Warren tento týden opět vytáhl peněženku a nakoupil akcie za půl miliardy $. Kde vidí hodnotu?

Veřejně dostupné dokumenty SEC ukazují, že Berkshire Hathaway tento týden během tří dnů nakoupila akcie Bank of America za 522 milionu dolarů. Proč si Buffett vybral zrovna tuto akcii?

Za poslední dva týdny už Buffett do akcií druhé největší banky ve Spojených státech Bank of America nalil celkem 1,7 miliardy dolarů.

Dle údajů Komise pro kontrolu cenných papírů (SEC) Berkshire během úterka, středy a čtvrtka oznámila nákup celkem 21,2 milionu akcií této banky za průměrnou cenu 24,65 $ za kus.

Nákup navýšil Buffettův podíl na 1,02 miliardy akcií, neboli 11,8 %, jež měl ve chvíli čtvrtečního uzavření trhů hodnotu 25,4 miliardy dolarů.

Berkshire se akcie BoA zřejmě zalíbily, neboť za posledních devět obchodních dní nakoupila celkem přes 71 milionů akcií a navýšila tak svou pozici v bance o 7,5 %. Kde hledat důvod Buffettova zájmu?

 

Při pohledu na graf je zřejmé, že Bank of America letos zatím příliš nenásleduje akciové indexy ve zotavování se z březnového propadu. Je tak velmi pravděpodobné, že letošní 30% propad jejich akcií aktuálně Buffett vidí jako velmi výhodnou příležitost přikoupit svou druhou nejhodnotnější položku v portfoliu. První místo samozřejmě zabírá více než 90miliardová investice do Apple.

Warren Buffett letos musel snášet poměrně silnou kritiku za to, že celé jaro přečkal, aniž by se na trh odvážil vrhnout svůj masivní volný kapitál. Místo nákupu padajících trhů naopak prodal celou svou pozici ve čtyřech velkých amerických aerolinkách.

V červenci už se ale do pohybu trochu přece jen dal. Na začátku měsíce Berkshire za 10 miliard dolarů koupila od Dominion Energy veškerý byznys v segmentu zemního plynu a nyní na konci měsíce přidal nákup akcií Bank of America za téměř 2 miliardy dolarů. A nezapomeňme na zpětný odkup akcií v hodnotě 5 miliard dolarů, který měla Berkshire uskutečnit mezi koncem dubna a začátkem července.

Po všech stránkách to ze strany Buffetta stále spíš než příprava na důchod a předání Berkshire svému nástupci s dostatečným finančním polštářem vypadá jako čekání na vhodný moment, kdy zmáčknout spoušť.

#berkshire #buffett #bankofamerica #akcie #portfolio #valueinvesting

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

Vystřelte své investice ke hvězdám!

Staňte se členem komunity Warengo a naučte se pracovat se svými financemi jako Warren Buffett. Je nás už 12 942.

Zaregistrovat se