15.08.2020 5 minut čtení

Tři překvapiví vítězové, kteří poráží Amazon na jeho vlastním hřišti

Hegemon světového e-commerce je ve spoustě věcí svým konkurentům vzorem. Povětšinou odvádí skvělou práci, existují však online prodejci, kteří svou práci dělají ještě lépe. Zvlášť pokud se specializují na užší prodejní sortiment.

#Amazon je zdaleka největším online prodejce na světě. Jeff #Bezos dokázal vybudovat dominantní internetové tržiště a katapultoval akcie až do stratosféry. Amazon je tak jednou z nejcennějších společností na akciovém trhu.

Je jasné, že úspěchu bylo dosaženo díky tomu, že je Amazon v řadě aktivit předobrazem svým menším konkurentům, to ale neznamená, že ovládá celý #ecommerce trh. #Wayfair, #Chewy a #Etsy jsou v porovnání s Amazonem „rodinnými“ podniky, které jsou schopné více než úspěšně prosperovat, navzdory tomu, že se musí potýkat s konkurencí obrovského hegemona. Pojďme se podívat blíže, co těmto společnostem pomáhá k úspěchu.

Wayfair

Větší kusy nábytku i menší bytové doplňky si můžete nakoupit i prostřednictvím Amazonu, trochu překvapivě ale Wayfair roste rychleji než jeho mnohem větší konkurent. Využívá agresivního marketingu a high-tech triků. Kromě jiného je u zákazníků také velmi oblíbená bezplatná doprava u objednávek nad 35 dolarů, což je přístup, kterým se Wayfair snaží napodobit právě Amazon.

Tržby Wayfair meziročně vystřelily ve druhém čtvrtletí o více než 84 %. Nelze popřít, že rozvoj pandemie v USA hrál v monstrózním růstu prodejů domácího vybavení důležitou roli, i tak je růst v porovnání s Amazonem impozantní. (tržby Amazonu vzrostly meziročně „pouze“ o 40 %). Wayfair je tak jedna ze společností, která je schopná ze současné situace znatelně benefitovat. Lidé jsou v hojné míře doma a nechodí do kamenných obchodů, a navíc mají dostatek prostoru pro přemýšlení nad současným vybavením domácnosti. Jenom pandemie však za úspěchem nestojí.

Wayfair vždy o svoje zákazníky velmi pečoval, což je také jedním ze základních kamenů filozofie Jeffa Bezose. Velmi oblíbená byla nabídka slevových kódů zákazníkům, kteří se přestěhovali, za účelem podpory poptávky po vlastním zboží. Z hlediska moderních technologií pak získává firma oproti Amazonu velký náskok. Wayfair využívá rozšířené reality k prezentaci svých produktů, což je technologie, kterou musí Amazon ještě dořešit.

Už dva roky zpět pak Wayfair představil aplikaci, kde si lidé mohou namodelovat své obydlí a vkládat do místností reálné produkty, aby zjistili, zda se jim nábytek hodí. Ještě o rok dříve bylo představeno vizuální vyhledávání, takže si mohou zákazníci ve webovém rozhraní najít libovolný kus nábytku a zjistit, zda naleznou na Wayfair shodu.

Wayfair posunuje laťku online obchodu stále výše už několik let, i proto je to od chvíle, co se trhy v polovině března propadly, jedna z nejžhavějších akcií na americkém trhu.

Zdroj: finance.yahoo.com

Chewy

Amazon v průběhu posledních let výborně sloužil chovatelům domácích mazlíčků, stále více Američanů se však obrací k online prodejci, který se přímo specializuje na prodej dobrot, krmení, hraček a dalších potřeb pro naše chlupaté přátele. Tržby Chewy v posledním čtvrtletí vzrostly o 46 %, opět výrazněji než v případě Amazonu.

Klíč Chewy k udržení svých stávajících 15 milionů zákazníků spočívá v jednom z triků, který byl okoukán u Amazonu. Chewy nabízí funkci „Autoship“ – automatické dodávky, podobně jako Amazon svou funkcí „Subscribe&Save“. Zákazníci v rámci těchto programů dostávají slevy, pokud si nastaví automatické dodávky zboží v pravidelných intervalech. To není až takový problém, když víte, jakou spotřebu krmení vaši mazlíčci mají. V případě Amazonu není funkce „Subscribe&Save“ nějakým výrazným zdrojem příjmů. Chewy ji však považuje za zcela klíčovou složku příjmové stránky podnikání, když funkce „Autoship“ vytváří 68 % veškerých tržeb.

Akcie Chewy v posledním roce zdvojnásobily svou hodnotu, je tempo jejich růstu nadále udržitelné?

Zdroj: finance.yahoo.com

Etsy

Amazon prodával nábytek před Wayfairem a psí granule před Chewy, v případě Etsy to je však jiný příběh. Když začala Etsy dobývat trh pro řemeslníky, Amazon o tuto tržní Niku nejevil žádný významný zájem. S tím jak Etsy od #IPO v roce 2015 rostlo se však probouzel i zájem Amazonu, který tak na poptávku po produktech pro řemeslníky odpověděl vytvořením vlastní kategorie zboží.

Vznik „Amazon Handmade“ byl pokusem o přesvědčení řemeslníku dostat je na vlastní platformu, někdy ale zkrátka nelze věrnou komunitu zákazníků přimět ke změně. Etsy měla v posledních letech jisté fluktuace v tržbách, to ale rozhodně neplatí pro poslední měsíce. Tržby Etsy vzrostly v posledním čtvrtletí v porovnání s loňskem o 137 %. Hlavní podíl na boomu pak měly nepřekvapivě produkty na ochranu dechu a obličeje, které se staly nezbytností, a tak po nich poptávka nevídaně stoupla. Pomineme-li produkty na ochranu dechu, pak si Etsy také vede výborně a tržby výrazně rostou v řadě prodejních kategorií. Tento optimistický vývoj samozřejmě kvitují i akcie společnosti.

Zdroj: finance.yahoo.com

---

Amazon se momentálně svou specializovanou konkurencí trápit nemusí.  Protože však Wayfair, Chewy i Etsy rostou rychleji než největší e-commerce gigant, je velmi těžké odolat investici do jedné z těchto zmiňovaných společností.

#akcie #americkeakcie #akcioveinvestice #akcioveinvestovani #ecommerce #ekomerce

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.