03.08.2020 4 minuty čtení

Elon Musk o příjímání nových zaměstnanců Tesly: „Vzdělání uchazečů mě nezajímá“

I když nemáte vysokoškolské vzdělání nebude vám to bránit v práci pro Teslu, a to dokonce na oddělení umělé inteligence. Elon Musk se doslova vyjádřil, že mu je dokonce jedno, jakou střední školu uchazeč absolvoval. Co tedy rozhoduje?

Práce v oddělení umělé inteligence Tesly nevyžaduje žádný zvláštní stupeň vzdělání. „Doktorské vzdělání není nutné, nezajímá mě dokonce ani to, zda uchazeči absolvovali střední školu,“ řekl Musk. Namísto formálně vzdělaných jedinců Musk hledá uchazeče, kteří disponují „hlubokým porozuměním“ umělé inteligenci. Jak svou znalost kandidáti prokazují? Jednoduše. „Všichni kandidáti na práci v Tesle musí projít velmi tvrdým testem kódování,“ doplnil Musk.

Praxe tak u Muska jednoznačně vítězí nad teorií, což je skvělá zpráva pro všechny nadšence do umělé inteligence. Ačkoliv vám chybí v této oblasti akademické vzdělání, dveře do Tesly máte otevřené, stačí projít testem vašich schopností.

#Musk se o nedůležitosti vysokoškolského vzdělání konzistentně vyjadřuje už delší dobu. Podobně jako v poslední době se o nedůležitosti vysokoškolských titulů vyjadřoval už v roce 2014 při interview s německým magazínem Auto Bild.

 

„Pokud někdo vystudoval velkou prestižní univerzitu, může to znamenat, že bude schopný skvělých věcí, ale nemusí tomu tak být nutně. Když se například podíváte na lidi jako jsou Bill #Gates, Larry #Ellison nebo Steve #Jobs, tito muži nestudovali vysokou školu, pokud byste ale měli šanci je najmout, byl by to samozřejmě skvělý nápad,“ slova, která hovoří za vše.

Samozřejmě to není o tom, že by u Muska mohl uspět kdokoliv. Zakladatel Tesly, SpaceX nebo PayPalu však dává skutečně přednost důkazu výjimečných schopností před papírem. K tomu uchazeči „postačí“ úspěšně absolvovat Muskovo testování znalostí a schopností. Vězte, že Tesla potřebuje jen ty největší talenty z oboru umělé inteligence, aby dokázala naplnit misi svého ambiciózního projektu samořídícího vozidla, tomu odpovídá i úroveň testování. Zkusit štěstí však může téměř kdokoliv.

Stěhovat se do Spojených států nemusíte

V ideálním případě by si samozřejmě Musk přál, aby nováčci z oddělení umělé inteligence pracovali v oblasti San Francisco Bay v Kalifornii nebo v Austinu v Texasu, jak se ale také objevilo na Muskově Twitteru: „Potenciálně jakákoliv Gigafactory Tesla je v pořádku.“ Což je výborná zpráva. Víte proč?

Gigafactory, jak pravděpodobně tušíte, je místem, kde Tesla vyrábí své elektromotory a baterie. V současné době existují tyto továrny na 4 místech – ve Sparks v Nevadě, v Buffalu, v New Yorku a čínské Šanghaji. Už loni v listopadu však byla oznámena plánovaná stavba #Gigafactory v Berlíně. Stavba pomalu ale jistě získává první obrysy. Máte tak ještě nějaký čas na to, abyste prohloubili své odborné znalosti v oblasti AI a posléze můžete zkusit své štěstí. Nebudete se přitom muset stěhovat za oceán, ale pracovat skoro za humny.

Musk stále nabírá talenty do Tesly, přitom nyní se jedná o dobu, kdy automobilka velmi prosperuje. Předminulý týden byly oznámeny výsledky hospodaření a Tesla již 4. kvartál po sobě skončila v zisku. Má tak otevřené dveře do indexu S&P 500. Kromě toho se těší obrovské popularitě mezi investory. Představa práce přímo pod Muskem pak je neuvěřitelně lákavá. Kdo by v současnosti nechtěl pracovat právě pro Teslu? Tím spíš, že na vzdělání opravdu nezáleží, stačí ukázat, že ve vás skutečně něco je.

#AI #umelainteligence #nabor #programovani #HR #humaresources #knowhow

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.