24.07.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 24.07.2020: COVID si opět bere slovo, zotavování USA dochází dech a filmařské sucho

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno všem, jedna myšlenka, kterou podnítily kvartální výsledky Tesly: Stejně jako si Elon Musk nemohl dovolit, aby Tesla za Q2 nevykázala zisk (i za cenu čachrování s dotacemi), nemůže si velmi pravděpodobně Donald Trump dovolit, aby mu do voleb začala burza divoce mířit směrem na jih a lidé živořit bez tučných státních dávek (i za cenu čachrování s čímkoliv, s čím bude čachrovat potřeba). Úspěšný pátek a pohodový víkend všem přeje Tomáš.

-----

Spolupracujeme s Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Vítěz a poražený

Unilever +7.77 % (50.00 EUR)
Potravinářský gigant Unilever vykázal lepší než očekávané Q2 výsledky. Výrobce zmrzlin Ben & Jerry či majonézy Hellmann's pandemii ekonomicky zvládá slušně. A my přibíráme..

Microsoft -4.35 % (202.54 USD)
Cloudový byznys Microsoftu Azure v Q2 vůbec poprvé zaznamenal růst o méně než 50 %. Ani lepší než očekávané příjmy tak jeho akcie neuchránily před výprodejem. 

-----

Burza

Včerejšek byl po dlouhé době na Wall Street opět ve znamení poctivých akciových výprodejů. Bídná výsledková sezóna i rostoucí důkazy o tom, že pandemie znovu přiškrcuje americkou ekonomiku, začínají trhy mírně znervózňovat. Další stimuly?

👉 Watchlist: Sledujte přímo na Warengo to nejnovější z MarketWatch či CNBC! 👈

-----

Slova dne

„Nebudeme zavádět žádná opatření, která by omezovala ekonomiku nebo volný pohyb osob. Přijatá opatření vycházejí z informací krajských hygienických stanic podle jejich zkušeností s novými ohnisky.“ - Adam Vojtěch

Od dnešní půlnoci platí povinnost nosit roušku ve vnitřních prostorách při akcích, kde je více než 100 osob. Opatření se netýká obchodů a restaurací, jen kulturních a sportovních akcí. S těmi povinnými rouškami od 1. srpna to vážně byl hoax, jsou už od července :).

-----

Číslo dne

1 400 000

Americká ekonomika má problém. Její zotavování zřejmě od šířící se epidemie koronaviru dostalo stopku. Důkazem budiž i skutečnost, že počet nově nezaměstnaných Američanů minulý týden poprvé po 16 týdnech poklesu opět stoupl, a to o 1,4 milionu osob.

-----

Bleskově

▶ Fond obnovy, který lídři EU po 5 dnech jednání na začátku týdne dali dohromady, ještě nemá vyhráno. Europoslanci jej totiž kritizují a hrozí, že ji stejně jako dlouhodobý rozpočet na roky 2021 až 2027 neschválí. Tam ještě bude zábava.

▶ Největší manažér alternativních aktiv na světě, společnost Blackstone Group, v letošním Q2 zaznamenala meziroční propad příjmů o 23 %. Jako důvod uvedla pandemii koronaviru, která činí zbavování se aktiv výrazně náročnějším.

▶ Studio Disney se kvůli pandemii rozhodlo odložit plánovanou premiéru svého očekávaného hitu Mulan. Společnost rovněž posouvá produkci nových filmů ze svých veleúspěšných franšíz Star Wars a Avatar, a to o jeden rok. Tihle určitě hlady nebudou.

▶ Americká komoditní burza Comex zvyšuje v reakci na růst volatility stříbra jeho margin pro futures kontrakty o 12,5 % z dosavadních 8 na 9 000 $. Stříbro už tento týden přidalo 18 % a dosáhlo maxima na ceně 23,24 $ za unci a letošními příjmy překonává i zlato.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.czEuro či Forbes Česko.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +6
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty