19.08.2020 5 minut čtení

Investice za babku: Dvě akcie, které mohou z dlouhodobého hlediska s vašimi penězi udělat divy

Nemusíte hned disponovat milionovým jměním, abyste mohli investovat na akciovém trhu. Díky tomu, že se řada akcií zatím z letošního poklesu nezotavila, nabízí americký akciový trh řadu levných titulů se zajímavým potenciálem.

Vítejte v období, kdy vzala očekávání investorů za své. Pandemie koronaviru vedla k bezprecedentním úrovním volatility akcií, přičemž investoři museli překonat nejrychlejší medvědí korekci v historii, následující nejsilnějším obdobím, jaké bylo na amerických akciových trzích za 22 let zaznamenáno. Upřímně řečeno, nikdo neví, co čekat dále a kdo tvrdí, že budoucnost zná, tak lže.

Snad jedinou zárukou je, že mohou dlouhodobí investoři díky volatilním obdobím vydělat zajímavé peníze. Platí to proto, že každá korekce na akciovém trhu byla nakonec vždy vykompenzována býčím pohybem, tomu jsme ostatně u trhu jako celku svědky už nyní. Výkonnost největších amerických indexů však táhnou hlavně technologické akcie. Stále tak můžeme nalézt tituly, které ještě na rostoucí trend nenaskočily. Ani přesně nevíme, kdy tomu tak skutečně bude, ale víme, že historie je na straně dlouhodobých optimistů.  

Nejlepší ze všeho je, že investování není kasino, nepotřebujete štěstí. Pravidelným investováním malých částek do skvělých akcií, které jsou postaveny na stabilních základech můžete dospět v průběhu času k vytvoření zajímavého bohatství. Pokud vám zůstává měsíčně stranou byť jen tisícikoruna, pak máte více než dost, abyste mohli pravidelně přikupovat tyto skvělé akcie.

Wells Fargo

Zdroj: finance.yahoo.com

Jednou z „nejinteligentnějších“ akcií s nízkou cenou, jejíž nákup můžete nyní zvážit je #WellsFargo. Ačkoliv jsou bankovní akcie procyklické, což znamená, že se mohou v blízké době potýkat díky Covid-19 s poklesem úrokových příjmů a vyšší delikvencí úvěru, Wells Fargo má v nadcházejících letech jedinečnou šanci na prosperitu.

Wells Fargo čelilo výraznému tlaku potom co se přiznalo že v letech 2016-2017 založili pracovníci fyzických poboček 3,5 milionu falešných účtů. Investoři by však měli vědět, že PR problémy mají na bankovní sektor pramalý dlouhodobý dopad. Jak mají ostatně spotřebitelé krátkou paměť se ukazuje i v posledních dvou letech, pokud jde o výběr banky, Wells Fargo nijak netrpí odlivem zájmu. Tento bankovní dům navíc vždycky věděl, jak přilákat bohatší klientelu a existují předpoklady, že tomu bude tak i nadále.

Historicky je Wells Fargo velmi dobře fungujícím strojem na peníze. Obvykle generuje jednu z největších návratností aktiv napříč všemi velkými bankami, přičemž motorem jejich růstu jsou retailové bankovní úvěry a vklady.

Investoři mohou v současnosti koupit Wells Fargo za pouze 63 % účetní hodnoty. Banka je tak pohledem tohoto hodnotového kritéria nejlevnější od finanční krize v letech 2008–2009. Přitom akcie Wells Fargo zatím nikam nepospíchají. Dlouhodobí investoři by však měli zvážit tuto investiční příležitost, dokud je stále nabízena s takovouto slevou.

AT&T

Zdroj: finance.yahoo.com

Dlouhodobí investoři také mohou zvážit, že by svých tisíc korun měsíčně investovali do telekomunikačního giganta AT&T. Společnost sice nebude nabízet podobné tempo růstu jako většina technologických akcií, ale určitě tento nedostatek vynahradí vynikající dividendou. Investoři mohou očekávat, že své peníze zdvojnásobí, když budou dividendové výnosy reinvestovat, přibližně jednou za 10 let.

Zajímavé na AT&T je, že se před ním na obzoru objevu jisté katalyzátory budoucího růstu. Společnost zahájila rozšiřování své 5G sítě a v příštích měsících a maximálně pár letech by se mu mělo podařit rozšířit tuto sít po celých Spojených státech. I když se jedná o drahé infrastrukturní investice, tak se vyplatí. Protože má AT&T největší marži právě na prodeji dat, měly by tyto kroky vést k organickému růstu tržeb a zisků.

Kromě toho začalo AT&T rozšiřovat i svou nabídku streamovacích služeb, které se těší nemalé oblibě. Poté co ke klasickému HBO zavedlo také HBO Max vzrostl počet pravidelných předplatitelů této služby na 36,3 milionu, což je asi o 1,7 milionu více než před rokem. AT&T má pak plány na akvizici 80 milionů zákazníků streamovacích služeb po celém světě do 5 let. Je jasné, že podobný růst bude mít na hospodaření telekomunikačního giganta pozitivní dopady.

Je zřejmé, že vám AT&T nepřinese do očí bijící růst. Pokud byste ale do takové společnosti investovali, má velké předpoklady ke stabilnímu růstu a vám se určitě bude v noci v pohodě spát, což je občas velmi podceňovaný faktor.

--

Máte-li v úmyslu pomalu začít s pravidelným investováním a budováním svého akciového portfolia. Mohou být právě tyto dvě akcie zajímavým základem, který bude příjemně růst a nebude vás budit ze spaní obrovskými výkyvy. Váš majetek se samozřejmě přes noc nezdvojnásobí, to ale ani není cílem žádného dlouhodobého investora, ale spíše spekulanta.

#akcie #dlouhodobeinvestovani #americkeakcie #investicnitipy #banka #technologickeakcie

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.