli je možné, že cena Bitcoinu by mohla dosáhnout kolem 100 000 dolarů.

Korelace s trhy

Tradiční trhy stále ovlivňují cenu kryptoměn. Účinek má také vyšší korelace se zlatem. V zásadě lze říci, že s růstem akciového trhu cena zlata a BTC klesá. A jak rostou ceny zlata a BTC, akciový trh klesá. Z toho lze odvodit, že krach akciového trhu může mít za následek možný budoucí růst cen Bitcoinu, a jak tomu bylo vždy, vývoj Bitcoinu budou následovat další digitální měny.

Historie

Abychom lépe porozuměli budoucnosti, musíme se podívat do minulosti. Příkladem je Velká deprese v letech 1929-1933. Tato krize způsobila mnoho věcí. Ceny nemovitostí klesaly, stejně jako tržní kapitalizace. Poté, na několik let, ceny rostly a nakonec se trh zhroutil. Navíc index S&P 500 od roku 2009 stabilně roste. Tato historická data přiměla lidi, aby si mysleli, že podobná situace nás čeká v budoucnu. A protože nyní máme Bitcoin, projeví se to v jeho ceně.

Co se děje právě teď

V roce 2018 jsme zaznamenali větší korekci trhu. K podobné korekci došlo v roce 1928. Během loňského roku Fed zásoboval trhy likviditou. Každý měsíc byly bankám poskytovány stovky miliard. Na akciový trh byla dodána nadbytečná likvidita.

Tento systém funguje tak dlouho, dokud se hodnota aktiv zvyšuje. Tento růst však nemůže být nekonečný. Kolaps začíná, když lidé přestanou kupovat akcie.

V současné době maloobchodní tržby klesají. Uživatelská aktivita klesají a akciový trh se od té doby oddělil od reálné ekonomiky. Všechny tyto faktory způsobí v budoucnu kolaps. Problém je však v důsledcích, nikdo neví, jaké budou.

Závěr

Historie má jednu špatnou vlastnost. Opakuje se a zatím vidíme stejný typ událostí, které se staly mezi lety 1929 a 1933. Pokud tedy máte příležitost, zamyslete se nad tím, jak budete chránit své peníze před možným kolapsem.

Zdroj: medium.com

#krize #kolaps #investice #investovani #korekce #zlato #kryptomeny #akciovetrhy #akcie #fed #likvidita

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.